Jak si udržet novoroční předsevzetí

Jak si udržet novoroční předsevzetí

S koncem roku starého a příchodem toho nového si nejen navzájem přejeme všechno nejlepší a mnoho úspěchů, ale dáváme si i novoroční předsevzetí. Jste na tom stejně? Slibujete si, že letos budete cvičit, držet diety, vzdělávat se či trávit více času s rodinou? Naplánovat si nový režim je jednoduchého, ale dodržet ho, to už je něco jiného, proto vám rádi poradíme, jak si udržet novoroční předsevzetí.

Jaká jsou nejčastější novoroční předsevzetí?

Se vstupem do nového roku sníte o tom, že budete lepší, spokojenější a úspěšnější, proto se nejoblíbenější novoroční předsevzetí týkají práce či vzdělání a našeho těla jako takového. Toužíte po tom být štíhlejší, mít na břiše pekáč buchet, být fit, ve formě a celkově zdravější. Nejčastější novoroční předsevzetí tedy jsou:

  • zdravý životní styl
  • cvičení
  • lepší pracovní/studijní morálka

 

Jak na to, abyste si udrželi novoroční předsevzetí?

  • Méně je někdy více

Důležité je nepřecenit síly. Pokud na sebe hned 1. ledna navalíte nespočet nový povinností, je téměř jisté, že neúspěch se blíží. Ideální je vybrat si maximálně tři nové cíle. Nemusíte se stydět ani za jedno želízko v ohni. Nejenže je větší šance, že vydržíte, ale ze splněného novoročního předsevzetí budete mít dobrý pocit a motivaci pro rok následující.

  • Plánovat se vyplatí

Dědečkové tvrdí, že nejdůležitější je mít systém. A mají pravdu. Vezmete-li do ruky diář a naplánujete si alespoň na několik nadcházejících týdnů či měsíců návštěvy posilovny, kurzy angličtiny (či jiného cizího jazyka) nebo si rozepíšete nový jídelníček, jasně uvidíte, co je ve vašich silách splnit a co ne.

  • Ve dvou se to lépe táhne

Když na svůj úkol nebudete sami, určitě máte větší šanci uspět. Nejenže se můžete navzájem povzbuzovat, ale i podržet ve chvílích, kdy si budete myslet, že je toho na vás moc.

  • Nezapomeňte se motivovat

Rozhodně není nic špatného na tom, že si za splnění předsevzetí určíte odměnu. Například, za zhubnutí stanového počtu kilogramů si nadělíte nové oblečení, za zvládnutí jazykových lekcí vyrazíte na výlet do dané země atd.  
Reklama
     
Reklama
Reklama