Než koupíte bazén

Než koupíte bazén

Letní sezóna se blíží a s ní i touha po tom, osvěžit se ve vlastním bazénu. Není totiž nic lepšího, než se po dlouhém a úmorném dnu v práci odreagovat dováděním ve vodě. Víte ale, jaký bazén si pořídit? Trh nabízí mnoho typů, velikostí, tvarů i provedení. Proto, než se vydáte bazén koupit, začtěte se do několika rad a informací, abyste byli s vaší volbou co nejspokojenější.

Základní otázka – využití bazénu

Než si bazén pořídíte, je dobré zamyslet se nad tím, k čemu, kdy, jak a kdo bude bazén využívat. Položte si proto tyto otázky:

 

  • Jaké jsou vaše finanční možnosti?
  • Chcete bazén využívat pouze sezónně nebo i v zimním období?
  • Budou bazén využívat i děti?
  • Bude bazén sloužit k relaxaci nebo i plavání?
  • Kde bazén postavíte?
  • Jaký tvar preferujete?

 

Pokud budou bazén využívat i děti, je dobré zvolit takovou hloubku, aby se v něm cítily příjemně. Chcete-li si ve vašem bazénu i zaplavat, je lepší volit oválné či obdélníkové tvary s hloubkou minimálně 1, 2 m. K relaxaci je ideální bazén kulatý. S otázkou, kde bazén postavíte, souvisí nejen problematika slunečních podmínek (stín/sluníčko), estetické cítění a pohodlí, ale i jak se k vybranému místu dostane například těžká technika (je-li potřeba).

 

Druhy bazénů

K třem nejzákladnějším druhům bazénů patří:

  • nadzemní bazény
  • polozapuštěné bazény
  • zapuštěné bazény

 

Nadzemní bazény

Nadzemní bazény jsou nejen nejzákladnější, ale i nejlevnější variantou. Zvolit můžete nafukovací bazény či plastové a foliové s kovou konstrukcí nebo samonosné. Jednou z hlavních podmínek pro výběr této varianty je vodorovná a čistá plocha. Bazén tohoto typu lze nejen rychle postavit, ale i složit.

Polozapuštěné bazény

Polozapuštěné bazény, jak již název napovídá, se nachází někde mezi těmi nadzemními a zapuštěnými. Jsou tedy určitým kompromisem. Lze je využít i v kopcovitých terénech.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény otevírají celou řadu dalších možností. Zvolit si můžete prakticky jaký tvar chcete, jsou esteticky atraktivnější a jdou snáze zastřešit. Jsou vhodné nejen pro venkovní využití, ale pořídit si je můžete i do zimních zahrad a podobně. Vybavit je můžete mnoha doplňujícími funkcemi jako je protiproud, osvětlení a mnoho dalších vychytávek. Vybírat můžete z různých konstrukcí a materiálů, jako jsou bazény betonové, foliové, laminátové a plastové, plechové a různé kombinace materiálů.

Než padne konečné rozhodnutí, určitě si projděte nabídku firem specializující se na bazény. Bazény za výhodnou akční cenu nabízí i Albert, Globus, OBI, Mountfield, Tesco, HORNBACH a další prodejci.

 
Reklama
     
Reklama
Reklama