Dr. Max I Při nákupu dvou produktů skinexpert BY DR.MAX Natur Oil, získáte druhý za 0,01Kč !!!!

Domácí smoothie je prostě nejlepší! Jak si ale vybrat ten správný smoothie mixér?

12.05.2022

Udržujte své tělo v kondici a dopřejte si osvěžující smoothie! Poradíme vám, jak vybrat ideální smoothie mixér a čemu při výběru věnovat pozornost.

Domácí smoothie je prostě nejlepší! Jak si ale vybrat ten správný smoothie mixér?
(Foto: canva.com)

 

Pokud dbáte o své zdraví, jistě využijete praktický smoothie mixér. Smoothie nápoje jsou totiž chutným zpestřením zdravého životního stylu, které vám doplní živiny i potřebnou energii. Díky smoothie mixéru si tak budete moci tyto nápoje připravit v pohodlí domova, kde si můžete složení upravit sami podle potřeby a chuti.

 

Poradíme vám proto, jak vybrat perfektní smoothie mixér přesně na míru a za rozumnou cenu.

 

Rozdíl mezi klasickým mixérem a smoothie mixérem

 

Ačkoli si smoothie můžete připravit i v ostatních výkonných mixérech a kuchyňských robotech, výsledek nemusí být vždy perfektní. Mezi hlavní výhody smoothie mixérů patří zejména rychlost, efektivita a snadná údržba. Díky menší nádobě se totiž ovoce lépe rozmělní a její hladké stěny se lehce čistí.

 

Klasické stolní mixéry mají většinou objemné nádoby, které přípravu smoothies zbytečně zpomalují a hůře se vymývají. Postavení čepelí v tomto typu mixérů navíc není vždy perfektní a vždy tak nemusí dojít ke správnému rozmixování a extrahování živin.

 

Typy smoothie mixérů

 

1/ Smoothie mixér kompaktní

 

Kompaktní smoothie mixéry jsou určeny pro rychlou a snadnou přípravu zdravých nápojů. Hotové smoothie pak můžete pít přímo z přenosné nádoby bez zbytečného přelévání. Díky ucelenému designu a menším rozměrům navíc tento typ mixéru nezabírá příliš místa v kuchyni.

 

Kompaktní smoothie mixér

Stolní mixér Sencor SBL 2210WH

 • Příkon: 500 W
 • Vyjímatelné nádoby: 0,6 l a 0,3
 • 1 rychlost
 • Pulsní spínač

549 Kč

Zobrazit

 

2/ Automatický smoothie mixér

 

Oproti klasickým smoothie makerům jsou ty automatické vybaveny celou řadou praktických funkcí a programů. Díky optimalizaci intenzity a délky mixování tak můžetet očekávat vždy perfektní výsledek bez čekání.

 

Automatický smoothie mixér

SENCOR SBL 7170GG Vitamin+

 • Příkon: 800 W
 • Počet rychlostí: 2
 • Objem nádoby: 0,6 l
 • Pulzní funkce

1 199 Kč

Zobrazit

 

3/ Nutriční mixér

 

Nutriční mixéry se vyznačují velmi vysokým výkonem, díky němuž dokáží z potravy vyextrahovat i ty nejhůře dostupné živiny. Bez problémů v něm můžete připravovat smoothies z tvrdých surovin jako jsou ořechy, semínka, obiloviny či led. Nutriční mixéry jsou často vybaveny přednastavenými programy, které zajišťují snadné ovládání.

 

Nutriční mixér

Bosch MMB2111T

 • Příkon: 450 W
 • Maximální otáčky: 40 000 ot/min
 • Počet rychlost:í 1
 • Objem nádoby: 0,65 l

1 609 Kč

Zobrazit

 

Funkce smoothie mixérů

 

1/ Pulzní funkce

 

Pulzní funkce je důležitá základní funkce, která zajišťuje rovnoměrné rozmixování všech větších a tuhých surovin. Díky pulznímu tlačítku umožňuje krátkodobé zapnutí mixéru na maximální výkon, díky čemuž dojde k perfektnímu rozmixování bez přehřátí přístroje.

 

Pulzní funkce

Catler PB 4011

 • Příkon: 900 W
 • Počet rychlostí: 1
 • Objem nádoby: 0,71 l

1 701 Kč

Zobrazit

 

2/ Mixování ve vakuu

 

Vakuové smoothie mixéry umožňují rozmělnění potravin bez přístupu vzduchu, který před samotným zahájením mixování odsát pryč z nádoby. Všechny ingredience si tak při tomto typu úpravy zachovávají svou barvu, chuť i živiny. Mnohé vitamíny jsou totiž známé pro svou nestálost v oxidativním prostředí vzduchu a při běžném mixování rychle degradují.

 

3/ Přenosná lahev

 

Většina smoothie makerů umožňuje přenos nápoje přímo v uzavíratelné mixovací nádobě či lahvi. Ve výbavě bývají většinou dvě nádoby o různě velkých objemech, například 500 a 700 ml.

 

4/ Drcení ledu

 

Funkce drcení ledu umožňuje jak přípravu osvěžujících nápojů s ledem, tak přípravu smoothies přímo ze zmraženého ovoce. Drcení ledu je však poměrně náročné a umožňují ho proto pouze mixéry s vyšším výkonem.

