Co si obléct na svatbu

Co si obléct na svatbu

Měsíc květen je sice lásky čas, ale svatbám toto období moc (z důvodu pověr) nepřeje. S červnem ovšem přichází nefalšovaná svatební sezóna. Pokud držíte v ruce pozvánku na svatbu kamarádky, bratrance, sestry či kolegy z práce a marně si lámete hlavu s tím, co si vzít na sebe, rádi vám poradíme.

 

Nikdy ne bílá

Nejzákladnější a nejjednodušší pravidlo je, že ve svatební den patří bílá jen nevěstě a jen ona by měla zářit. Proto se bílé barvě obloukem vyhněte. V případě doplňků, jako je kabelka, sáčko či lehký šátek toto pravidlo neplatí.

Pastelové barvy

Nejvhodnější volbou jsou šaty a kostýmky pastelových barev, jako je lososová, meruňková, mentolová, levandulová a podobně. Agresivní barvy, jako je neonově růžová či krvavě rudá, byste měli, v tomto případě, nechat raději doma v šatníku. Nepříliš vhodnou je i černá barva. Svatební den je šťastnou událostí a tím bychom se měli řídit.

Délka šatů a sukní

Svatba je společenskou událostí, tudíž minisukně a minišaty nejsou vůbec vhodné. Ideální je délka ke kolenům. Pokud je svatba pojata jako luxusní událost a na pozvánce stojí například „black tie“, určitě sáhněte po dlouhých společenských šatech.

Umírněnost

Koná-li se svatba v kostele, dbejte na to, že byste měli mít zahalená kolena i ramena. Hluboké provokativní výstřihy nejsou v tomto případě žádány. Samozřejmě jiná pravidla platí pro obřad na louce či pláži, kde jsou vhodné i romantické rozevláté šaty.

Kabelka

Kabela velikosti nákupní tašky, kam se vám vejde deset rohlíků, 30 dkg salámu a tři jogurty je mimo tuto společenskou událost. Tašky přes rameno opravdu nejsou vhodné. Malá a elegantní psaníčka jsou ideální volbou.

Přání nevěsty

Všechny pravidla jsou ovšem až na druhém místě. Na prvním je vždy přání nevěsty. Je to její den a její prosby či nápady bychom měli respektovat. Pokud se bude jednat například o motorkářskou svatbu, obřad ve stylu fantasy či jinak tematickou svatbu, oblékněte si cokoliv žádané, jeden den se dá zvládnout a třeba to bude i legrace.
Reklama
     
Reklama
Reklama