Řeznictví MÚÚÚIDivočina za skvělé ceny!

E121 - Citronová červeň 2

Zakázané syntetické barvivo

  • Stupeň škodlivosti 6 - Přísada, která má pravděpodobně karcinogenní účinky
  • Látka nevhodná pro děti
  • Látka škodící zdraví
  • Látka je zakázaná v EU a ČR - Látky zakázané přidávat do potravin v EU. V jiných zemích může být jejich použití povoleno. Zákaz automaticky neznamená, že je látka škodlivá, pouze se zde nesmí prodávat potraviny, které ji obsahují.

Popis E121 - Citronová červeň 2

Jedná se o syntetické barvivo. Může být zbarveno žlutě, oranžově nebo tmavě červeně. Nelze rozpustit ve vodě. V mnoha zemích včetně ČR je jako přídatná látka do potravin zakázána.

Využití E121 - Citronová červeň 2

  • Barvivo - Dodávají potravinám barvu. Barviva mohou být přírodní, přírodně identická (tedy nejsou získány přirozenou cestou, ale jejich vlastnosti jsou shodné) nebo syntetická.

Toto barvivo se může používat pouze pro barvení kúry citrusových plodů (zejména pomerančů). Zřídka se vyskytuje v pomerančových marmeládách.

Účinky E121 - Citronová červeň 2 na organismus

Působí rakovinotvorně, způsobuje alergické reakce. Zdravotnímu riziku při konzumování pomerančů lze předejít odstraněním jeho kůry.

Stupeň škodlivosti6
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiANO
Způsobující alergieNE
Škodící zdravíANO
Zakázaná v EU a ČRANO

Tabulka zobrazuje vliv E121 - Citronová červeň 2 na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.