KORONAVIRUS AKTUÁLNĚ KORONAVIRUS AKTUÁLNĚ

KORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

V nadcházející online reportáži, kterou budeme hodinu po hodině aktualizovat, naleznete informace týkající se onemocnění COVID-19 a (nejen) nakupování.

KORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Sobota 8. srpna 2020

 • 9:45 V pátek přibylo přes 300 nakažených koronavirem

Uplynulý pracovní týden ani trochu nešetřil tabulky prezentující počet nově nakažených onemocněním COVID-19. Během týdne padlo několik rekordů. Nejmenší počet nakažených byl zaznamenán v pondělí 3. 8., a to 209. V úterý 4. 8. se počet pozitivních testů vyšplhal na číslo 289. Ve středu 5. 8. přibylo 241 nakažených osob a ve čtvrtek 6. 8. bylo zaznamenáno 214 nově potvrzených případů. Nejvyšší hodnota ovšem byla zaznamenána v pátek 7. 8., kdy byl koronavirus zjištěn u 323 osob. Toto číslo je nejvyšší za několik měsíců, protože více nakažených za den bylo naposledy potvrzeno 3. dubna (334 osob).

 • 16:35 Albert představuje voňavou dezinfekci Savo

Dezinfekční přípravky jsou aktuálně velmi v kurzu. Pokud vám ale vadí jejich aroma, můžete vyzkoušet jednu novinku. Albert ČR na svém FB profilu upozorňuje na novou voňavou dezinfekci Savo, která je ideální na každý úklid. Tato dezinfekce Savo je vhodná na všechny povrchy, odstraňuje až 99,9 % bakterií a poradí si i s alergeny způsobenými prachem, pylem či domácími mazlíčky jakou jsou psy nebo kočky.

 • 22:43 Mapa Evropy znázorňující země podle rizika nákazy se nezměnila

Ministerstvo zdravotnictví na základě vyhodnocení dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) pravidelně aktualizuje mapu znázorňující země podle rizika nákazy. Nově vydaný seznam je totožný s tím z minulého týdne. Červeně zbarvené, tedy s vysokým rizikem nákazy, stále zůstává pouze Rumunsko. Zbytek mapy je zelený.

 

Pátek 7. srpna 2020

 • 10:28 Jedete do Slovinska? Připravte se na 14denní karanténu

„POZOR. Slovinsko v noci zařadilo ČR opět na tzv. žlutý seznam,“ informovalo dnes Ministerstva zahraničních věcí ČR na svém Twitteru. Pro cestující (pro občany ČR a osoby s trvalým nebo přechodným pobytem v ČR) to znamená, že po vstupu do Slovinska se musí podrobit 14denní karanténě. Pokud Slovinskem pouze projíždíte a tranzit stihnete do 12 hodin, tato povinnost se vás týkat nebude. Výjimka platí i pro osoby, které mají ubytovací rezervaci potvrzenou nejpozději do 6. 8. 2020. V tomto případě do karantény nemusíte, ale při vstupu do země je nutné spolu s rezervací předložit i negativní test na koronavirus. Nařízení začalo platit 6. srpna 2020.

 • 14:20 Rohlík je zpátky v plné síle

On-line supermarket Rohlik.cz si během koronavirové krize vyzkoušelo a oblíbilo spoustu nových zákazníků. Stačí pár kliknutí a nákup se v požadovaný čas objeví u vašich dveří. Nic se ale neobejde bez drobných komplikací. „Hlásíme, že jsme zpátky v plné síle! Čas od času se vyskytnou technické problémy, za což se upřímně omlouváme. Těmto časům ale odzvonilo a vy už můžete opět objednávat ve velkém stylu,“ informoval Rohlík.cz na svém FB profilu. Na členy Rohlíku Premium dokonce čeká doprava zdarma, garance dovozu do 5 hodin od objednání, slevy či exkluzivní produkty.

 • 22:45 Na území Kraje Vysočina se mění mimořádná opatření

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina rozhodla, že s účinností od 8. srpna 2020 od 00:00 hodin do odvolání sjednotí tamní mimořádná opatření, která byla rozdílná pro Kraj Vysočina jako celek a pro obce Jihlava a Telč. Od soboty platí, že na území Kraje Vysočina je nařízeno nosit roušku, respirátor, šátek či ústenku ve všech zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb včetně návštěv dětských domovů a výchovných ústavů pro mládež.

 

Čtvrtek 6. srpna 2020

 • 10:45 Graf s denními přírůstky nakažených koronavirem se stále drží nad hranicí 200

I když za sebou máme několik poměrně chladných a deštivých letních dnů, koronavirus toto počasí neunavilo. Spíše naopak. Již tři dny po sobě denní přírůstky neklesly pod dvě stovky. Ve středu 5. srpna 2020 bylo v České republice zaznamenáno dalších 244 osob s onemocněním COVID-19. Tento fakt se projevil i na dalších statistikách. Od začátku pandemie se v ČR nakazilo celkem 17 529 lidí a aktivních případů je 5 232.

 • 12:25 Koronavirus sílí nejen v ČR, ale i na Slovensku

V České republice v posledních dnech padlo několik rekordů, co se nákazy koronaviru týče. Podobně je na tom i sousední Slovensko. Ve středu 5. srpna 2020 zde přibylo 63 osob nově nakažených onemocněním COVID-19, což je nejvíce za několik měsíců. Toto číslo bylo naposledy pokořeno 22. dubna 2020, kdy bylo pozitivně testováno 81 lidí. Na Slovensku byla k dnešnímu datu nákaza potvrzena celkem u 2 480 osob.

 • 22:10 V Moravskoslezském kraji se mění mimořádná opatření

Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje vydala nová mimořádná opatření, která začnou platit v pátek 7. srpna 2020 ve 12:00 hodin (do odvolání) na území obcí Bílovec, Bohumín, Český Těšín, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Havířov, Hlučín, Jablunkov, Karviná, Kopřivnice, Kravaře, Nový Jičín, Odry, Opava, Orlová, Ostrava, Třinec a Vítkov. Dokument nařizuje například provádění PCR testu při příjmu nových pacientů ve zdravotnických zařízeních, provozovatelům venkovních akcí zajistit možnost dezinfekce rukou a dodržování nošení ochranných prostředků dýchacích cest, omezení hromadných akcích ve vnitřních prostorách nad 100 ve stejný čas v jednom odděleném sektoru, nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště, v motorových vozidlech a MHD či omezení provozu provozoven stravovacích služeb v čase od 00:00 do 8:00 atd. Celá zpráva je dostupná na webu KHS Moravskoslezského kraje.

 

Středa 5. srpna 2020

 • 10:55 Po drobném útlumu přišel zvýšený nárůst nově nakažených koronavirem

V úterý 4. srpna 2020 byl zaznamenám opravdu vysoký počet osob s nově prokázaným onemocněním koronavirem, a to 290. Jedná se o nejvíce nakažených od konce června, kdy bylo v neděli 28. 6. 2020 zjištěno 305 pozitivně testovaných. Nyní se v České republice s nákazou COVID-19 potýká 5 091 osob. Celkový počet potvrzených případů se vyšplhal na číslo 17 286.

