Reklama Dr.Max I Hydratujte svoji pleť se značkou Uriage Eau Thermale za výhodnou akci 1+1 !!!! Reklama Dr.MaxIUriage Eau Thermale 1+1 zdarma!
Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?
(Foto: Facebook - Iceland.cz)
Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?
(Foto: Facebook - Iceland.cz)

11.05.2022

Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?

Britský řetězec s potravinami Iceland, se potýká s řadou problémů, které se týkají brexitu. Řetězec zavírá své prodejny a ruší provoz e-shopu.

 

Iceland, řetězec supermarketů se zaměřením na mražené zboží, otevřel v Česku od roku 2011 celkem 11 kamenných prodejen. Ke konci dubna uzavřel pět prodejen. Na webových stránkách řetězce jsou momentálně dohledatelné jen dvě prodejny E-shop, který byl spuštěn na konci roku 2020, je už také mimo provoz.

Již delší dobu se Iceland setkává s problémy způsobené brexitem. Především má potíže se zásobováním některých položek v chlazeném sortimentu a živočišných produktů jako šunka či slanina. Od března 2019 Iceland také spolupracuje s online supermarketem Košík.cz, na jehož stránkách je aktuálně dostupných 15 položek z nabízených 70 položek.

Iceland ale zatím nevydal žádné oficiální vyjádření ke svému záměru a není ještě zcela jasné, zdali britský řetězec končí v České republice. Společnost uvádí, že probíhá restrukturalizace a změna obchodní strategie.

 

Uzavřené pobočky Iceland:

 

  • Praha 5, Galerie Luka
  • Praha 10, Štěrboholy Retail Park
  • Praha 11, Chodov – Hráského
  • Hostivice, Čsl. Armády
  • Pardubice, Jiřího z Poděbrad

 

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Rohlik.cz začal místo papírových sáčku používat obaly z kukuřičného škrobu

Pokud aktivně řešíte životní prostředí, tak máme pro vás skvělou zprávu! Rohlíku to totiž není jedno a stále přichází s novými nápady, jak nejméně zatížit přírodu od odpadu. Pečivo u nich už nekoupíte v papírových sáčcích ale z kukuřičného škrobu, který se rozloží po pár týdnech.

Tesco nově poskytuje recyklační boxy na kávové kapsle!

Tesco od dubna nabízí recyklační boxy pro použité kávové kapsle, které by se správně měli třídit a poté míří k recyklaci na výrobní materiál pro další výrobky.

Penny bojuje proti plýtvání. Seznamte se s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO

Plýtvání potravinami je pravidelně velkým tématem. Obzvláště ve světě, který se stále více soustředí na ekologii a udržitelnost, je zbytečné vyhazovaní stále použitelných potravin těžké přehlédnout. Potravinový řetězec PENNY proto letos přichází s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO, který si klade za cíl bojovat proti plýtvání potravinami distribucí nespotřebovaného ovoce a zeleniny do bezmála dvaceti zoologických zahrad po celé republice.

Motoristická akce Legendy 2022 se blíží! Na co se můžete těšit?

Jaro je v plném proudu, a to neznamená nic jiného, než rozjezd další motoristické sezony. Po covidové přestávce se pro milovníky vůně benzínu vrací i automobilová slavnost Legendy. Jedna z nejvýznamnějších motoristických událostí roku u nás. Na co se můžete těšit tento rok?

Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kdy akce začíná a kde všude můžete kupóny využít?

Blíží se léto a to znamená, že váš šatník si zaslouží obohatit novými, letními kousky. Když se k tomu ještě vyskytnout slevy, tak tento nákup je příjemnější a můžete si dopřát i nějaký pěkný doplněk. Tuto příležitost vám poskytnou Nákupy OnaDnes a jejich kupony naleznete v aplikaci Portmonka!

V Indonésii chtějí zakázat vývoz palmového oleje. Čeká nás další zdražování?

Celkem 60 % světových zásob rostlinného oleje tvoří palmový olej. Jeho největším světovým producentem je Indonésie, která rozhodla, že zakáže vyvážet palmový olej, což může vést k celosvětovému růstu cen potravin.

Obchodní dům Máj se na rok a půl uzavírá. Jak bude vypadat po rekonstrukci?

Chystá se rekonstrukce pražského obchodního domu Máj, která potrvá rok a půl. Celá přestavba bude stát přes miliardu korun. Developer uvádí, že zachová vzhled budovy a obnoví některé vnitřní prvky.

Vratné skleněné lahve Mattoni se jednoznačně osvědčily. Nyní míří do plošné distribuce

Společnost Mattoni nově na trh zavádí skleněné zálohované lahve! Podle pilotních projektů mají zákazníci o šetrnější a udržitelnější výrobky mimořádný zájem…

Znáte “Pana Hráška”? Nová produktová řada Emco nabízí rostlinnou alternativu masa a sýru.

Emco nově nabízí rostlinné alternativy živočišných výrobků nejen pro vegetariány a vegany! Kromě müsli a sušenek tak firma nově uvádí na trh zdravé varianty rostlinného masa a sýru pod vlastní značkou Pan Hrášek.

Jaká je otevíraci doba na státní svátek 8.5.2022?

Tento rok připadá na 8. května nejen tradiční den vítezství, ale také den matek, který slavíme vždy druhou květnovou neděli. Jaká tedy bude otevírací doba na tento den?