Strašidelné kostýmy i dýně. Jak se připravit na Halloween?

Halloween se blíží a s ním i charakteristická bláznivá a strašidelná výzdoba. Domovy se mění ve strašidelné zámky, na zápražích odpočívají baculaté dýně a děti i dospělí se chystají na tematické večírky a párty. Jak se tedy na Halloween připravit?

Strašidelné kostýmy i dýně. Jak se připravit na Halloween?

Anglosaský lidový svátek Halloween se slaví na přelomu října a listopadu, tedy den před křesťanským svátkem Všech svatých. Tuto magickou noc provází mnoho zvyků a tradic, které stále více pronikají i do České republiky.

Dýně a lucerny z dýní

Halloween bez dýní je stejně nemyslitelný, jako Vánoce bez stromečku. V tomto období na vás dýně pomrkávají téměř z každého rohu. Najdete je v supermarketech, malých obchůdcích, na farmářských trzích a na mnoha dalších místech. I škála nabízených tykví je široká, a to od malých roztomilých až po doslova gigantické exempláře. Záleží pouze na vás, jaký druh, barvu, tvar a velikost si vyberete.

K nejoblíbenějším halloween tykvím patří velké, hezky tvarované oranžové dýně, kterým „hrůzostrašný“ vzhled náramně sluší a snadno se vyřezávají. Nejprve ostrým nožem odřízněte svrchní část dýně a vytvořte tzv. pokličku. Poté dýni důkladně vydlabejte ostrou lžící. Poté si na dýni nakreslete obličej, motiv, který chcete vytvořit a nejlépe pomocí tenkého a ostrého vykosťovacího nože, vyřezejte potřebné otvory. Vložte zapálenou svíčku (nebo na baterky) do nitra dýně a můžete se kochat svým dílem.

Pokud na vydlabávání nemáte čas nebo nevěříte svým výtvarným schopnostem, můžete na zápraží, na schody, do chodby či do zahrady naaranžovat dýně nevyřezané.

Strašidelné kostýmy

K Halloweenu bezesporu patří večírky, párty a jiné tematické akce, které vyžadují kostým. Při pořizování kostýmu máte hned několik možností. V současnosti se stále více objevují půjčovny kostýmů, které prezentují svoji nabídku na internetu. Pokud se s převlekem nechcete rozloučit, můžete si ho zakoupit. Spoustu (převážně dětských) jich naleznete v nabídce supermarketů, hračkářství či párty obchodů.

Může se stát, že se chystáte na poslední chvíli a nemáte čas na obíhání obchodů a obchodních center. Nevadí. I kousky, které naleznete u vás doma, se mohou proměnit v parádní kostým. Z bílého prostěradla vykouzlíte antickou tógu či ducha, potrhané černé tričko a výrazné černé oční linky z vás udělají parádního rockera, sáhnout můžete i po sportovní výbavě a vyrazit jako slavný olympionik či olympionička a pokud se nebojíte ušpinit, potřísněte si červenou barvou oblečení a chodící mrtvola je na světě.

Výzdoba domácnosti

Chystáte-li halloweenský večírek, určitě toužíte po jedinečné výzdobě. Krok vedle neuděláte, pokud váš byt ozáříte desítkami zapálených svíček (hasící přistroj mějte raději v pohotovosti). Vyrobit si můžete i originální prostírání. Stačí, když v obchodě zakoupíte tvrdý černý nebo oranžový papír, který vystřihnete do tvaru pavouka či dýně. Tyto pavouky můžete i zavěsit ke stropu či je přilepit na okno. Trefou do černého jsou i kostlivci z plastu či umělé pavučiny.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.