 • 21:10 Hlasování lidí v karanténě bylo zúženo na tři speciální možnosti

Dnes, tedy ve středu 5. srpna 2020 proběhlo setkání ministra vnitra Jana Hamáčka a zástupců parlamentních politických stran, na kterém se řešila otázka hlasování lidí v karanténě. Výsledkem jednání jsou nejen tři speciální možnosti hlasování, a to v drive-in volební místnosti z automobilu, v pobytovém zařízení sociálních služeb a do zvláštní přenosné schránky, ale i zvýšení odměny volebním komisařům o 500 Kč. „Dosáhli jsme dobrého kompromisu, který umožní volit i těm, kteří by jinak dle zákona o tuto možnost přišli. Návrh zákona by mohla vláda schválit 17. srpna a dva dny nato by ho mohla projednat Poslanecká sněmovna,“ uvedl Jan Hamáček.

 • 22:28 Nakupte v Albertu a potěšte děti krásnou českou pohádkou

Pandemie koronaviru přinesla nejen obtíže, ale naučila nás i trávit více času doma s rodinou a dětmi. Například četba pohádek před spaním bezesporu potěší všechny kluky a holky. Potřebujete-li rozšířit vaší domácí knihovničku, vydejte se na nákupy do prodejen Albert, kde na vás nyní čeká nová sběratelská akce. Za každý 200 Kč nákupu získáte jeden bod. Po nasbírání 10 bodů si budete moci vybrat krásnou knihu s lákavou slevou. V nabídce najdete jak celou řadu klasických českých pohádek (Pohádky Boženy Němcové, Mikeš, Maxipes Fík doma i na cestách, Manka a Cipísek, Krtkova dobrodružství, Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky, Káťa a Škubánek se neztratí, České pohádky), tak i několik poučných encyklopedií (Super stroje, Dobrodružství v přírodě 2, Cestovatel časem – vynálezy). Akce platí od 5. 8. 2020 do 22. 9. 2020 nebo do vyprodání zásob.

 

Úterý 4. srpna 2020

 • 13:15 Ministerstvo zdravotnictví apeluje na zodpovědnost v souvislosti s podezřením na onemocnění koronavirem

První zveřejněný tzv. semafor pro ČR ukázal, že aktuální epidemiologická situace je u nás dobrá. Aby to tak zůstalo, apeluje MZ ČR na naši zodpovědnost. „Doporučujeme všem, kteří vědí, že jsou pozitivní nebo mají podezření na onemocnění covid-19, aby přijali opatření a chránili další členy své rodiny ještě dříve, než budou kontaktováni hygienou. Právě tento zodpovědný přístup pomáhá chránit zdraví,“ připomnělo Ministerstvo zdravotnictví ČR na svých sociálních sítích. Mezi základní doporučení v případě, že vám není dobře a máte podezření na nákazu koronavirem patří telefonické kontaktování praktického lékaře, domácí karanténa a v akutních případech vytočení linky 155.

 • 19:38 Jakou mimořádnou pomoc ekonomice v boji s koronavirem poskytla Česká republika a další evropské státy?

Ministryně financí Alena Schillerová sdílela na svém Twitter profilu tabulku prezentující, jak evropské státy bobují s koronavirem v ekonomické rovině. „Jak si stojíme v pomoci ekonomice oproti jiným? Podívejte se na tuto tabulku jednotlivých zemí, která vznikla podle jednotné metodiky institutu Bruegel,“ komentovala obrázek Schillerová. Přehledná prezentace uvádí, jaká mimořádná pomoc byla věnována ekonomikám v % HDP v jednotlivých státech. Česká republika poskytla přímou pomoc z rozpočtu 4,2 %, odklady daní a odvodů 0,5 % a jiná likvidita a garance byla vyčíslena hodnotou 15,5 %. Z dalších zemí uveďme například Německo – přímá pomoc z rozpočtu 13, 3 %, odklady daní a odvodů 7, 3 %, jiná likvidita a garance 27, 2 %, Itálii – přímá pomoc z rozpočtu 3, 4 %, odklady daní a odvodů 13, 2 %, jiná likvidita a garance 32, 1 % či Velkou Británii – přímá pomoc z rozpočtu 8, 0 %, odklady daní a odvodů 2, 3 %, jiná likvidita a garance 15, 4 %.

 • 21:05 Infolinka HSHMP k problematice koronaviru je ode dneška v provozu

V úterý 4. srpna 2020 byla do provozu uvedena speciální informační linka Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) zabývající se otázkami občanů ohledně onemocnění COVID-19. Po vytočení telefonního čísla 227 272 065 budete spojeni s call centrem, kde se vám budou věnovat proškolení operátoři, a to v pracovní dny od 8:00 do 18:00 hodin.

 

Pondělí 3. srpna 2020

 • 8:45 Víkend přinesl rekordně nízký počet nově nakažených koronavirem

Horký a místy i deštivý víkend byl velmi příznivý, co se koronaviru týče. V sobotu 1. srpna přibylo pouhých 125 osob s pozitivním testem na COVID-19. V neděli 2. srpna číslo prezentující nově nakažené ještě kleslo, a to na rekordních 102 lidí, což je nejméně za několik posledních týdnů. Nyní má Česká republika 4 811 aktivních případů a 16 800 potvrzených případů celkem.

 • 12:40 Ministerstvo zdravotnictví odhalilo první semafor prezentující rizika nákazy

V pondělí 3. srpna 2020 byl představen první semafor, tedy mapa, na které jsou jednotlivé okresy České republiky označeny barvou podle rizika nákazy koronavirem. Týden od 24. do 31. července 2020 byl z epidemiologické situace vyhodnocen jako klidný. Většina ČR je bílá, tedy se stupněm výstrahy 0, pouze několik okresů svítí zeleně, a to Praha, Praha-východ, Praha-západ, Prachatice, Vysočina, Brno, Ostrava, Frýdek-Místek a Karviná. „Výskyt nákazy je ve stupni pohotovosti v oblasti jedna, tedy bez komunitního přenosu,“ okomentovala na tiskové konferenci zeleně zbarvené kraje hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

 • 19:20 Ve Středočeském kraji je aktuálně 361 nakažených koronavirem

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje pravidelně zveřejňuje data o tamní situaci ohledně výskytu COVID-19. Aktuální počet nemocných osob je 361. Z jednotlivých krajů nejvíce nakažených koronavirem v tuto chvíli hlásí Praha-západ (75), Praha-východ (69), Nymburk (48) a Berou (34). Od počátku pandemie se ve Středočeském kraji nakazilo 1 767 lidí.

 

Neděle 2. srpna 2020

 • 11:55 Přírůstek nově nakažených koronavirem výrazně klesl

První srpnová sobota byla opravdu letní a ideální k odpočinku. Volnější režim si zřejmě naordinoval i koronavirus, protože počet nově nakažených byl něco málo přes sto lidí. V sobotu 1. srpna 2020 mělo pozitivní test na COVID-19 (dle hlášení krajských hygienických stanic a laboratoří) jen 125 osob, což je s převahou nejméně za celý týden. 

