PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚPŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

E280 - Kyselina propionová

Konzervant

  • Stupeň škodlivosti 3 - Přísada nevhodná pro děti, alergiky, osoby citlivé na chemii v potravě
  • Látka způsobující alergie

Popis E280 - Kyselina propionová

Kyselina propionová je v čisté formě bezbarvá olejovitá kapalina s dráždivým zápachem, která je rozpustná ve vodě i v tucích.

Využití E280 - Kyselina propionová

  • Konzervant - Jsou látky prodlužující trvanlivost potraviny a chránící potravinu proti mikrobiálnímu kažení

Tato látka brání růstu plísní v sýrech a v pomazánkách účinkuje jako ochucovadlo. Dále se přidává do cukrářské a chlebové mouky, v nichž zabraňuje nitkovitosti chleba. Slouží též jako konzervační přísada do nápojů s ovocnými příchutěmi, zmrzlin, másla, některých pekařských výrobků nebo cukrovinek.

Účinky E280 - Kyselina propionová na organismus

Může způsobovat migrény jedincům, kteří jsou k nim náchylní. Při častém kontaktu s touto látku může způsobovat podráždění kůže (pracovníci pekáren).

Stupeň škodlivosti3
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiNE
Způsobující alergieANO
Škodící zdravíNE
Zakázaná v EU a ČRNE

Tabulka zobrazuje vliv E280 - Kyselina propionová na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.