PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚPŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Tipy na výlety po České republice

Léto je tu a s ním se blíží i čas prázdnin a výletů. Kam se ale podívat nejdříve? Česká republika nabízí spoustu malebných míst. Některá vás mohou zavést do podzemí, jiná nad koruny stromů, a dokonce se můžete vydat i na cestu do pohádky. Podívejte se s námi na několik tipů na výlety po České republice. Z výletu se bezesporu budou radovat rodiče, děti i zamilované páry či skupiny přátel.

Tipy na výlety po České republice

Prachovské skály

Přírodní rezervace Prachovské skály v Českém ráji zaujme na první pohled, protože tvoří jedinečné pískovcové skalní město, které je velmi přívětivé k turistům. Návštěvníci mohou vybírat dokonce ze tří tras. Malý okruh dlouhý 1,5 km je ideální pro základní seznámení s oblastí. Velký 3,5 km dlouhý okruh zájemce provede nejatraktivnější a nejzajímavější cestou skalními masívy. Myšleno bylo i na rodiny s malými dětmi a kočárky, pro které je připravena speciální trasa. V Prachovských skálách jsou vítání i horolezci, a to už více než sto let.

Zámek Dětenice

Chtěli jste se někdy podívat do pohádky? Navštívíte-li zámek Dětenice a jeho přilehlý areál, přání se vám bezesporu splní. Na barokním zámku Dětenice se konají zajímavé historické programy, rokokové plesy, středověké hostiny, strašidelné a pohádkové prohlídky či velkolepé rytířské turnaje na tamním rozsáhlém kolbišti. V areálu naleznete i originální středověkou krčmu Dětenice a zámecký pivovar sloužící jako muzeum. Není proto divu, že toto místo zaujalo i filmaře. Před několika lety se zde natáčela pohádka Řachanda.

Stezka korunami stromů Lipno

V blízkosti Lipenského jezera naleznete unikátní atrakci, a to Stezku korunami stromů Lipno. Vydáte-li se zdolat Stezku, budete moci absolvovat nejen výstup a procházku malebnou přírodou, ale naskytne se vám i možnost rozšířit si znalosti v oblasti přírody, a to díky naučným didaktickým stanovištím. Připraveny jsou i tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Na konci Stezky se nachází čtyřicetimetrová devítihranná vyhlídková věž s bezbariérovým přístupem. Otevřeno je celý rok (kromě 24. 12.).

Propast Macocha

Propast Macocha se nachází v Moravském krasu. Hloubka více než 138, 5 metrů zajišťuje Macoše titul největší propast svého druhu v České republice a ve střední Evropě. Abyste se mohli podívat až na dno propasti Macocha, musíte se vydat do nejvyhledávanější jeskyně Moravského krasu – Punkevní jeskyně. Velkým lákadlem je i romantická plavba na lodičkách na pozemní říčce Punkvě.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.