INSPIRACE: Jarní výzdoba bytu

INSPIRACE: Jarní výzdoba bytu

Nejen kalendář, ale konečně i venkovní počasí hlásí, že jaro je tu. Se stále rostoucími teplotami a intenzivnějšími slunečními paprsky přichází čas na poctivý jarní úklid a s ním spojenou jarní výzdobu bytu. Pokud přemýšlíte, jak vtisknout vaší domácnosti svěží náladu a atmosféru, přinášíme vám několik jednoduchých tipů, jak si jarně vyzdobit byt.

Květiny

Květiny jsou bezesporu volbou číslo jedna, chcete-li si domů přenést trochu jara. V obchodech naleznete nepřeberné množství druhů a barev. Díky opravdu bohaté nabídce můžete zvolit odstíny jedné barvy a prodchnout si domov záplavou žlutých, červených či bílých květů. Dáváte-li přednost pestrosti, může vaše květinová výzdoba hrát všemi barvami duhy. Navíc, s příchodem jarní sezóny se obchodníci předhání v akčních cenách. Se slevou tak seženete nejen samotné rostlinky, ale i květináče, hnojivo, substráty, semena a vše potřebné.

Pokud se bojíte, že se o živé květiny a rostliny nezvládnete dobře starat, popřípadě na dostatečnou péči nemáte jednoduše čas, nesmutněte. Umělé květiny sice nevoní, ale v dnešní době jsou téměř k nerozeznání od těch opravdových.

Pestrobarevné doplňky

K jaru patří záplava barev. Ty do svého domova přenesete nejen pomocí zmíněných květin, ale i prostřednictvím pestrobarevných doplňků. I v tomto případě se s klidným srdcem svěřte do péče obchodních domů a řetězců (například Jysk či Pepco). Nejen dobrou náladu, ale i pohodlí v sobě skrývají nadýchané modré, žluté, červené či nápaditě potištěné polštářky. Jarní vzhled vaší sedačce jednoduše propůjčí pastelově zbarvený přehoz či deka. Prozkoumat můžete i širokou nabídku roztomilých a svěžích váziček.

Pro šikovné ručičky

Nebojíte-li se vyhrnout rukávy, otevírá se vám nekonečné množství možností jarní výzdoby. Připravíte-li si hromadu květů (nejlépe těch umělých) a lepící tavnou pistoli, vyrobíte během chvíle neotřelé o originální dekorace. Olemujete-li například zrcadlo poupátky růží, budete si při každém pohlédnutí na svůj odraz připadat jako princezna. Během chvilky lze vykouzlit i květinový obraz. Pokryjte celou plochu desky žlutými kvítky tulipánů, kterou pak zavěsíte na stěnu, získáte malé osobní sluníčko ve vašem obývacím pokoji či ložnici.
Reklama
     
Reklama
Reklama