Jak ušetřit na výbavě na lyže

Jak ušetřit na výbavě na lyže

Všude kolem nás mrzne až praští a hory se pyšní nejen pohádkovou atmosférou, ale i bohatou sněhovou nadílkou. Využijte zimní sezóny, která je v plném proudu, a vyrazte vydovádět se na hory. My vám rádi poradíme, jak ušetřit na výbavě na lyže.

Kvalita

Pokud jezdíte na hory pravidelně, určitě se vám vyplatí sázka na kvalitu. Lyžařská výbava vám totiž vydrží nejen jednu sezónu, ale navíc si můžete být jisti, že jste pro svoje zdraví a bezpečí udělali maximum.

Lyže a lyžáky

Když už se vydáváte na nákupy, je dobré začít tzv. od podlahy. Bez pevných a dobře padnoucích lyžáků to nejde. Navštívíte-li některou ze specializovaných prodejen (například Sportisimo, Decathlon a Intersport), tamní školený personál vám rád poradí a vy si můžete být jisti, že nesáhnete vedle. Fundované rady se vám zde samozřejmě dostane i v případě samotných lyží. Nevybírejte pouze očima, důležitější než barva lyží, je jejich funkčnost. Nezapomeňte při výběru na fakt, pro koho lyže jsou, na váhu a výšky osoby, která bude na sportovním náčiní sportovat.

Půjčovny

Pokud nejezdíte na hory pravidelně, ale pouze výjimečně. Zvažte možnost si lyže půjčit. Nejen ve vašem městě, ale i na horách naleznete nejednu půjčovnu, kde bezesporu naleznete to, co hledáte.

Bezpečí

Ať už jste začátečník nebo pokročilý jezdec, zapomínat byste neměli ani na bezpeční a ochranné prvky. Samozřejmostí by měla být dobře padnoucí helma, a to pro děti i dospělé. Při tvrdých pádech oceníte i chrániče kolen, loktů či páteře.

Lyžařské bundy a kalhoty

Pokud máte v plánu na svahu strávit celý den, určitě oceníte teplo a sucho, které vám poskytnou prvotřídní lyžařské bundy a kalhoty. Prodejci nabízí širokou škálu barev i materiálů.

Vydáváte-li se na nákupy právě teď, určitě oceníte sezónní výprodeje. Bohatou nabídku zlevněného zboží můžete prozkoumat prostřednictvím akčních letáků (například Sportisimo, Decathlon a Intersport).
Reklama
     
Reklama
Reklama