Motoristická akce Legendy 2022 se blíží! Na co se můžete těšit?

12.05.2022

Jaro je v plném proudu, a to neznamená nic jiného, než rozjezd další motoristické sezony. Po covidové přestávce se pro milovníky vůně benzínu vrací i automobilová slavnost Legendy. Jedna z nejvýznamnějších motoristických událostí roku u nás. Na co se můžete těšit tento rok?

Motoristická akce Legendy 2022 se blíží! Na co se můžete těšit?
(Foto: legendy.cz)

 

Základní informace

 

Automobilová slavnost Legendy, jak ji organizátoři nazývají, se koná každý rok na jaře. Bohužel předchozí dva ročníky musely být následkem omezení kvůli pandemii covidu-19 zrušeny. O to více máme ale důvod se těšit na ten letošní. A očekávání jsou velká. Letošní ročník se bude konat v datech 28. a 29 května. Aktuální cena vstupenek je 599 kč. Cena se ale může zvyšovat a proto se vyplatí včasný nákup. Zajímavostí je, že pořadatelé letos vyhlásili i dress code. Ten bude konkrétně „Smart Casual“, tedy volně popsatelný jako upravený styl. Dámy tedy mohou dorazit v šatech, saku, košili, tričku, kombinézce a tak podobně. Pánové pak v dlouhých letních kalhotách, košili, tričku s límečkem, nebo letním saku. Naopak byste se měli vyhnout pověstné české klasice, ponožkám v sandálech, teplákové soupravě, nebo tričku s potiskem. Tím se pořadatel snaží pozvednou úroveň celé akce. Za nás skvělý nápad, který ladí s vystavovanými skvosty.  

 

Historie akce Legendy

 

Akce Legendy se koná o roku 2013. Začínala tehdy v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Od roku 2018 se koná na holešovickém výstavišti. Soustředí se na oslavu motorismu ve všech jeho podobách a snoubí minulost i přítomnost. Hojně jsou zastoupeny ty nejexkluzivnější sběratelské kusy techniky. Vystavují zde také specializovaní úpravci vozů, mnozí dealeři nových vozů, milovníci tuningu, firmy z odvětví motorsportu a mnoho dalších.

 

Na co se letos můžete těšit?

 

Jako každý ročník, i ten letošní má specifické téma. Ponese ze se znamení italských vozů s názvem „Italská vášeň“. Můžete se tak těšit na vozy značek Alfa Romeo, Fiat, Maserati, Ferrari, nebo Lamborghini. K vidění bude mnoho vzácných a kultovních italských vozů a připomenout si tak význam této zemně v motoristické historii. Zejména značka Ferrari bude zastoupena svým autorizovaným dealerem v česku – Scuderia Praha. Vnitřní expozice také slibuje nespočet velmi vzácných a hodnotných kusů, které lze spatřit jen velmi zřídka. Natož pak takto pohromadě. Bude tedy rozhodně co obdivovat.

 

Program

 

Program se bude opírat o několik hlavních bodů. Mimo již zmíněné hlavní téma slavnosti, italskou vášeň, bude k vidění pavilon rychlosti po záštitou sítě čerpacích stanic Shell, expozice historických exponátů díky účasti mnoha sběratelských klubů a spolků, nebo také expozice mnoha automobilek a firem z prostředí automotive. Chybět také nebude doprovodný program na hlavní stage, plný slavných osobností a velkých jmen z oblastí motorsportu. Přesný harmonogram bude zveřejněn týden předem na webových stránkách akce.  

 

Legendy
(Foto: legendy.cz)

 

Na závěr

 

Letošní automobilovou slavnost Legendy si určitě nenechte ujít. Je to skvělá příležitost pro rodiny s dětmi i milovníky automobilů, jak si užít skvělý víkend plný dobré nálady a dobrého jídla. A samozřejmě vidět vozy, které bez přehánění jinde hned tak neuvidíte.

 

 

Štítky: Auto

Mohlo by Vás zajímat

10 nejčastějších závad u starších aut

V loňském roce se v česku prodalo kolem 200 000 nových vozů a zhruba 185 000 vozů ojetých. Ovšem naprostou většinu nových vozu kupují firmy, kdežto u ojetých vozů je trend opačný. To znamená, že pro většinu lidí je koupě ojetého vozů velké téma. Není žádné tajemství, že takový obchod má svá rizika. Ta se samozřejmě liší model od modelu. Statistiky nám ale napoví, na co byste si měli dát největší pozor. Máme pro vás deset nejčastějších závad u ojetých vozů dle statistik pojištění mechanických závad.

