Tipy na mikulášskou nadílku

Tipy na mikulášskou nadílku

Již za pár dnů vyrazí Mikuláš s čertem a andělem na svoji tradiční každoroční pochůzku, aby odměnil hodné děti malým dárkem. Co má nadělit tato pohádková trojice právě vašemu malému nezbedovi nebo roztomilé princezničce? Několik základních tipů na mikulášskou nadílku bezesporu inspiruje nejednoho rodiče či pořadatele dětské mikulášské oslavy.

Svátek svatého Mikuláše

Podíváte-li se do kalendáře, svátek svatého Mikuláše připadá na 6. prosince. V našich končinách tento svátek oslavujeme v noci z 5. na 6. prosince. V roce 2018 se Mikuláš (muž s bílím vousem) vydá na svoji pochůzku ve středu 5. prosince. Bezesporu ho doprovodí dva parťáci, a to hodný anděl a čert, jehož úkolem je strašit zlobivé kluky a holky. Nehodná dítka by měla dle tradice dostat uhlí, ale co dát těm poslušným?

Adventní kalendář

Klasika, která by neměla v žádném mikulášském balíčku chybět. Obdarovaný může každý den, až do Štědrého dne, otevřít jedno tajemné okénko s příslušným číslem a nalézt tak drobnou sladkost. Aktuálně jsou velmi populární i adventní kalendáře pro dospělé, které skrývají bonbony s alkoholem, mini flakonky s alkoholem či kosmetické výrobky.

Čokoláda

Všechny děti milují čokoládu. A jak je známo, i obal prodává. Menší obchody, řetězce i supermarkety nabízí mraky tematických vánočních čokoládových sladkostí. Vybírat lze z čokoládových čertů, andělů i Mikulášů všech tvarů, značek i velikostí.

Perníčky

Na přelomu listopadu a prosince se začíná domácnostmi linout vůně prvního cukroví, a to především perníčků. Perníčky lze totiž nejen vykrojit do libovolných tvarů, ale i nádherně nazdobit. Vložíte-li perníček do průhledného sáčku, který zavážete barevnou mašlí, získáte stylový a milý dáreček.

Ovoce

I když si hodné děti bezesporu zaslouží sladkou odměnu, neměli bychom zapomínat ani na přísun prospěšných vitamínů. Pokud dáváte přednost tradicím, určitě nezapomeňte na pomeranče, mandarinky, jablka, banány, kiwi či kokosové ořechy. V dnešní době je ale nabídka mnohem širší, a vaši pozornost si zaslouží i liči, passion fruit, karambola a další exotické ovoce. Nezapomeňte ani na sušené fíky či slaďoučké datle.
Reklama
     
Reklama
Reklama