Jak odstranit odolné skvrny

Jak odstranit odolné skvrny

I když dnes prací prášky a pračky s desítkami pracích programů umí doslova zázraky, občas se objeví odolné skvrny, které se nechtějí našeho oblečení pustit. Jak je ale odstranit? Když selže klasika, je dobré vyzkoušet i tak trochu netradiční postupy.

Citron

Nenápadný žlutý citron je ideálním pomocníkem nejen při nachlazení, ale i při boji se špínou, a to především se skvrnami od ovoce nebo potu. Znečistěné místo pokapejte šťávou z citronu a dejte do pračky jako obvykle.

Ocet

Piknik na louce, dětské dovádění v trávě a mnoho dalších oblíbených (nejen) letních aktivit umí pokazit skvrny, které nejdou vyprat. Připravíte-li vašim kalhotám, sukním či šortkám před běžným praním lázeň z octu a vody, fleků od trávy se bát nemusíte.

Tablety do myčky

Malé magické kvádříky, které umí dokonale umýt nádobí, jsou nedocenitelným pomocníkem i při praní prádla. Stačí, když vhodíte tabletu do bubnu pračky a zvolíte prací program jako obvykle. Tuto metodu je vhodné používat na bílé nebo světlé prádlo.

Mycí prostředek na nádobí

Mastné skvrny se na vašem oblečení dokáží objevit během okamžiku, stačí chvíle nepozornosti při smažení večeře či vychutnávání si dozlatova opečeného špekáčku. Nevzhledné skvrny od oleje i tuku snáze vyperete, potřete-li je mycím prostředkem na nádobí, promnete a klasicky vyperete.

Lak na vlasy

Nejen se stylovým účesem, ale i se skvrnami pomůže lak na vlasy. Určitě se vám stalo, že jste se při práci zamysleli a ejhle, na kalhotách, halence či košili se objeví čáry od fixu. Jak se jich ale doma zbavit? Znečistěné místo postříkejte právě lakem na vlasy, nechte působit přibližně čtvrt hodiny a poté vyperte v pračce.

Sůl

Nikdo je nevidí rád, ale čas od času se musíte vypořádat se skvrnami od krve. I zde pomůže před samotným praním naordinovat skvrně lázeň, tentokrát ve studené osolené vodě.
Reklama
     
Reklama
Reklama