Bezpečný byt či dům pro děti

Bezpečný byt či dům pro děti

Věděli jste, že většina úrazů malých dětí se stane ve zdánlivém bezpečí domova? Hrany nábytku, strmé schody, otevřená okna či lákavé pestrobarevné čistící prostředky ovšem mohou ublížit všem neposedným klukům a holčičkám. Jak ale vytvořit bezpečný byt či dům pro děti? Přinášíme vám několik rad a tipů.

Dětská fantasie je bezbřehá a vynalézavost při hraní nezná mezí. Při prozkoumávání domova se naše největší poklady mohou dostat do situací, ze kterých přinejmenším zatrne. Vyhnout se odřeninám, boulím na hlavě, přívalu slz či v horších případech vypumpování žaludku je přitom velice snadné.

 

Schody

Tato horolezecká stěna skýtá nejen nezměrné množství zábavy, ale i úrazů, a to přes prostrčení hlavičky mezerou v zábradlí až po uklouznutí a nebezpečný pád. Zvolíte-li plné zábradlí nebo co nejužší mezery, první možnosti úrazu se jednoduše vyvarujete. Pokud nechcete, aby se dítko pohybovalo po schodišti samo, je nejjednodušší nainstalovat před vstupem na schody bezpečností zábranu.

Okna a dveře

Vypadnutí dítěte z okna je černou můrou všech rodičů, a to především těch žijících v panelových sídlištích ve vysokých patrech. Nejnebezpečnější jsou okna otáčející se kolem středové osy. Pokud chcete mít všechna okna a dveře ve vašem bytě pod dohledem, zajistěte je pomocí jednoduchých zarážek.

Ostré hrany

Jakákoliv nevinná hra, při které se běhá, ale i obyčejná procházka po obývacím pokoji, kuchyni nebo chodbě může skončit pláčem a boulí na hlavě. Ostré hrany nábytku nalezneme téměř na každém kroku. V obchodech lze sehnat širokou škálu chráničů. Zvolit zle pásy pro krytí ostrých hran, pěnové, gumové či plastové krytky a mnoho dalšího.

Čistící prostředky

Pestrobarevné a lákavě se tvářící flakonky a dózy přitahují děti jako magnet. V jejich myslích mohou skrývat cokoli, co se dá ochutnat. Čistící prostředky samozřejmě nejsou určeny ke konzumaci, a proto je důležité uskladnit je mimo dosah dětí. Nejlépe do uzamykatelných či výše umístěných skříněk. Výrobci čistících prostředků v posledních letech stále více myslí na bezpečnost a opatřují dózy i lahvičky dětskými uzávěry.
Reklama
     
Reklama
Reklama