PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚPŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Letní kina v ČR

Léto a prázdniny se nám pomalu, ale jistě překlápí do své druhé poloviny. Už jste stihli všechny letní aktivity, které jste si na toto období naplánovali? Grilování s přáteli, horská turistika, návštěva oblíbeného koupaliště či rybníka, houbaření nebo mlsání zmrzliny na sluncem zalité zahrádce u vaší oblíbené kavárny? Výčet aktivit by se mohl táhnout téměř donekonečna. Fanoušci filmů bezesporu touží po návštěvě letního kina.

Letní kina v ČR

 

Co přináší letní kina

Promítání v letním kině nabízí naprosto odlišnou atmosféru než v klasických kamenných kinech a multiplexech. Sice se budete muset (v drtivé většině) obejít bez špičkového zvuku a obrazu, ale rozložit si deku na trávě pod širým nebem či se uvelebit v pohodlném lehátku a koukání na film si okořenit malým piknikem s přáteli, tomu se nic nevyrovná.

Navíc, letní kina většinou nabízí jinou nabídku než aktuální programy v klasických kinech. Organizátoři letních kin dávají přednost kultovním snímkům, osvědčeným klasikám, trhákům přechozích let či artovému výběru. Bezesporu potěší i vstupné. To bývá nejen nižší, ale mnohdy i symbolické či dokonce zdarma.

Kde najdete letní kina

Největší koncentrace letních kin je samozřejmě ve velkých městech. Výhodou ale je, že pořadatelé roztáhnou plátno i v menších městech a diváci tak mají opravdu širokou možnost volby. Navíc, dobrou zprávou je, že letních kin stále přibývá.

Zmapovat kompletní nabídku je velmi složité, protože ne všechny letní kina se prezentují na internetu, ale tvůrci webu ceskovdatech.cz si dali záležet a připravili pro všechny potencionální diváky přehlednou mapu letní kin napříč Českou republikou. V náhledu nechybí název kina, cena a odkaz na program.

Nejvíce letních kin naleznete v našem hlavním městě – v Praze a okolí. Pražané i turisté mohou navštívit například letní kino Stalin, Das Sommerkino či Letní kino před Klubem Cross. Tuto trojice spojuje jeden příjemný aspekt, a to vstupné zdarma. Prahou navíc projíždí i Kinobus, který nabízí nejen spoustu filmů a dobré zábavy, ale i letos pomáhá dobročinnou sbírkou. Dále se promítá i na Výstavišti před Průmyslovým palácem, v MeetFactory a na mnoha dalších místech.

Velkou koncentraci letní kin nabízí i Ostrava, kde probíhá FLOK – festival letního ostravského kina. Vybrat si můžete celkem z osmi promítacích míst, a to Trojhalí Karolina, Umělecká škola AVE ART, ul. Francouzská, Mariánské hory – dopravní hřiště, Dvorana v Kampus Palace a další. Organizátoři slibují i doprovodné aktivity, jako jsou zajímaví hosté, hudební doprovod k vybraným filmům, kavárničky a další drobná překvapení.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.