E-shop s bezlepkovým pečivem? Jedině Vitacelia.sk | Žádná minimální objednávka a dovoz i do ČR Vitacelia.sk | E-shop s bezlepkovým pečivem

Jak nejlépe se starat o svou pleť v zimě

Zima je období, kdy naše pleť opravdu trpí. Nízké teploty, nízká vlhkost vzduchu, prudké změny teploty, vítr i sluníčko, to vše naši pokožku velmi zatěžuje a my tak o sebe musíme důsledně pečovat. Nevíte-li jak, přinášíme vám několik tipů, které bezesporu ocení nejen vaše kůže, ale i rty.

Jak nejlépe se starat o svou pleť v zimě

Nástrahy zimy

Zima je pro naši pleť opravdovou zkouškou, protože na ni působí celá řada nepříznivých vlivů, a to nejen na horách, ale i při procházce městem, cestě do práce či do školy nebo v pohodlí domova.

 • Nízké teploty – místa, která nejsou chráněna oblečením (tváře, nos, čelo, ale třeba i ruce), jsou vystavena vlivu nízkých teplot, který má za následek zpomalený průtok krve.
 • Náhlé změny teploty – vzhledem k výše zmíněným nízkým venkovním teplotám a následnému přesunu do vyhřátých interiérů dochází k rychlému zahřátí pleti, což způsobí překrvení s následným olupováním. Teplotní změny zapříčiňují také stárnutí pleti, praskání žilek a ztrátu elasticity. Pociťovat můžeme nepříjemné napětí a pálení.
 • Mráz a vítr – tyto klimatické podmínky, které k zimě neodmyslitelně patří, pokožku vysušují a poškozují ji.
 • Nízká vlhkost vzduchu – tato nepříjemná vlastnost zimy způsobuje podráždění a přesušení kůže.
 • Slunce – nejen v létě, ale i v zimě svítí sluníčko, proto je třeba se chránit před slunečními paprsky. Dobré je volit krémy s ochranným faktorem 15 a v horských oblastech sáhnout po produktech s UV filtrem.
 • Nízká činnost metabolismu – nejen vnější vlivy, ale i naše tělo nám zimní péči o pleť ztěžuje. Vzhledem k tomu, že pokožka produkuje méně kožního mazu, ztenčuje se její ochranná vrstva.
 • Horká koupel – vana plná teplé vody je sice během mrazivých dnů příjemná, naše pokožka by ovšem nesouhlasila. Teplá voda odstraňuje z kůže ochranný film, otevírá póry a kůže je pak citlivější a hůře snáší zmíněné nástrahy zimy.

Jak správně o pleť pečovat

Během zimy je nutné pokožku řádně hydratovat. Vhodné jsou hutné krémy s vysokým podílem hydratační složky s aloe vera či bambuckým máslem. Suchá pleť ocení produkty obsahující lipidy a esenciální mastné kyseliny. Mastnější pleť naopak potěší séra a gely s lehčí konzistencí. Zapomínat bychom neměli ani na výživu v podobě vitamínů A a E. V tomto případě lze na pomoc povolat nejen krém a tělová mléka, ale i tabletky

 • Obličej – v rámci zimního hýčkání bychom neměli opomíjen pleťové masky.  Vyživovací, ovocné nebo silně hydratační masky je ideální aplikovat jednou týdně.
 • Rty – balzám na rty, tento drobný pomocník by neměl chybět v žádné kabelce či kapse od kabátu. Jemná kůže rtů díky mrazu, olizování a dýchání do šál (či jiné ochrany úst a nosu) velmi trpí, rychle osychá a praská. Pokud se nedokážete obejít bez rtěnek, existuje celá škála tónovaných balzámů na rty.
 • Ruce – stejně jako obličej i ruce si zaslouží speciální péči. V drogeriích jsou k dostání i speciální masky na ruce. Zvolit lze alternativu v podobě bavlněných rukavic a silné vrstvy vámi oblíbeného a vyzkoušeného krému. Opomínat bychom neměli ani hydratační mýdla.
 • Tělo – obrušovat pokožku peelingem bychom měli celoročně, a to i v zimě. Peeling naši pleť zjemní, omladí a zbaví odumřelých šupinek kůže.

TIP: Aktuální leták drogerie Teta (platnost 18. 2. – 1. 3. 2021) informuje o slevě minimálně 40 % na pleťovou kosmetiku značek Nivea a Labello. Například různé druhy balzámu na rty Labello pořídíme se slevou 41 % a denní nebo noční pleťový krém Nivea Naturally Good s 40% slevou.

Pitný režim

Velkým zimním problémem pleti je dehydratace, proto je dobré dbát na pravidelný pitný režim, který je základem správné péče o naši pokožku. Dospělý člověk by měl v průběhu jednoho dne vypít 2,5 – 3 litry, nejlépe bylinných nebo ovocných čajů či vody. Tekutiny můžeme přijímat i v podobě polévek, mléka či kakaa. Alkohol se v tomto případě nepočítá, ba právě naopak. Alkohol totiž naše tělo dehydratuje.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.