Kam na výlet s rodinou v Praze

Vymyslet program pro celou rodinu je mnohdy oříškem. Pokud vás už nebaví chodit do kina nebo nejbližšího dětského koutku, vyrazte třeba za netradičním sportovním zážitkem či do muzea, kde se nebudou nudit děti a ani jejich dospělý doprovod. Podívejte se na naši pětici tipů a třeba vás inspirujeme při plánování nejbližšího výletu.

Kam na výlet s rodinou v Praze

Za poznáním

V Praze naleznete nespočet muzeí, a to jak pro malé návštěvníky, tak i pro ty starší osmnácti let. Vzhledem k tomu, že se zabýváme rodinnými výlety, určitě oceníte tipy, které nadchnou kluky i holky.

Muzeum Lega Praha patří mezi největší soukromá muzeu LEGA na světě a je otevřeno denně od 10:00 do 20:00. Prostor je rozdělen do několika pater a naleznete tu nejen hernu s nespočtem kostiček, ale především 3 000 unikátních modelů rozdělených do expozic. Obdivovat budete moci výtvory ze světa Star Wars, Harryho Pottera či z éry rytířských soubojů. Kochat se lze i modely světoznámých památek, modely starých i moderních lokomotiv a mnoha dalšími.

Prakticky ve stínu Karlova mostu se ukrývá Muzeum Karla Zemana. Prozkoumat království uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana lze od pondělí do neděle od 10:00 do 19:00 hodin. Prostřednictvím interaktivní výstavy se mohou celé rodiny vydat na Cestu do pravěku, seznámit se s Baronem Prášilem či prozkoumat Vynález zkázy. Muzeum nabízí i poutavé doprovodné programy a akce pro školy.

Na výpravu do Království železnic by s úsměvem na rtech vyrazil i Dr. Sheldon ze seriálu Teorie velkého třesku. Největší modelové kolejiště u nás a ve střední i východní Evropě se nachází v Praze na Smíchově. Modelová krajina, jež je protknuta železniční sítí se pyšní vychytávkami, jako je střídání denního a nočního cyklu s následnou reakcí kolejišť, auty zastavujících na semaforech atd. Dokonce zde naleznete i model Prahy v měřítku 1:1000.

Za sportem

Dětský ostrov na pražském Smíchově je malým rájem pro všechny malé Tarzany či Lary Croft. Na venkovním hřišti se vyřádí dvouletá drobotina a patnáctiletí kluci a holky. Nechybí ani prostor pro míčové hry, tenis, pentaque či jízdu na skateboardu. Velkým bonusem je i speciální prolézačka pro hendikepované děti.

Abyste si zasurfovali, nemusíte si koupit letenku a zaletět si k moři. Stačí nasednout na metro C a vyrazit směr Letňany a tamní Surf Arenu. Interiérový surfařský simulátor je v provozu za každého počasí i ročního období. Na speciálním prkně si můžete vyzkoušet nejen jízdu v leže na břiše nebo v kleče, ale i naučit se spoustu triků.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.