 

Drcení ledu

ETA ActivMix Team 1103 90000

 • Příkon: 350 W
 • Maximální otáčky: 19 000 ot/min
 • Sekání a drcení
 • Pulzní spínač

899 Kč

Zobrazit

 

Parametry smoothie mixérů

 

1/ Příkon

 

Příkon je společně s výkonem jedním z nejdůležitějších parametrů, na které byste si měli při výběru dávat pozor. Příkon musí být dostatečně vysoký, aby se při provozu přístroj nepřehříval a aby efektivně rozmělnil ovoce. Obecně pak platí, že s vyšším příkonem stoupá i výkon, ovšem s tím i spotřeba energie. U běžných mixérů by se příkon měl pohybovat mezi 300 a 1000 W.

 

2/ Výkon

 

Výkon je další klíčový parametr, který nám ukazuje, jak dobře přístroj funguje a zda zvládne mixovat i tvrdší ingredience. Mixéry s vyšším výkonem jsou také méně náchylné k přehřívání. Nejběžnější smoothie makery mají výkon asi 300 až 500 W.

 

3/ Počet otáček a rychlost

 

Počet otáček udává, kolikrát se čepel nože otočí za minutu. Díky tomu lze dobře posoudit, jak rychle nám mixér ingredience rozmělní. Obecně platí, že čím více otáček přístroj má, tím bude vás nápoj jemnější a hladší. Pro pohodlné fungování si vyberte mixér s alespoň 20 000 otáčkami za minutu, který zvládne během chvilky připravit dokonalé smoothie.

 

4/ Objem nádoby

 

Ve výbavě většiny mixérů jsou i přenosné nádoby různých velikostí. Objemy těchto lahví se pohybují v rozmezí 500 až 800 ml a je tak pouze na vás, která velikost vám nejlépe vyhovuje.

 

5/ Bezpečnostní pojistka

 

Dnes je bezpečnostní pojistkou vybavena drtivá většina smoothie makerů, přesto si raději i tento parametr před nákupem řádně zkontrolujte. Pojistka zamezuje mixování, pokud je nádoba špatně nasazena, díky čemuž chrání nejen samotný přístroj před poškozením, ale i vaše bezpečí.

 

6/ Hmotnost

 

Smoothie mixéry se značně liší svou hmotností i na základě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Výhodou lehčích variant je snadná manipulace a přenos. Naopak u výkonnějších mixérů je výhodná vyšší hmotnost, která zajišťuje vyšší stabilitu při mixování tvrdších surovin.

 

7/ Materiál

 

Materiál nádoby je dalším z důležitých parametr, které se vyplatí sledovat. Dnes je většina smoothie mixérů vybavena nádobami z plastu, které jsou lehké, pevné a odolné proti poškrábání. O zdravotní nezávadnosti těchto plastů se pak můžete přesvědčit sami, pod označením BPA-free materiál.

 

Tělo mixéru pak může být vyrobeno jak z plastu, tak z nerezové oceli. Plastové mixéry bývají lehčí, a tedy i méně výkonné oproti ocelovým. Materiál těla mixéru však není klíčový a záleží spíše na osobním vkusu.

 

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Jak si vybrat ten správný toustovač do kuchyně?

Zvažujete nákup nového toustovače, ale neorientujete se v široké nabídce na trhu? Připravili jsme pro vás přehledné tipy a doporučení, na co se při nákupu zaměřit.

Jak si vybrat vhodnou mikrovlnku do kuchyně?

Zvažujete nákup nové mikrovlnky, ale nevíte, kde začít? Poradíme vám s výběrem! Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si vybrat tu pravou mikrovlnku přesně podle vašich představ.

Co je přerušovaný půst a jak s ním začít?

Přerušovaný půst není jen další kategorií moderních diet, ale je popisován jako životní styl a způsob stravování. Co se děje v těle při stálém přísunu potravy a co při přerušovanému půstu?

Máte doma starší lednici? Je čas ji vyměnit za modernější a úspornější. My vám poradíme s výběrem!

Zvažujete nákup nové lednice? Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, na co se při výběru soustředit.

Bolí vás často břicho? Může se jednat o závažný problém!

Bolest břicha může naznačovat vážný zdravotní stav nebo dokonce potřebu nutné lékařské péče. Proto je důležité vědět, kdy při bolestech břicha navštívit lékaře.

Chcete si uvařit kvalitní kávu? Poradíme vám, jak si vybrat správný kávovar!!

Nedokážete si své ráno představit bez šálku kvalitní kávy? Pořiďte si tedy jeden z moderních kávovarů, díky nimž si připravíte lahodnou kávu jako z kavárny. Poradíme vám, na co se při nákupu zaměřit, a na co si dát pozor.

Jsou diety vhodné v těhotenství?

Klasická dieta v těhotenství není vhodná, protože by dítě nemělo mít nedostatek živin a vitamínů důležitých pro jeho vývoj. Jaká strava je vhodná pro těhotné ženy?

Vytvořte si doma relaxační wellness. Jak na to?

Chcete se zbavit stresu, špatné nálady nebo si odpočinout a uvolnit svoji mysli? Tak k tomu slouží relaxační wellness. Jenže takové pobyty bývají často drahé a pro někoho nedostupné. My máme pro vás řešení a to domácí lázně! V domácím prostředí se vždy nejlépe odpočívá, a když k tomu máte například vonné oleje nebo koupel, tak to se ničemu nevyrovná.

Rozbil se vám fén a sháníte za něj náhradu? Poradíme vám s výběrem!

Nevíte si rady s výběrem fénu? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si vybrat perfektní fén za tu nejlepší cenu.

Udělejte si z domova palačinkárnu! Vyberte si vhodný palačinkovač

Na tenké a dokonale propečené palačinky již nemusíte chodit do specializovaných crêperií. Nově si můžete perfektní palačinky vychutnat i v pohodlí domova s jedním z domácích palačinkovačů!

Nejoblíbenější letáky


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.