PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚPŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Příprava bazénu na léto

Představte si, že si obléknete plavky, vezmete nafukovací lehátko, uvelebíte se na hladině vody v bazénu na vaší zahradě a budete nejen odpočívat, ale i čerpat sílu ze slunečních paprsků. Co říkáte, nezní to báječně? Abyste tuto snovou fantasii mohli proměnit ve skutečnost, musíte si vyhrnout rukávy a pustit se do přípravy bazénu na léto.

Příprava bazénu na léto

Jak začít?

Nejprve bazén důkladně vyčistěte. Po dlouhé zimě budete muset odstranit nečistoty, jako je listí, drobné větvičky či hmyz. Poté si připravte gumové rukavice, houbičky a speciální čistící prostředky a pořádně vydrhněte nejen dno bazénu, ale i stěny. Čím důkladnější budete, tím snáze se vám bude během sezóny udržovat čistota vody. Pokud máte k dispozici, určitě použijte bazénový vysavač, který vaši práci dotáhne k dokonalosti.

Aby tato namáhavá činnost nebyla jenom na vás, vezměte si na pomoc manžela, manželku, partnera či děti. Nejenže vám práce půjde rychleji od ruky, ale můžete si užít i spoustu legrace. Navíc, všichni členové domácnosti si budou čistého bazénu více vážit.

Napuštění vody

Po námaze s vysavači, kartáči a houbičkami přichází na řadu napuštění vody. Hladina by měla dosahovat úrovně středu sběrače nečistot. Zkontrolujte a uveďte do provozu filtrační oběhové zařízení. Nyní je dobré nechat vodu 24 hodin filtrovat.

Úprava vody

Po důkladné filtraci je potřeba zkontrolovat pH, alkalitu a tvrdost vody. Nebudete-li s hodnotami spokojeni, upravte je pomocí bazénových chemikálií. Určitě si důkladně pročtěte všechny potřebné návody v příbalovém letáku nebo na obalu.

Nyní je váš bazén připraven na novou sezónu plnou dovádění, smíchu a radosti. Nezapomeňte průběžně vodu kontrolovat a pravidelně doplňovat chlor a další přípravky určené pro úpravu vody. Nejen váš bazén a filtrační zařízení, ale i vy bezesporu oceníte, když hrubší nečistoty, jako je hmyz, listí atd. odstraníte pomocí naběračky se speciální síťkou na teleskopické tyči.  

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.