Povánoční výprodeje začaly

Už je to tady! Povánoční výprodeje odstartovaly a v plné síle zaútočily na kamenné obchody i e-shopy. Vybírat můžete z nepřeberného množství slev a co jste ještě před pár dny mohli pořídit za původní cenu, dnes je k dostání za pár korun.

Povánoční výprodeje začaly

Tematické zboží

Nejvyšší slevy bezesporu hlásí tematické zboží, a to jsou v tomto případě vánoční ozdoby, vánoční dekorace, svetry, čepice a vše s motivem Vánoc. Další adventní období a Štědrý den, kdy budeme tyto předměty potřebovat, nastane až za rok. Obchodníci se chtějí těchto zásob co nejrychleji zbavit. Podobný osud čeká i zboží s nápisy „Šťastný nový rok!“ Pokud ale brýle, skleničky, talířky, nafukovací balonky atd. obsahují i číslo konkrétního ročníku, na příští rok si zásobu bohužel neuděláte.

Kosmetické balíčky

Stále atraktivnější jsou krásně zabalené kosmetické vánoční balíčky. Jednotlivé značky se s oblibou předhánějí v originalitě, praktičnosti a nápaditosti balení. Co ale s plnými sklady šampónů, sad na holení, krémů a pěn do koupele dělat? Odpověď je jednoduchá, nabízet kosmetické balíčky s lákavou slevou.

Oblečení

Středobod všech výprodejů. Oblečení ve slevě láká do obchodů a obchodních center doslova davy. Na stojáncích s označením „sleva“ nebo „akce“ naleznete desítky a stovky kousků. Největší slevy se vztahují nejen na tematické oblečení (vhodné na vánoční či silvestrovský večírek), ale i na to sezónní. S příchodem nového roku se totiž o slovo hlásí nové kolekce a modely, především na jaro, a to staré musí pryč. Svetry, kabáty, čepice, šály, kozačky a mnoho dalšího musí uvolnit místo jarním kabátkům a svěžím jarním motivům.

Sport

Podobně jako u oblečení, i sportovní sortiment je velmi závislý na tom, jaké je aktuálně roční období. Vzhledem k tomu, že zima je v plném proudu, předpokládá se, že na ni jsme již vybaveni a je čas se začít připravovat na jaro. Pokud tedy sháníte lyže, snowboardy, brusle, oteplovačky, kombinézy či funkční prádlo, je ideální doba vyrazit na obchodů.

Elektronika

I u elektroniky platí, že staré musí pryč a je čas uvolnit místo novým modelům a novým technologiím. A je jedno, zda se jedná o mobilní telefony, notebooky, kávovary či televizory, nebo velké spotřebiče, jako jsou ledničky, myčky, pračky a sušičky.

Výhody x nevýhody povánočních výprodejů

Pokud čekáte na to, až povánoční sezónní výprodeje odstartují a vy si koupíte svůj vysněný módní kousek, lyže, kosmetiku či spotřebič se slevou, určitě potěšíte sebe výhodným nákupem a svoji peněženku ušetřenými penízky. Stát se ale může i to, že k dostání nebude vaše velikost či ten správný model produktu.

Je ale všechno zlato co se třpytí?

Nenechte se zaslepit cedulkami a nálepkami „sleva“ doplněnými vysokými čísly, jako jsou 70 %, 80 % nebo dokonce 90 %.

Je dobré mít alespoň lehký přehled, kolik dané zboží stojí. Obchodníci často „původní cenu“ uměle navýší, aby následně mohli zboží prodávat s falešnou slevou. V době chytrých mobilních telefonů není problém si ihned na místě zjistit, za kolik dané zboží nabízí konkurence. Dalším, velmi častým, fíglem je lákat na vysokou slevu, která je doplněna drobným písmem, kde stojí „až“ či "na vybrané zboží".

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.