Halloween: jak si vyzdobit byt

Halloween: jak si vyzdobit byt

K podzimu neodmyslitelně patří Halloween a s ním i nápadité tematické dekorace. Už víte, jak si letos vyzdobíte byt? Dáte přednost hravé atmosféře nebo strašidelnému náboji?

Co je Halloween

Halloween je anglosaský lidový svátek, jež se slaví den před křesťanským svátkem Všech svatých, tedy 31. října. Aktuálně se tento svátek slaví především v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu či Irsku, kde se vyvinul.

Halloween a Česká republika

I když se u nás děti nepřevlékají do strašidelných kostýmů a nechodí koledovat sladkosti dům od domu (jak to známe především z amerických filmů), je i v našich končinách Halloween stále populárnější. Pořádají se tematické kostýmové párty pro děti i dospělé a s nimi se o slovo hlásí i nápadité dekorace.

Jak si vyzdobit byt

  • Vyřezávané dýně

Volbou jedna jsou bezesporu vyřezávané dýně. V obchodech či na farmářských trzích sežene spoustu tvarů i velikostí. Stačí se jen rozhodnout, na jak velký projekt si troufnete. Dýni musíte nejprve důkladně vydlabat ostrou lžíci. Poté záleží pouze na vás, jaký motiv zvolíte. Bude se vaše dýně mračit, smát nebo naštvaně křičet? Pokud si nevěříte, předmalujte si výsledný motiv na slupku tužkou. Pro kýžený efekt vložte do dýně svíčku. Bojíte-li se požáru, stejně poslouží i moderní plastové svíčky na baterku.

  • Stínítka na svíčky

Máte-li doba nepoužívané zavařovací sklenice či sklenky na domácí limonádu, můžete je jednoduše proměnit na originální halloweenská stínítka. Sklenici nejdříve natřete oranžovou barvou. Než nátěr důkladně uschne, vystřihněte si z černého papíru malé pavučinové sítě, pavoučky, stromy či lebky, které následně nalepíte z vnější strany na pomalovanou sklenice. A originální stínítko je na světě.

  • Barevné hrátky

Pokud chcete jen lehce navodit atmosféru, zahalte svůj byt doplňky v černé, oranžové a bílé barvě. Váš nákup nemusíte nijak přehánět, stačí několik polštářků, deka a svíčky či papírové ubrousky. A vkusná halloweenská výzdoba je na světě.

 
Reklama
     
Reklama
Reklama