Adventní výzdoba

Adventní výzdoba

Předvánoční čas je obdobím, kdy se domácnosti halí do vánočního hávu. Abyste docílili nefalšované vánoční atmosféry, musíte svůj byt či dům náležitě ozdobit. Jakou adventní výzdobu tento rok zvolíte? Začtěte se do několika rad a inspirujte se.

Tzv. vánoční bláznovství propuká v obchodech a obchodních centrech každý rok dříve. Mnohdy ani nestihne opadat listí ze stromů. To pravé vánoční období ovšem začíná s první adventní nedělí. Na náměstích se otevírají vánoční trhy, všude se line vůně svařeného vína a perníčků a z reproduktorů zní vánoční koledy. Pokud si chcete alespoň kousek této sváteční nálady přenést domů, pusťte se do nákupu vánočních dekorací a snové adventní výzdoby.

 

Adventní věnec

Adventní věnec není jen dekorativní záležitostí, ale slouží i jako pomůcka k symbolickému odpočítávání čtyř týdnů adventu. Tradičně má podobu věnce z jehličnatých větví se čtyřmi pravidelně rozestavěnými svícemi. Pokud máte rádi klasiku v moderním podání, lze svíčky naaranžovat na jednu stranu věnce či základ v podobě věnce úplně vynechat a naaranžovat čtyři svíčky do keramické nádoby a ozdobit je chvojím, ozdobami či jinými vánočními doplňky.

Vánoční věnec

Velmi oblíbený je i vánočně dekorovaný věnec zavěšený na vchodových dveří do bytu či domu. V obchodech se prodávají desítky různých variant od stoprocentně přírodních až po umělé a velmi moderně vyvedené kousky.

Vánoční hvězda

Minout v obchodech rozkvetlou vánoční hvězdu vábící nás svými rudě zbarvenými lístky není snad ani možné. Odborný název pokojové rostliny zní Euphorbia pulcherrima a má ráda teplo nad 20 °C a potřebuje dostatek rozptýleného světla. Zalévejte vlažnou vodou.

Vánoční osvětlení

„Světýlka kam se podíváš,“ i tak by se dala charakterizovat adventní výzdoba. Při výběru světelných dekorací si dejte pozor, zda budete zkrášlovat interiér či exteriér. Jinak se v současnosti meze fantasii nekladou. V posledních letech jsou stále populárnější světelné řetězy s nejrůznějšími motivy, pestrobarevnými baňkami či zvířátky. Tyto dekorace jsou v drtivé většině na baterie, tudíž je můžete využít prakticky kdekoliv, a to i v místech, kde je obtížný přístup k eklektické zásuvce.
Reklama
     
Reklama
Reklama