E1402 - Škrob pozměněný působením zásady

Stabilizátor a zahušťovadlo

  • Stupeň škodlivosti 2 - Syntetická přísada, bez známých vedlejších účinků

Popis E1402 - Škrob pozměněný působením zásady

Škroby jsou přirozenou součástí např. pšenice, rýže, kukuřice aj., proto nemají negativní účinky na organismus. Považuje se za bezpečnou přísadu do jídel. V potravinách se využívá jako zahušťovadlo a stabilizátor.

Využití E1402 - Škrob pozměněný působením zásady

  • Stabilizátor - Jsou látky udržující fyzikálně-chemické vlastnosti potravin
  • Zahušťovadlo - Jsou látky, které zvyšují viskozitu potraviny

Nejsou známy informace o použití takto modifikovaného škrobu, pravděpodobně se používají podobně jako ostatní formy modifikovaných škrobů. Používá se v salátových dresincích, cukrovinkách, pudincích, v konzervovaných výrobcích, nealkoholických nápojích, cereáliích nebo zmražených jídlech.

Účinky E1402 - Škrob pozměněný působením zásady na organismus

Látka je považována za neškodnou.

Stupeň škodlivosti2
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiNE
Způsobující alergieNE
Škodící zdravíNE
Zakázaná v EU a ČRNE

Tabulka zobrazuje vliv E1402 - Škrob pozměněný působením zásady na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.