Jak vyhledat levné palivo ve vašem okolí a zároveň snížit spotřebu vozidla?

Při dnešní situaci, kdy se ceny pohonných hmot stále drží velmi vysoko, začíná být vyhledávání těch nejlepších cen vyloženě nezbytné. Na chvíli sice zavládl lehký optimismus, to když ceny nedávno konečně přestaly růst, a dokonce se skokově snížily. Nicméně cena ropy už týden v kuse opět vytrvale roste. Návrat k „normálu“ se proto v nejbližší době nedá předpokládat. Proto Vám přinášíme několik typů, jak vyhledat tu nejlevnější čerpací stanici a jak ušetřit palivo při jízdě.

Kdy je správná chvíle přezout na letní pneumatiky a není potřeba koupit už nové?

Sezónní přezouvání pneumatik je každoročně velké téma. V této souvislosti existuje spousta polopravd a nejasností. Vlastníte-li vozidlo, je třeba tomuto úkonu věnovat dvakrát ročně patřičnou pozornost a určitě jej nepodceňovat. Správné obutí má na bezpečnost vozu srovnatelný vliv jako stav jeho brzd. A do auta, kterému nefungují brzdy, by si nikdo z nás asi dobrovolně nesedl. Kdy je tedy bezpečné přezout na letní pneumatiky a na co si dát pozor?

Připravte své auto na letní sezónu. Deset kroků, které doporučujeme provést během jara!

Správná péče o automobil je jen jedna. A to ta pravidelná. Pokud se budete svému vozu věnovat pravidelně, významně tím snížíte riziko neočekávaných a nákladných oprav. Vozidlo bychom měli k pravidelně přistavit do servisu jak na podzim, abychom se ujistili, že je připraveno na zimu, tak i na jaře. Máme pro Vás deset bodů, na které se při blížící se jarní údržbě zaměřit.

Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kdy akce začíná a kde všude můžete kupóny využít?

Blíží se léto a to znamená, že váš šatník si zaslouží obohatit novými, letními kousky. Když se k tomu ještě vyskytnout slevy, tak tento nákup je příjemnější a můžete si dopřát i nějaký pěkný doplněk. Tuto příležitost vám poskytnou Nákupy OnaDnes a jejich kupony naleznete v aplikaci Portmonka!

Domácí smoothie je prostě nejlepší! Jak si ale vybrat ten správný smoothie mixér?

Udržujte své tělo v kondici a dopřejte si osvěžující smoothie! Poradíme vám, jak vybrat ideální smoothie mixér a čemu při výběru věnovat pozornost.

Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?

Britský řetězec s potravinami Iceland, se potýká s řadou problémů, které se týkají brexitu. Řetězec zavírá své prodejny a ruší provoz e-shopu.

Potravina měsíce květen: Kedluben

Mezi nejrannější druhy jarní zeleniny patří kromě chřestu či ředkviček právě kedlubna. Jde o poměrně nenápadnou potravinu, kterou máme tendenci podceňovat. Jde však o nesmírně zdravou a chutnou zeleninu. Zjistěte proto, čím je kedlubna jedinečná a proč ji častěji zařadit do svého jídelníčku!

V Indonésii chtějí zakázat vývoz palmového oleje. Čeká nás další zdražování?

Celkem 60 % světových zásob rostlinného oleje tvoří palmový olej. Jeho největším světovým producentem je Indonésie, která rozhodla, že zakáže vyvážet palmový olej, což může vést k celosvětovému růstu cen potravin.

Připravte si zdravou a výživnou snídani! Recept na pohankovou kaši se skořicí a ovocem

Zdravá a lahodná snídaně, která vám dodá energii, vitamíny a minerály na celý den – pohanková kaše s ovocem. Pohanka je bohatá na vlákninu, aminokyseliny, hořčík, fosfor a železo. Právě proto je vynikající výživnou snídaní na začátek dne. Vyzkoušejte náš jednoduchý recept na pohankovou kaší se skořicí!

Nejoblíbenější letáky


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.