 • 13:02 AVON Pochod se letos kvůli koronaviru neuskuteční

Ulice Prahy letos nezrůžoví. Každoroční letní AVON Pochod – AVON za zdravá prsa se toto léto bohužel neuskuteční. Původně měli všichni podporovatelé akce obléknout trika navržená blogerkami A Cup of Style v sobotu 6. června, ale díky koronaviru byl tento termín zrušen. Uvažovalo se sice na přesunutí na podzim, jenže nepříznivý vývoj epidemiologické situace zhatil i druhou šanci. „Velmi DĚKUJEME Vám všem za podporu projektu AVON za zdravá prsa. Na letošním AVON POCHODU se bohužel SPOLU nesetkáme. S ohledem na zdraví a bezpečí všech účastníků akce, pacientek, jejich rodin, vystupujících a spolupracovníků, se společnost AVON zavázala nepořádat hromadné akce do konce roku 2020,“ informovali organizátoři.

 • 20:10 Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo ochranné opatření, které omezuje překročení státní hranice

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci se rozhodlo Ministerstvo zdravotnictví ČR vydat mimořádné ochranné opatření, které omezuje překročení státní hranice České republiky. Nařízení, které začne platit 3. srpna 2020 od 00:00, například přikazuje všem osobám, které vstoupí na území ČR a budou mít jakékoliv příznaky počínajícího infekčního onemocnění, aby tuto skutečnost nahlásily. Dále platí, že je nutné strpět při přechodu státní hranice provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění či povinnost nahlásit pobyt delší než 12 hodin v posledních 14ti dnech na území států, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění COVID-19.

 

Sobota 1. srpna 2020

 • 0:45 Dokraloval poslední červencový pracovní týden. Kolik nakažených koronavirem přinesl?

Čas nezadržitelně běží a za námi je další pracovní týden. Tentokrát na nás čekaly tropické teploty, žhavé slunce a stovky nakažených koronavirem. Pondělí 27. července 2020 bylo nejpříznivější, protože přineslo „pouze“ 195 nových případů. Následující dva dny dosahovaly téměř třístovkové hranice. V úterý 28. července bylo potvrzeno 276 osob s nově prokázaným onemocněním COVID-19 a ve středu 29. července 274 lidí. Ve čtvrtek a v pátek byla zaznamenána sestupná tendence, a to 252 nakažených 30. července a 232 pozitivních testů 31. července. Celkový počet potvrzených případů v ČR se proto vyšplhal na číslo 16 574. Aktivních případů je 4 623.

 • 9:30 Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo seznam zemí určující riziko nákazy, změna se týká Rumunska a Tuniska

S účinností od pondělí 3. srpna 2020 se změní mapa znázorňující země podle rizika nákazy. Ministerstvo zdravotnictví na základě dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) rozhodlo, že ze zemí s nízkým rizikem nákazy bude vyjmuto Rumunsko. Při návratu z tohoto státu bude nutné podstoupit test na koronavirus nebo jít do karantény. Naopak Tunisko bude od pondělí zelené a zařadí se mezi země s nízkým rizikem.

 • 15:08 Nemocnice Na Bulovce navýšila kapacitu pro testování koronaviru

Chcete se otestovat na koronavirus? Nemocnice na Bulovce vám dá šanci, protože navýšila kapacitu odběrového místa testování na COVID-19 na 300 on-line objednaných lidí denně. Navíc, dalších 100 zájemců je možné otestovat i bez objednání. „V tuto chvíli jsou v neděli 2.8. volné termíny v rezervacích od 14.00h do 17.30h, čekat nebudete,“ informovala Nemocnice Na Bulovce na sociálních sítích.

 

Pátek 31. července 2020

 • 9:25 Na účet MF ČR dorazilo 200 mil. EUR na pomoc v boji proti koronaviru

Ministerstvo financí a ministryně financí Alena Schillerová dnes informovaly o tom, že Česká republika přijala historicky první úvěr od Rozvojové banky Rady Evropy. Na přiložené fotografii byl ukázán pohyb na účtu MF ČR a příjem ve výši 200 mil. EUR. „Úvěr od Rozvojové banky Rady Evropy byl poskytnut za výnos 0 % p. a. Peníze použijeme na financování výdajů na zdravotnictví v boji proti koronaviru a na zmírnění jeho následků,“ informovala Alena Schillerová.

 • 17:06 ČR má strategii, která řeší testování nemoci COVID-19 a efektní využívání kapacit laboratoří

„Česká republika má jasnou strategii, jak bude přistupovat k testování, jak budou rozloženy a řízeny testovací kapacity, jak by měl fungovat proces od odběru vzorku po sdělení výsledku, koho budeme testovat,“ řekl ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch. Postupy, doporučení k efektivnímu využívání testovací kapacity laboratoří v České republice či rámec opatření a doporučení je nově uveden v Národní strategii testování nemoci COVID-19, kterou připravil tým předních odborníků. Příslušný dokument bude do 14. srpna 2020 k nahlédnutí na stránkách koronavirus.mzcr.cz, aby ho mohla okomentovat i veřejnost.

 • 18:10 Zaměstnanci prodejen Billa si nasadili roušky

Stále zhoršující se čísla ohledně koronaviru způsobují zavádění lokálních i plošných mimořádných opatření v České republice. V prodejnách Billa se rozhodli epidemiologickou situaci nepodcenit a ochránit zaměstnance i nakupující. „S platností od 31. 7. 2020 zavádíme ve všech prodejnách Billa preventivní opatření proti šíření koronaviru. Naši zaměstnanci opět nosí roušky, aby chránili sebe i Vás. Děkujeme všem za pochopení a za přízeň,“ uvedla Billa CZ.

 

Čtvrtek 30. července 2020

 • 14:10 Díky MZV se již vidělo více než sto nesezdaných párů rozdělených koronavirem

Ministerstvo zahraničních věcí více jak před týdnem spustilo možnost, kdy se do České republiky mohou vracet partneři Čechů ze zemí, odkud není třeba cestovat s vízem. Některé páry byly kvůli koronaviru rozděleny i několik měsíců. Během prvního týdne bylo vydáno 106 potvrzení. „Prozatím jsme obdrželi přes dvě stě žádostí rozdělených párů, vyhověli jsme asi polovině z nich. Naprostá většina je pro partnery z USA. Další časté země jsou třeba Ukrajina, Izrael, Mexiko nebo Chile,“ upřesnil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Pro vydání potvrzení je potřeba doložit, že se jedná opravdu o dlouhodobé vztahy. „Hladce probíhá například vyřízení žádostí těch, kteří doložili rezervaci termínu svatby na matrice nebo těch, kteří mají společnou nájemní smlouvu, a to nejen v ČR. Pokud nic takového páry nemají, stačí doložit společné cesty,“ doplnil Petříček.

