Jak ušetřit při úklidu

Jak ušetřit při úklidu

První adventní neděle se kvapem blíží. Chystáte se na velký předvánoční úklid? Pokud se strachuje, že na důkladné vydrhnutí vašeho domova nemáte dostatek financí ani času, přinášíme vám několik tipů a rad, jak ušetřit při úklidu.

Vezmete-li to „hezky od podlahy“, určitě oceníte vhodného pomocníka pro úklid koberců, plovoucích podlah, dlažeb a dalších povrchů. Již minuly časy, kdy jste si museli kleknout na kolena, vyhrnout si rukávy, vzít si do ruky kartáč a pustit se do náročného a nákladného drhnutí. Sáhnete-li například pro Vanish šampon na koberce 3 v 1, ušetříte svoji peněženku od koupě několika různých produktů a svoje záda od složitého čištění.

Místnost, jež doslova volá po pozorné péče, je kuchyně. Pokud pracovní plochu zbavíte špíny obyčejnou houbičkou, nečistoty pouze rozetřete. Aby byla vaše kuchyně hygienicky čistá, svěřte se do péče speciálních dezinfekčních přípravků. Například sprej Sanytol Dezinfekce kuchyně, který lze pořídit za akční cenu, vyčistí, dezinfikuje a je silně odmašťující.

Nyní si posvítíme na koupelny a WC. Pokud se chcete zbavit špíny a nebezpečných mikrobů, oceníte pomoc čistících a dezinfekčních prostředků. Na trhu je jich celá škála. Domestos, Savo, Cillit Bang, Cif, Frosch a mnoho dalších značek si poradí jak s vodním kamenem, tak s obávanými bakteriemi. Chcete-li svůj úklid doladit k dokonalosti, nezapomeňte na gely a závěsy do toaletních mís, které jsou zdrojem ochrany a příjemných vůní.

Pokud již svoje oblíbené produkty a značky máte, sledujte pozorně akční letáky obchodů, hypermarketů a supermarketů, abyste věděli, kam se vydat za levnými nákupy.

Samozřejmě je dobré prostudovat si správné dávkování přípravku a zbytečně neplýtvat. Pokud výrobce udává, jak máte přípravek naředit, jak silnou vrstvu je potřeba natřít a podobně, určitě se těmito radami řiďte.

Aktuálním trendem jsou zkušenosti našich babiček a prababiček. Velkým pomocníkem je v tomto ohledu ocet. Využít ho můžete při čištění odpadů (ve spojení s jedlou sodou a horkou vodou) či odstranění vodního kamene z kohoutků. Citron pomůže při boji se špínou, rezem i bakteriemi. Navíc nádherně voní.
Reklama
     
Reklama
Reklama