Bio řady řetězců 5: Zdravý svět v Globusu

Bio řady řetězců 5: Zdravý svět v Globusu

Tento týden se se seriálem Bio řady řetězců podíváme do hypermarketu Globus, kde nalezneme nejen Bio produkty, ale i široký výběr alternativních potravin Zdravý svět. Navíc, díky přehlednému značení se v každém Globusu rychle a snadno zorientujete.

Hypermarkety Globus, kterých je v České republice aktuálně otevřeno patnáct, uspokojí širokou škálu zákazníků, protože v jejich regálech naleznete zboží z kategorií vegan, raw, Bio, bezlepkové potraviny, bezlaktózové potraviny, bez přidaného cukru či bez palmového oleje.

Bio potraviny

Vzhledem k tomu, že se náš seriál nazývá Bio řady řetězců, podíváme se nejprve na kategorii Bio. Zelené kolečko s bílým nápisem BIO označuje nejen všechnu šetrně pěstovanou Bio zeleninu, ovoce a stále oblíbenější farmářské produkty, ale i vyhledávané výrobky Alnatura, Bio nebo CountryLife.

Raw

Pokud nevíte, co se pod označením raw skrývá, jedná se o potraviny, které neprošly tepelným zpracováním nad 42°C. Zkráceně řečeno, jedná se o syrovou stravu. Tato strava je vyhledávaná především pro to, že je velmi bohatá na minerály, vitamíny a další živiny. V Globusu pořídíte celou škálu oříšků, tyčinek a dalších raw pochoutek.

Vegan

„Bez masa, bez vajec, bez mléka,“ to je nejen stručný, ale i velmi výstižný popis této řady s absencí živočišných produktů. Vegani s nákupním košíkem v Globusu mohou svoje chutě uspokojit například velkým výběrem luštěnin a sójových výrobků Alnatura, Alpro a CountryLife

Bez lepku

S bezlepkovou dietou se v současnosti potkáváme stále častěji. Pokud nakupujete bezlepkové potraviny, určitě jste si všimli, že nabídka je stále širší, zajímavější a hlavně chutnější. V Globusu seženete nejen bezlepkovou mouku a pečivo, ale i těstoviny či knedlíky bez lepku.

Snížený obsah laktózy

Trpíte intolerancí laktózy? Nebo chcete odlehčit svému trávení? V obou případech určitě prozkoumejte řadu se sníženým obsahem laktózy. Modrý puntík s výstižným popisem označuje v Globusu všechny jogurty, sýry i mléko bez laktózy nebo se sníženým obsahem.

Bez přidaného cukru

Přeškrtnutý bonbonek v modrém kolečku obklopená nápisem „bez přidaného cukru“ naznačuje, že takto označené potraviny neobsahují žádný cukr, popřípadě jen tolik, kolik se v daných surovinách přirozeně vyskytuje.

Bez palmového oleje

Obdobně jako v předešlé kategorii, škrtnutá palmička ve žluto-zlatavém kruhu s charakteristickým nápisem označuje produkty bez palmového oleje. Tímto výběrem prospějete nejen svému tělu, ale i přírodě, protože palmový olej byl v tomto případě nahrazen tuky, jejichž výroba méně zatěžuje životní prostředí.

(Foto: Globus)
Reklama
     
Reklama
Reklama