 • 17:02 Praha má nejvíce nakažených koronavirem na 100 000 obyvatel

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes na sociálních sítích sdílel mapu, podle které patří Praha mezi místa s největším koronavirovým výskytem. Podle počtu nakažených na 100 000 obyvatel se aktuální číslo vyšplhalo na 30,2. Po hlavním městě následuje Vysočina s hodnotou 23,5 a Moravskoslezský kraj s číslem 19,2. „Semafor však bere v potaz také řadu jiných kritérií, zejména řeší komunitní šíření, zásah zranitelných skupin a počty hospitalizovaných. K pondělí, kdy jsme semafor představovali, by Praha byla žlutá. Ostrá mapa podle systému stupňů pohotovosti bude zveřejněna v pondělí. Data velmi pečlivě vyhodnocují hlavní hygienička paní Rážová, pan profesor Dušek ve spolupráci s místními hygieniky,“ okomentoval situaci a semafor Adam Vojtěch.

 • 22:15 Kapacita odběrového místa pražské Ústřední vojenské nemocnice byla posílena

Ministerstvo zdravotnictví České republiky informovalo, že byla posílena kapacita odběrových míst v souvislosti s koronavirem v pražské Ústřední vojenské nemocnici. „Odběrové stany jsou určeny zejména pro osoby, které přijdou s žádankou od lékaře nebo krajské hygienické stanice, přijít ale mohou samozřejmě i samoplátci,“ uvedlo MZ ČR. Provozní doba těchto odběrových míst je od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00 a o víkendu od 8:00 do 16:00.  Výsledky vyšetření PCR COVID-19 jsou testovaným k dispozici do 48 hodin.

 

Středa 29. července 2020

 • 10:40 Včera bylo zaznamenáno 275 pozitivních testů na koronavirus

Po třech dnech, kdy se počet nově nakažených onemocněním COVID-19 pohyboval pod dvoustovkovou hranicí, byl zaznamenán téměř třístovkový nárůst. V úterý 28. července 2020 dle hlášení KHS a laboratoří bylo pozitivně testováno 275 osob. Celkový počet lidí s dosud prokázaným onemocním koronavirem nyní čítá 15 827 a aktivních případů je 4 083.

 • 13:10 Na území Kraje Vysočina a Jihočeského kraje je ode dneška nutné nasadit roušky

Příslušné krajské hygienické stanice vydaly mimořádná opatření, která nařizují nošení roušek s platností od 29. července 2020 do odvolání. Nařízení se týká obce Prachatice (všechny vnitřní prostory mimo bydliště, MHD), celého území Jihočeského kraje (všechny vnitřní prostory zdravotnických zařízení, veřejnosti přístupné vnitřní prostory úřadů) a území Kraje Vysočina s výjimkou území obcí Jihlava, Telč (zdravotnická zařízení a zařízení sociálních služeb, během návštěv dětských domovů a výchovných ústavů pro mládež). Na celém území Jihočeského kraje je dále doporučeno nasadit ochranné prostředky dýchacích cest ve všech vnitřních prostorech mimo bydliště a v MHD.

 • 20:40 Cestování do Tuniska bude dostupnější

Prázdniny jsou v plném proudu, ale cestování do zahraniční je letos jiné, protože s sebou nese komplikace a v některých případech i zákazy. O to více jsou vítány informace týkající se rozvolňování a rušení omezení. „Dobré zprávy z Tuniska! Tunisko zrušilo dosavadní opatření vůči českým cestovatelům, kteří už nebudou potřebovat negativní test. Jsem pro, abychom Čechům vracejícím se z dovolené nekomplikovali návrat,“ uvedl na svém Twitter účtu ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček.

 

Úterý 28. července 2020

 • 10:57 Zaměstnanci v nemocnicích a následné péči se mohou těšit na odměny

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo, aby zaměstnanci v nemocnicích a následné péči v souvislosti s epidemií COVID-19 dostali odměnu. Vláda tento návrh schválila, stejně jako Ministerstvo financí i zástupci Českomoravské konfederace odborových svazů. „Po odměnách pro pracovníky v první linii se odměny dostanou i k těm, kteří sice nepracovali přímo s covid pacienty, ale zajistili důležitý chod ne-covid oddělení. Nemocnice byly od března do května pod náporem pacientů, a právě tady byla největší pravděpodobnost, že se zdravotníci setkají s nakaženým. Všichni zaměstnanci v nemocnicích pracovali ve ztíženém pracovním prostředí a byli vystaveni riziku nákazy. Odvedli skvělou práci a já jsem moc rád, že se nám peníze na odměny podařilo prosadit,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zdravotníkům tak bude rozdělena částka ve výši 11,2 mld. Kč.

 • 17:05 Politické strany řeší možnosti, jak by lidé mohli volit i v karanténě

S blížícími se podzimními volbami se intenzivně řeší i otázka možností volby lidí, kteří by se nacházeli v karanténě. Ministr vnitra Jan Hamáček se sešel se zástupci parlamentních politických stran, aby jim představil návrhy, jak by se mohlo postupovat. „Dnes jsem kolegům z parlamentních stran představil možnosti, jak umožnit hlasovat ve volbách lidem v karanténě a přitom zajistit, aby volby byly bezpečné. Děkuji za konstruktivní jednání, věřím, že za týden budeme mít shodu na řešení,“ uvedl Hamáček. Ve hře jsou možnosti jako hlasování v drive-in místnosti, hlasování v nově zřízeném zvláštním volebním okrsku, hlasování prostřednictvím zástupce či výjezd speciální volební komise. Vyjádření by mělo padnout do 4. srpna 2020. „Ideální by bylo přijmout všechny čtyři varianty, protože se vzájemně doplňují. Chtěl bych ale, aby výsledkem byl politický konsenzus,“ doplnil Jan Hamáček.

 • 22:09 Jak ovlivní koronavirus návrat dětí do školních lavic?

Prázdniny se pomalu překlápí do své druhé poloviny, což znamená, že se začíná řešit návrat do školních lavic. V obchodech se začínají objevovat nápisy „škola volá“ a školní pomůcky. Začátek školního roku spolu probírali i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr školství Robert Plaga. „Už za měsíc začne školní rok a v lavicích se sejdou všichni žáci a žákyně. S ministrem školství Robertem Plagou jsme se dnes shodli, že plošné omezování školní docházky rozhodně není na stole. Domluvili jsme se také, že se hygienická opatření ve školách budou odvíjet od tzv. semaforu,“ uvedl Vojtěch. Ministr zdravotnictví zdůraznil důležitost základních hygienických návyků, jako je mytí a dezinfekce rukou či časté větrání tříd. „Školy dostanou k dispozici manuál, aby se na vše stihly v dostatečném předstihu připravit,“ dodal Adam Vojtěch.

 

Pondělí 27. července 2020

 • 10:27 Víkend přinesl útlum v nárůstu nově nakažených koronavirem

Po pracovním týdnu, kdy padaly rekordy v počtech osob s prokázaným onemocněním COVID-19, nastal víkend, který byl skoupí na nově nakažené. Pozitivní test na koronavirus mělo v sobotu 25. července 2020 jen 131 lidí. V neděli 26. července 2020 toto číslo ještě kleslo, protože bylo zaznamenáno pouze 115 nově nakažených. Nyní má Česká republika 15 324 potvrzených případů celkem a 3 525 aktivních případů.

