Prací gel, kapsle nebo prášek? Co je lepší?

Používáte gel, kapsle nebo prací prášek? Co je kvalitnější? Který z těchto produktů vám zaručí lepší výsledek? Tuto otázku si bezesporu pokládal téměř každý, kdo pravidelně používá automatickou pračku. Dát ale jednoznačnou odpověď není vůbec jednoduché, protože každá z variant má své výhody a nevýhody.

Prací gel, kapsle nebo prášek? Co je lepší?

Prací prášek

Nespornou výhodou klasického pracího prášku je fakt, že je opravdovým silákem a poradí si s velmi znečištěným prádlem. Vzhledem k tomu, že jednou z jeho hlavních složek je perkarbonát sodný, je ideální na světlé či bílé prádlo a skvrny, které chceme tzv. vybělit. Pokud si potřísníte oblíbenou bílou halenku kávou či si vaše princezna ušpiní světlé letní šatičky od trávy, je prací prášek ideálním pomocníkem. Nemusíte se bát ani nastavit na pračce vyšší teploty. Jeho nevýhodou ale je, že na tmavém a barevném prádle může zanechat bílé stopy (prášek se dostatečně nerozpustí).

Prací gel

Hlavním kladem pracího gelu je jeho jemnost. Ve vodě se dobře rozpouští, a to i při nízkých teplotách a rozumí si i s tvrdší vodou. Sáhnout po pracím gelu se vyplatí, když do bubnu pračky vkládáte jemné prádlo, citlivější materiály či málo znečištěné oblečení (jeden den nošené atd.) nebo volíte krátké prací programy. Gely jsou k dostání v mnoha specializovaných variantách, a to pro bílé, barevné či černé prádlo, pro ochranu vláken, osvěžení a jiné. Navíc jsou dobře využitelné pro ruční praní.

Prací kapsle

Nejnovějším způsobem dávkování pracího prostředku jsou kapsle. Jejich doménou je koncentrovanost a snadné použití (nic nemusíte odměřovat, někam nalévat či sypat). Kapsli pouze vhodíte pod prádlo do pračky, zvolíte program a máte odpracováno. Většina kapslí se skládá ze tří částí, a to z čistící, skvrny odstraňující a barvy rozjasňující složky. Jejich barevná atraktivnost může lákat malé děti, proto je dobré ukládat je do vyšších poliček. Navíc, kapsle uskladněné ve vlhkém prostředí se mohou slepit k sobě a jejich následným násilným oddělováním je můžete poškodit.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.