Slané i sladké hvězdy pečeme bez lepku. Jsme Vitacelia.sk | Žádná minimální objednávka a dovoz i do ČR Slané i sladké pečivo bez lepku | Vitacelia.sk

APRÍL

Už vás někdo nachytal aprílovým žertíkem? Málokdo se drobným naschválům či nepravdivým zprávám vyhne. První duben je již s více či méně úsměvnými zlomyslnostmi spojován již stovky let. Takže jakmile na kalendáři uvidíte svítit datum 1. dubna, buďte ve střehu, ať se vám nestane nepříjemný trapas.

APRÍL

Apríl v České republice

Možná tomu nebudete věřit, ale první zmínky o aprílu se u nás objevily již před více jak tři sta lety. Písemný zápis je datován do roku 1960 a jeho autorem je Bartoloměj Chrystellia z Prahy. Historicky nejstarší žertíky se zaměřovaly na nakupování. Nachytané osoby byly posílány na nákupy neexistujícího či vtipně pojmenovaného zboží, a to například pro bublinky do vodováhy, komářího sádla či léku semtele. Poslední jmenovaná položka jako by vypadla z úst Bárta Simpsona, který si s velkou chutí střílí z barmana Vočka.

Apríl v médiích

Apríl si velmi oblíbily i média. Tzv. novinářská kachna je frekventovaným námětem článků, reportáží či zpráv uveřejňovaných 1. dubna. V minulosti jsme se tak mohli napálit vtípky, jako byl například nový pořad Česko hledá PornStar, nový vynález v podobě chytrých ponožek, zrušení velikonočních tradic atd. I celebrity na sociálních sítích často a rády vtipkují. U žen je oblíbené naznačovat či oznamovat těhotenství.

Několik tipů, jak napálit přátele, rodiče i děti

  • Pošťák vždy zvoní dvakrát

Jeden z nejjednodušších a nejosvědčenějších vtípků je zazvonit na zvonek u dveří a rychle se schovat. Pokud chcete napáleného vytočit doběla, zasrčte po zmáčknutí zvonku do vzniklé mezírky sirku a zvonek bude drnčet tak dlouho, dokud ji obyvatel domu či bytu nevyndá.

  • Hygiena

Apríl a osobní hygiena je nekončící téma. Pěna do koupele místo sprchového gelu nebo šampónu, alkohol nebo limonáda v lahvičce s ústní vodou, tekutý sýr vydávaný za zubní pastu atd. Fantasii se meze nekladou. Myslete ale na fakt, že aprílový žertík má pobavit, ale nesmí ublížit.

  • Zubní pasta v hlavní roli

Využití zubní pasty v rámci aprílových žertíků je téměř neomezené. Pastou můžete nahradit náplň v oblíbených sušenkách, pomazat zadní stranu kliky u dveří, zaměnit ji za majonézu nebo ji vydávat za lepidlo.

  • Sůl v cukřence a cukr v solničce

V jednoduchosti je opravdu krása. Cukr a sůl - dvě dochucovadla, která na první pohled nerozeznáte. Pokud si ale osolíte kávu či osladíte polévku, rozdíl je znát s prvním douškem či soustem.

  • Záměna dne

Pokud 1. duben vychází na víkend, aprílový žertík se doslova nabízí. Vzbuďte brzy ráno napálenou osobu a namluvte ji, že zaspala a musí se rychle obléct a vyrazit do školy či práce. Poté je dobré sledovat, kdy si nachytaný uvědomí, že vlastně nikam nemusí.

  • Umělohmotná zvířátka a zvířecí zvuky

Strach ze zvířat obecně nebo z konkrétního druhu je častý. Strach z pavouků (arachnofobie), z hadů (ofidiofobie), strach z myší, potkanů nebo krys (musofobie), z koní (hipofobie), ze psů (kynofobie) nebo z koček (gatofobie) je tak snadné využít. V hračkářství seženeme umělohmotné hady, pavouky i krysy, poté je nutné figurku pouze naaranžovat na strategické místo a vtípek je hotov. V případě strachu z koček nebo psů stačí v blízkosti „fobika“ zaštěkat nebo zamňoukat.

  • Když musíte na toaletu, ale …

… nějaký šprýmař prohodí označení dámská a pánská toaleta. Příprava trvá několik málo vteřin, ale úspěch je vždy zaručen. Jen je dobré si dát pozor, ať se napálený hanbou nebo vtipálek smíchy nepočůrá.

  • Klávesnicová zahrádka

Tento žertík vyžaduje důkladnou přípravu. Pokud si dáte tu práci a odmontujete horní kryt klávesnice, objevíte prostor mezi tlačítky, který lze vystlat vatou či papírovým ubrouskem. Nyní se můžete pustit do sázení jarního osení. To během pár dnů vystrčí zelené růžky a majitel klávesnice po návratu k počítači se nebude stačit divit.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.