 • 14:20 Ministerstvo zdravotnictví představilo čtyřstupňový „semafor“ prezentující plán protiepidemických opatření v souvislosti s koronavirem

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky vypracovalo systém pohotovostních stupňů, který by měl zajistit veřejnosti větší přehled o aktuální situaci a přinést předvídatelný plán, jakým směrem se budou ubírat protiepidemická opatření v daném regionu. Tzv. „semafor“ má čtyři stupně: bílá – nulové nebo zanedbatelné riziko, zelená – výskyt nákazy v ČR bez komunitního přenosu, žlutá – počínající komunitní přenos v ČR a červená – narůstající anebo přetrvávající komunitní přenos v ČR. „Cílem je dát veřejnosti předvídatelný plán, jaké kroky mohou přijít v souvislosti s určitou epidemiologickou situací v jejich regionu. Lidé budou vědět, jaká opatření mohou očekávat. Pro hygienické stanice a samosprávy je to metodika, která jim dá návod, jak postupovat. Sjednotíme tak postupy napříč ČR,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Semafor by měl být v jednotlivých regionech aktualizován na týdenní bázi. Každý stupeň semaforu je spojen s balíčkem protiepidemických opatření týkajících se například nošení roušek, omezení počtu osob na akcích, odstup od cizích osob, omezení otevírací doby podniků veřejného stravování, mytí rukou, dezinfekce atd.

 • 21:05 Na Letišti Václava Havla zvládnete test na COVID-19 i za dvě hodiny

Potřebujete se před odletem nebo při příletu do České republiky otestovat na koronavirus? Na Letišti Václava Havla naleznete na chodbě mezi Terminálem 1 a 2 odběrové místo určené cestujícím a veřejnosti bez žádanky vystavené lékařem, které je otevřeno od 4:00 do 0:00 hodin (nebo dle aktuálního leteckého provozu). „Bezpečnost a zdraví cestujících je naší naprostou prioritou. Z toho důvodu jsme se rozhodli přidat se k současnému trendu a zajistit možnost testování na onemocnění COVID-19 přímo na letišti. Věříme, že testování nejen posílí bezpečnost cestujících a přispěje ke snížení rizika šíření nákazy při překračování státních hranic, ale také cestování výrazně usnadní,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Vybírat lze ze dvou druhů testu, a to ze standardního RT-PCR na COVID-19 za 1 750 Kč/65 EUR a expresního testu s výsledkem do dvou hodin za 7 500Kč/280 EUR. Na odběrovém místě působí zdravotníci společnosti GHC Genetics.  

 

Něděle 26. července 2020

 • 10:52 Ministerstvo zdravotnictví České republiky zveřejnilo seznam pražských odběrových center, kde se můžete nechat dnes otestovat

Hlavní město Praha nezahálí a má v provozu několik odběrových centrech, která můžete navštívit i v neděli. Stanoviště Ústřední vojenská nemocnice je o víkendu otevřeno do 15:00 hodin a najdete ho u hlavní vjezdové brány. Nemocnice Na Bulovce je dnes otevřena až do 18:00. Odběrové místo GHC GENETICS Letiště Václava Havla je v provozu téměř nepřetržitě, protože hlásí provozní dobu od 4:00 do 00:00 hodin a je umístěno ve veřejné části letiště v prostoru mezi Terminálem 1 a 2.

 • 18:20 Švédsko bude od pondělí zelené, zařadí se mezi země s nízkým rizikem nákazy

Mapa znázorňující země dle rizika nákazy koronavirem, tzv. semafor projde změnou. Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo (na základě vyhodnocení epidemiologické situace z dostupných dat), že od pondělí 27. července 2020 se Švédsko zařadí mezi země s nízkým rizikem nákazy COVID-19 a občané přijíždějící z této země do České republiky již nebudou muset předkládat negativní test na koronavirus. Jiná pravidla ovšem budou platit pro zahraniční pracovníky. Negativním testem na COVID-19 se budou od pondělí muset prokázat nejen pracovníci z Bulharska, Rumunska a Portugalska, ale nově i ze Švédska a Lucemburska.

 • 22:34 Ministr zdravotnictví nařídil zpětný audit počtu vyléčených pacientů s onemocněním COVID-19

Česká republika se aktuálně potýká s lokálními ohnisky koronaviru a nárůstem počtu nakažených. Ministerstvo zdravotnictví informovalo, že jedna především o primárně nakažené pacienty s velmi lehkými příznaky či dokonce bez příznaků a bez potřeby zdravotních služeb, kteří prochází opakovaným testováním. Masivní testování v těchto oblastech zapříčinilo prodloužení zpětné vazby, a proto ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nařídil krajským hygienickým stanicím provést zpětný audit počtu vyléčených pacientů s onemocněním COVID-19. Dnes zveřejněné výsledky upravily počet dosud vyléčených osob, a to na hodnotu 11 423. „KHS udělaly mimořádnou aktualizaci databáze covid. Došlo tím ke zpřesnění počtu vyléčených. Nejedná se o chybu, pouze byla data ze strany KHS doplněna. Ke zpoždění v zadávání dat došlo na několika KHS z důvodu toho, že soustředily veškeré své kapacity na zastavení šíření infekce,“ okomentovalo situaci MZ ČR.

 

Sobota 25. července 2020

 • 10:30 ČR má za sebou rekordní pracovní týden v počtu nakažených

Ministerstvo zdravotnictví a Krajské hygienické statice zavádí mimořádná opatření z důvodu zhoršující se epidemiologické situace. A čísla mluví jasně, během uplynulého pracovního týdne (od 20. do 24. července 2020) přibylo 1 137 osob s nově prokázaným onemocněním koronavirem. Během tohoto období dle hlášení KHS a laboratoří zemřelo 9 lidí a vyléčilo se 74. K dnešnímu datu má ČR 15 081 potvrzených případů celkem a 5 290 aktivních případů.

 • 12:41 Úprava mimořádných opatření postihla i Prahu

Od pondělí 27. července 2020 se zpřísňují mimořádná opatření i na území hlavního města Prahy. Roušku, respirátor, ústenku, šátek či šál bude nutné nasadit nejen v metru a v jeho prostorech přístupných cestujícím, ale i ve všech zdravotnických zařízeních. Zapomenout se nesmí ani na již platné celorepublikové nařízení, a to povinnost mít zakrytý nos a ústa na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob.

 • 20:21 Vývoj koronavirové situace v Praze

Hygienická stanice hlavního města Prahy dnes večer na svém webu zveřejnila čísla týkající se aktuální koronavirové situace v Praze. Za posledních čtyřiadvacet hodin zde, dle posledních výsledků laboratorních testů, přibylo 35 nových pozitivních případů. Celkově zde bylo potvrzeno 2 816 osob s onemocněním COVID- 19, vyléčilo se 1 930 a 104 lidí s potvrzeným onemocněním COVID-19 zemřelo.

