Kam na hory?

Kam na hory?

Zimní sezóna je v plném proudu. Pololetní prázdniny, blížící se jarní prázdniny i volné víkendy doslova vábí k tomu vycestovat na hory. Navíc, když sjezdovky i okolní krajinu zasypávají desítky centimetrů běloučkého sněhu. Chystáte-li se vyrazit na lyže, snowboard či běžky, určitě si položíte otázku: „Kam na hory?“ Připravili jsme pro vás několik lákavých tipů.

V dnešní době je cestování opravdu snadné. Podívat se můžeme téměř kamkoliv. Co ale jednou zůstat u nás doma a vydat se do českých hor?

 

 

Špindlerův Mlýn (Krkonoše)

Toto zimní letovisko patří asi k těm nejznámějším. Desítky českých či slovenských celebrit vyráží právě do Špindlerova Mlýna. Navštívit tu můžete hned několik areálů, a to Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Mísečky a Přední Labská. Nejen tamní sjezdovky uspokojí všechny návštěvníky. Horské městečko nabízí nespočet restaurací a barů, kde lze posedět s přáteli a užít si atmosféru. Ústředním bodem večerní zábavy se zpravidla stává tamní Music Club Dolská.

Lyžařské středisko Bonera – Ramzová (Jeseníky)

Zavítáte-li právě do tohoto střediska, můžete se těšit na více než 8 km pravidelně upravovaných sjezdovek, na kterých se vyřádí jak lyžaři, tak snowboardisté. Bonera – Ramzová se pyšní i jednou z nejdelších sjezdovek u nás, a to Šerák – Ramzová. Délka sjezdovky činí 3260 m s převýšením 550 m.

Skiareál Ještěd

Hledáte-li lyžování s vynikající dopravní dostupností, určitě prozkoumejte Skiareál Ještěd. Z Prahy sem dojedete za pouhou půlhodinu a z centra Liberce si na lyžovačku můžete dokonce zajet tramvají. Tím ale lákadla tohoto areálu nekončí. Lyžování zde je vhodné jak pro začátečníky, tak pro milovníky náročných výzev. Namůžete-li si na svahu svaly, určitě oceníte možnost odpočinout si ve vířivce či se protáhnout v bazénu. Aquapark v Centru Babylon Liberec vás přenese do malebného přímořského městečka. Navíc, na vrcholu Ještědu se nachází známý televizní vysílač.

Krušné hory

Nejen sjezdové lyžování a snowboarding patří k zimě. Běh na lyžích je nejen náročnou sportovní disciplínou, ale i vyhledávanou rekreační zábavou v zasněženém terénu. K nejatraktivnějším trasám u nás patří Krušnohorská lyžařská magistrála v délce téměř 41 km. Trasa vede (jak již název napovídá) po hřebeni Krušných hor a propojuje krušnohorská střediska a osady od Bublavy přes Rolavu, Jelení, Pernink a Hřebečnou až po Boží Dar.
Reklama
     
Reklama
Reklama