Máte novoroční předsevzetí? A jak si ho udržet?

S novým rokem se o slovo hlásí chuť změnit náš život k lepšímu. Také si dáváte tzv. novoroční předsevzetí? Stanovit si předsevzetí je jednoduché, protože každý umí říct, tento rok zhubnu, budu zodpovědnější, naučím se anglicky nebo budu trávit více času s rodinou. O mnoho složitější je svůj cíl naplnit. Jak ale vykročit do nového roku co nejpříjemněji a s co nejreálnějšími představami?

Máte novoroční předsevzetí? A jak si ho udržet?

Kvalita nad kvantitou

I v tomto případě platí, že méně je někdy více. Pokud si stanovíte seznam předsevzetí dlouhý, jak týden před výplatou, budete s velkou pravděpodobností vyčerpáni dříve, než vůbec začnete. Napište si proto jednotlivé nápady pod sebe a postupně vyškrtávejte méně důležité položky, až vám zůstanou například tři nejdůležitější či nejpotřebnější.

Neukousněte si příliš velké sousto

Poté, co si zvolíte typ předsevzetí, je důležité nastavit si reálné cíle. Přeceníte-li své síly, nebudete schopni proběhnout cílovou páskou a budete demotivování pro další rok. Chcete zhubnout? Začněte s třemi či pěti kilogramy nebo jinou reálnou hmotností. Jste workoholik, který tráví nejen každý večer, ale téměř i každý víkend v práci? Dejte si cíl trávit doma například jeden víkend z měsíce či jeden den v týdnu.

Obecně je lepší postupovat po malých krůčcích, protože splníte-li vámi stanované cíle a limity, budete mít sami ze sebe lepší pocit a o to větší šanci, že uspějete v dalších úkolech a přáních.

Nejčastější a nejatraktivnější předsevzetí

  • Hubnutí, zdravý životní styl a sport, tato trojice je úzce propojena a výsledky se odráží jak na fyzické kondici, tak vzhledu. K hubnutí totiž patří změna jídelníčku (zdravý životní styl) i sportování (návštěvy fitness centra, hodiny aerobiku či jógy, cvičení doma, běhání v přírodě…).
  • Práce s časem. V dnešní hektické době je čas nejcennějším a nedostatkovým zbožím. Žijeme ovšem nejen pro práci, ale i pro svoji rodinu, své blízká a pro sebe. Na seznamech novoročních předsevzetí patří „najdu si více času pro sebe“ a „najdu si více času pro svoji rodinu“ ke stálicím. A nesmíme zapomenout ani na: „Začnu chodit včas!“
  • Přestanu s … Ano, v novém roce chceme skončit se spoustou věcí, a to s pitím alkoholu, kouřením, mluvením sprostě, kousání nehtů atd.
  • Rozšiřování vzdělání a dovedností. Velmi populární jsou cíle týkající se studia cizích jazyků, a to od angličtiny, přes němčinu, francouzštinu či italštinu, až po ruštinu, čínštinu nebo japonštinu.
Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.