 

Pátek 24. července 2020

 • 0:41 Roušky se vrací ve velkém

Vzhledem k tomu, že na území České republiky dochází k vyššímu nárůstu osob s pozitivním testem na koronavirus (v důsledku výskytu lokálních ohnisek), zavádí ministerstvo zdravotnictví na doporučení epidemiologů nová mimořádná opatření. Od soboty 25. července 2020 platí povinnost nosit roušku, respirátor či šátek na všech vnitřních organizovaných hromadných akcích nad 100 osob. „Opatření platí jak pro veřejné, tak soukromé vnitřní akce. Takže pro organizované hudební, společenské, kulturní, sportovní akce, i pro svatby a pohřby. Co se týče roušek, na individuální návštěvu restaurace či baru se tato povinnost nevztahuje,“ upřesnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 • 1:07 Maximální počet osob na vnitřních hromadných akcích se snižuje na 500

Ministerstvo zdravotnictví na základě datových podkladů o vývoji epidemie COVID-19 snižuje maximální počet osob na vnitřních hromadných akcích na 500. Toto nařízení bude platit od pondělí 27. července 2020. I nadále bude možné zpřístupnit až pět oddělených sektorů. Do každého sektoru budou moci pořadatelé akcí vpustit maximálně 500 lidí.

 • 10:55 Ve čtvrtek přibylo 235 nakažených koronavirem

Ve čtvrtek 23. července 2020 bylo prokázáno 235 osob s nově prokázaným onemocněním COVID-19.  Od začátku propuknutí epidemie koronaviru se u nás nakazilo 14 800 osob, vyléčilo se 9 328 lidí a zemřelo 365. Dle hlášení KHS a laboratoří má Česká republika 5 107 aktivní případů.

 

Čtvrtek 23. července 2020

 • 8:58 Ve středu bylo zaznamenáno 247 nakažených koronavirem, dva lidé zemřeli

Graf znázorňující denní počet osob s pozitivním nálezem COVID-19 stále stoupá. Ve středu 22. července 2020 přibylo celkem 247 osob s pozitivním testem na koronavirus. Česká republika má nyní 5 062 aktivních případů a 14 570 potvrzených případů celkem. Středa byla bohatá i na počet úmrtí. Dle hlášení KHS a laboratoří včera zemřeli dva lidé v souvislosti s onemocněním COVID-19.

 • 10:44 Nasazování roušek pokračuje, od pátku je zavádí i Ústecký kraj

Jak to vypadá, zásoba roušek se bude opravdu ještě hodit. Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje dnes oznámila, že na území Ústeckého kraje začnou od pátku 24. července 2020 od 7:00 hodin platit až do odvolání mimořádná opatření, a to v podobě zákazu pohybu šech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb. Lidé nacházející se ve vyjmenovaných prostorách si budou muset nos a ústa zakrýt respirátorem, rouškou, šátkem či šálem, aby bylo zabráněno možnému šíření kapének.

 • 18:00 Na webu Finanční správy ČR je dostupná žádost o kompenzační bonus pro dohodáře   

Dohodáři mohou žádat o kompenzační bonus, a to prostřednictvím webové aplikace a interaktivního PDF na stránkách Finanční správy. „Nejprve si přečtěte pokyny pro vyplnění,“ žádá FS ČR na svých sociálních sítích. Pokud byste si i tak nebyli jisti, jak to s kompenzačním bonusem vlastně je, vydala Finanční správa ČR článek, kde je uvedeno 11 otázek týkající se této problematiky s podrobnými odpověďmi. 

 

Středa 22. července 2020

 • 9:31 Koronavirus opět řádil, přibylo 212 nově nakažených

Úterý 21. července 2020 se neslo ve znamení pozitivity, ale ne v dobré slova smyslu, protože 212 osob mělo pozitivní test na onemocnění COVID-19. Denní nárůst přes 200 byl naposled zaznamenán 29. 6. 2020. Toto číslo se podepsalo i na aktivních případech, nyní je v České republice 5 046 osob, které se aktuálně potýkají s nákazou koronavirem. Potvrzených případů celkem je 14 324.

 • 14:40 Roušky se budou nosit i v Libereckém kraji

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje dnes vyhlásila mimořádná epidemiologická opatření, která budou platit na území Libereckého kraje od pátku 24. července 2020 od 7:00 hodin do odvolání. Nařízení se týká povinnosti nosit roušku (mít zakrytý nos a ústa), a to během návštěvy ve všech zdravotnických zařízeních, ve vybraných zařízeních sociálních služeb či při nakupování v lékárnách.

 • 20:42 Podzimní volby a koronavirus? Vznikla speciální pracovní skupina

Hladký průběh podzimních voleb do zastupitelstev krajů a do Senátu by mohl být ohrožen koronavirem. Ministr vnitra Jan Hamáček dal proto pokyn, aby vznikla speciální pracovní skupina, která by řešila potřebná epidemiologická opatření. „Požádám o součinnost Ministerstvo zdravotnictví, aby pro volby navrhlo adekvátní hygienická opatření k zabránění šíření nákazy. Musíme zajistit ochranu zdraví veřejnosti,“ uvedl Jan Hamáček a dodal, že úkolem speciální skupiny bude i řešit volební právo lidí, kteří by se v době voleb nacházeli v karanténě.

 

Úterý 21. července 2020

 • 10:45 Padl červencový rekord v denním přírůstku nakažených a celkový počet potvrzených případů překročil 14 000

V pondělí 20. července 2020 přibylo nejvíce nakažených v tomto měsíci, a to celkem 153 nových případů. Celkový počet lidí s dosud prokázaným onemocněním se vyšplhal na hodnotu 14 098. Výrazně tak stouplo i číslo prezentující počet aktivních případů, které se pomalu blíží pětitisícové hranici. Aktuálně je v České republice 4 903 osob s prokázaným onemocněním COVID-19.

 • 16:04 Lotyšsko a Estonsko vrátilo Českou republiku na seznam bezpečných zemí

Na dnešní tiskové konferenci ministr zahraničí Tomáš Petříček oznámil, že Lotyšsko a Estonsko vrátilo Českou republiku na seznam bezpečných zemí. „Při cestě do Pobaltí tak není třeba prokazovat se negativním testem, ani nastoupit do karantény,“ uvedl Petříček. K oblíbeným turistickým destinacím bezesporu patří Tunisko. Na zrušení restriktivních opatření s touto zemí se aktuálně pracuje a pozitivní výsledek by se měl (snad) dostavit v řádu týdnů.  

 • 20:54 Do Rakouska se vrací povinnost nosit roušky

Rakousko reaguje na zvyšující se počet nakažených a od pátku opět zavádí povinnost nosit roušky.  „Před časem na tiskové konferenci jsme řekli, ať nevyhazujete masky, stále je budeme potřebovat. A to je přesně situace, ke které jsme se nyní vrátili,“ napsal kancléř Sebastian Kurz na svém Twitter účtu. V zájmu ochrany osob tak bude nutné zakrýt si nos a ústa v supermarketech, bankách či na poštách.

 

Pondělí 20. července 2020

 • 10:15 O víkendu bylo potvrzeno 203 nově nakažených koronavirem

Ani horké teploty nezabránily šíření nákazy koronavirem. Pozitivní test mělo o víkendu 203 lidí. V sobotu 18. července 2020 přibylo 113 osob a v neděli 19. července 2020 dalších 90. Ve výsledku to znamená, že Česká republika hlásí 13 945 potvrzených případů celkem a 4 826 aktivních případů onemocnění COVID-19.

 • 16:23 Mimořádná opatření v Moravskoslezském kraji budou platit jen na dobu nezbytně nutnou

V pátek 17. července 2020 začala v Moravskoslezském kraji prakticky z hodiny na hodinu platit mimořádná opatření omezující provoz restaurací, hromadných akcí či nařizující nošení roušek. Toto rozhodnutí vyvolalo vášnivé reakce. Jak dlouho bude ale tento stav trvat? „Uvědomujeme si, že opatření v Moravskoslezském kraji mají významný dopad na život obyvatel. Na dnešním jednání s panem hejtmanem a paní ředitelkou KHS jsme se shodli, že opatření budou zavedena opravdu jen na nezbytně nutnou dobu. Hygienici vyhodnotí vliv opatření na konci týdne,“ uvedl na svém Twitter účtu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 • 19:43 Jak bezpečně cestovat během koronavirové pandemie?

Na úterý 21. července 2020 je naplánovaná tisková konference, na které se ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček bude zabývat aktuálním vývojem nákazy COVID-19 nejen v České republice, ale i v zahraniční. Hlavním tématem bude bezpečné cestování v době pandemie. Na setkání kromě Tomáše Petříčka vystoupí i ministr vnitra Jan Hamáček, vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula a Marek Pavlas ze společnosti CovidPass.

 

Neděle 19. července 2020

 • 11:20 Adam Vojtěch promluvil o rychlosti zavedení mimořádných opatřeních v Moravskoslezském kraji

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svých sociálních sítích uvedl, že zavedená mimořádná opatření v Moravskoslezském kraji jsou bezesporu správná, protože je tento kraj nejvíce koronavirem zasažený region u nás a cílem opatření je zabránit dalšímu šíření. Vyjádřil ale i lítost. „Měl být před účinností dán nějaký čas na to, aby se místní občané, provozovatelé restaurací a organizátoři akcí na změny připravili. Že se tak nestalo, za to se občanům celého regionu velmi omlouvám. Paní ředitelce jsem to již vytkl a dal pokyn všem ředitelům KHS, aby zavádění opatření ve svém regionu lépe komunikovali,“ napsal Adam Vojtěch.

 • 20:35 U kterých zahraničních pracovníků budou zaměstnavatelé vyžadovat test na koronavirus?

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhodnotilo epidemiologickou situaci z dostupných dat Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a rozhodlo se upravit seznam zahraničních pracovníků, u kterých budou zaměstnavatelé požadovat negativní test na COVID-19. Od pondělí 20. července 2020 se tato povinnost nově týká pracovníků z Bulharska, Rumunska, Portugalska a většiny zemí mimo EU. Opatření platí i pro stále „červené“ Švédska. Test nesmí být starší 4 dnů a musí být proveden na území ČR. „Pokud tyto osoby test nepředloží, není možné je pustit do provozoven a pracoviště daného zaměstnavatele," dodává MZ ČR.

 • 21:03 V pondělí v Lidlu startuje akce „Vyrobeno v České republice“

Trávíte letošní dovolenou v ČR a podporujete české výrobce po koronavirové šlamastice? V pondělí 20. července 2020 v prodejnách Lidl startuje akce s výstižným názvem „Vyrobeno v České republice“. V nabídce za super ceny naleznete spoustu oblíbených produktů, jako jsou ovocné knedlíky, svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem, Jihočeské máslo, pivo Pilsner Urquell a mnoho dalšího.

 

Sobota 18. července 2020

 • 10:29 Nově nakažení koronavirem a uplynulý pracovní týden

Další pracovní týden je za námi. Ten tentokrát přinesl i několik mimořádných lokálních opatření a nošení roušek. Není tedy velkým překvapením, že denní přírůstky nově nakažených neklesly (až na jeden den) pod stovku. Nejmírnější bylo pondělí 13. 7., kdy se objevilo 64 nových případů. Úterý 14. 7. hlásilo 103 nakažených osob. Zbytek pracovního týdne se točil kolem čísla 130. Ve středu 15. 7. přibylo 134 pozitivních testů na koronavirus, ve čtvrtek 16. 7. se toto číslo vyšplhalo na 137 a pátek 17. 7. přinesl rovných 130 osob s pozitivním nálezem COVID-19. Celkově tedy Česká republika hlásí 13 742 nakažených koronavirem a 4 659 aktivních případů.

 • 20:05 Mimořádná opatření v obci Vlčnov nařizují nošení roušek či omezují konání hromadných akcí

Od dnešního odpoledne, tedy od 18. července 2020 od 16:00 do odvolání, začala platit mimořádná opatření na katastrálním území obce Vlčnov. Krajská hygienická stanice Zlínského hraje se sídlem ve Zlíně například nařizuje nošení roušek či respirátorů v MHD, v obchodech, nákupních centrech, zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb, na hromadných veřejných akcích ve venkovních i vnitřních prostorách či na místech mimo bydliště, kde se osoby nacházejí v kontaktu 1,5 m a kratším. Hromadné akce konající se ve vnitřních i venkovních prostorách nesmí přesáhnout 500 osob.

 • 21:10 Nechte se odměnit za nákupy v OC Westfield Chodov

Milujete nákupy? Vychutnáváte si plnými doušky, že můžete zboží vybírat (až na několik lokálních výjimek) téměř bez omezení? Pokud se vydáte na letní nakupování do obchodního centra Westfield Chodov, budete odměněni, a to v podobě dárkové sady s voňavou kosmetikou L´occitane. Akce je určena pro členy věrnostního programu Westfield Club a trvá od 17. 7. do 17. 8. 2020 nebo do vydání zásob. Abyste odměnu získali, musíte nakoupit v minimální hodnotě 2 500 Kč v některém z obchodů z kategorie móda, sport, obuv, knihkupectví, kosmetika a doplňky.

 

Pátek 17. července 2020

 • 11:55 Do Penny dohopkala plyšová zvířátka z českého lesa

Rozhodli jste se strávit letošní dovolenou v českých luzích a hájích? Vyhýbáte se zalidněným městům a raději vyrážíte s dětmi do přírody? Pokud ano, možná budete mít štěstí a na pár okamžiků spatříte ježka, datla, veverku, lišku, prasátko, jezevce, kolouška či roztomilého zajíčka. Všechna tato zvířátka z českého lesa jsou nyní (nejen) k vidění i v prodejnách Penny. Aktuální sběratelská akce Penny totiž potěší především všechny kluky, holky a hravé duše v podobě roztomilých plyšových hraček, které si za nasbírané body a doplatek můžete odnést domů.

 • 15:00 V Moravskoslezském kraji začala opět platit přísná mimořádná opatření

„V souvislosti s epidemiologickou situací v Moravskoslezském kraji dnes místní hygienická stanice rozšíří aktuálně platná opatření v oblasti Karvinska na území celého kraje. V kraji se zavádí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách i veřejné dopravě,“ informoval o části mimořádných opatření ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podrobné informace jsou uvedeny ve zprávě Krajské hygienické stanice v Moravskoslezském kraji. Mezi nejpalčivější nařízení bezesporu patří omezení konání hromadných akcí ve venkovních i vnitřních prostorách (max. 100 osob, dvoumetrové rozestupy, dezinfekce atd.), omezení návštěv ve zdravotnických zařízeních a v zařízeních sociálních služeb (respirátory FFP2 atd.), uzavření prostor restaurací a barů mezi 23:00 – 8:00 hodin a mnoho dalších.

 • 15:34 NeFestival Colours of Ostrava je zrušen

Dnes vyhlášená mimořádná opatření platící v Moravskoslezském kraji zapříčila i zrušení NeFestivalu Colours of Ostrava, a to od pátku 17. července 2020. „Těžko se nám hledají slova. Mrzí nás to. Chtěli jsme místo námi milovaných Colours udělat alespoň menší festival. Pro vás, naše fanoušky, i pro nás, kteří Colours žijeme celý rok. Bohužel ani to se nám nesplní. Držte nám palce, moc to teď potřebujeme,“ uvedli organizátoři akce a dodali, že informace ohledně vstupenek doplní brzy.

 

Čtvrtek 16. července 2020

 • 9:57 Ve středu bylo zaznamenáno 134 nově nakažených koronavirem

Počet lidí, u nichž se prokázala nákaza COVID-19 i nadále roste. Ve středu 15. července 2020 bylo potvrzeno 134 nově nakažených. Celkový počet potvrzených případů se tak vyšplhal na 13 475 a aktuální počet osob s prokázaným onemocněním je 4 613. Nejvíce osob s pozitivní nákazou COVID-19 hlásí Karviná a za ní následuje Frýdek-Místek, Mělník, Nový Jičín, Jihlava a Kutná Hora.

 • 18:21 Budeme moci opět vycestovat do Tuniska?

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se setkal s velvyslankyní Tuniské republiky paní Yosru Souiden. Během jednání se řešila i otázka, která zajímá především všechny milovníky exotiky a sluníčka, a to, jak se vyvíjí situace kolem uvolňování restrikcí pro cestování občanů obou zemí. „Tunisko je oblíbenou turistickou destinací českých občanů. Obě strany mají zájem uvolnit co nejdříve restrikce, které zatím turismus zásadně komplikují. Paní velvyslankyně vyjádřila naději, že Česko bude brzy zařazeno na tuniský „zelený“ seznam bezpečných zemí, stejný krok by pak měl následovat i z české strany,“ uvedl po jednání Tomáš Petříček.

 • 20:35 Ministerstvo zdravotnictví ČR upozornilo na šíření lživé zprávy o plošném nošení roušek

O tom, kde a kdy se budou muset nosit roušky se vedou vášnivé diskuse. Ministerstvo zdravotnictví České republiky dnes informovalo, že se internetem šíří nepravdivá a manipulativní zpráva o tom, že se 1. srpna vrátí povinnost nosit roušky, a to napříč Českou republikou ve venkovních i vnitřních prostorách. „Není to pravda,“ uvedlo MZ ČR a dodalo: „Doporučujeme sledovat a informace čerpat jen z ověřených zdrojů, ty spojené s covid-19 nejlépe přímo z našeho webu.“

 

Středa 15. července 2020

 • 10:15 Na území obcí Jihlava, Telč atd. se v úterý vrátily roušky

Krajská hygienická stanice kraje Vysočina se sídlem v Jihlavě vydala mimořádné nařízení ohledně nošení roušek. Od úterý 14. července 2020 od 15:00 hodin až do odvolání je nutné na území obcí Jihlava, Telč a všech obcí, pro které vykonávají rozšířenou působnost mít zakryté dýchací cesty rouškou, šátkem, šálou či respirátore. Toto nařízení se týká například MHD, obchodů, nákupních center, zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb, hromadných akcí konaných ve venkovních i vnitřních prostorách a na všech místech mimo bydliště, kde jsou osoby v kontaktu 1,5 metru a kratším.

 • 15:34 Ministerstvo financí navyšuje investice ze Slovenska

Ministryně financí Alena Schillerová na svých sociálních sítích informovala, že ji těší, že na základě průzkumu Svazu průmyslu a dopravy ČR nehrozí v následujících měsících firmám propad do druhotné platební neschopnosti. „Co je však méně příznivé, dvě třetiny firem letos snižují investice a řada z nich tak hodlá činit i v roce 2021. My se ale musíme z krize proinvestovat,“ napsala Schillerová a dodala: „Proto jsme navýšili investice ze SR na rekordních téměř 200 mld. Kč.“

 • 22:40 Pochází váš partner ze země mimo EU? Možná se s ním již brzy opět setkáte

Pandemie koronaviru a následné komplikace s cestováním zapříčinily, že mnoho nesezdaných párů z různých států se už několik měsíců nevidělo. „Vím o desítkách, možná stovkách takových případů a je potřeba je řešit! Navrhl jsem proto, aby český partner vyplnil čestné prohlášení a poskytl některé osobní údaje. Pak za ní/ním budou moci do Česka přijet partneři-cizinci ze zemí mimo EU,“ uvedl ministr zahraničních věcí České republiky Tomáš Petříček. Jedná se zatím pouze o návrh, který se musí projednat.

 

Úterý 14. července 2020

 • 11:05 Vrátí se na podzim nošení roušek?

Plošné nošení roušek se sice již zrušilo (nyní je nutné je nasadit v Moravskoslezském kraji, na Jihlavsku a v pražském metru), ale otázka podzimu je stále aktuální. Při návštěvě firmy Diana Biotechnologies (vyvinula nový přístroj na testování vzorků na COVID-19) řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch agentuře ČTK a Českému rozhlasu, že je možné, že se nošení roušek v místech s větší koncentrací lidí může od října či listopadu vrátit. „Určitě to bude věc, kterou budeme zvažovat, abychom zabránili šíření infekce v době, kdy tu bude kolovat celá řada dalších respiračních virů, a situace tím pádem bude určitě složitější, než je dnes,“ uvedl Adam Vojtěch.

 • 18:10 Adam Vojtěch hodnotí epidemiologickou situaci v ČR optimisticky

Ministerstvo zdravotnictví České republiky zveřejňuje každý týden na svém speciálním koronavirovém webu mapu, na které je znázorněno rizikové skóre COVID-19 a celkové hodnocení situace v ČR za uplynulý týden. „Epidemiologická situace se zlepšuje, i na Karvinsku. Nedochází k růstu hospitalizovaných a daří se nám chránit zranitelné skupiny obyvatel. Většina okresů vykazuje prakticky nulové riziko nákazy. Situaci hodnotím nyní optimisticky. Nemůžeme ale vyloučit, že se objeví další ohniska,“ okomentoval aktuální stav ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 • 21:37 Vyjednávání se Slovinskem pokračuje

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.