Tipy pro malé byty

Tipy pro malé byty

Bydlíte v garsonce nebo malém bytě? A přemýšlíte nad tím, jak si váš domov co nejlépe zařídit? I byteček velký 30 m2 se může proměnit v útulné hnízdečko, které nabídne ložnici, pracovnu, obývací pokoj, relaxační koutek a mnoho dalšího. Než se vydáte na nákupy, začtěte se do několika našich tipů pro malé byty.

Pro všechny, kdo nechtějí či nemohou vynaložit mnoho financí za nájem/hypotéku nebo zkrátka větší prostor nepotřebují, jsou garsonky nebo byty 1+kk ideální volbou. V tuto chvíli začíná hra s prostorem. Žádný čtverečný centimetr nesmí přijít nazmar.

Pohodlné spaní

Určitě to znáte, pokud se dobře nevyspíte, jste celý den nevrlí a ani v práci či ve škole nevydáváte stoprocentní výkony. Proto je výběr postele tím nejdůležitějším. Vzhledem k omezenému prostoru bezesporu sáhněte po rozkládací pohovce. Mějte na paměti, že důležité je nejen to, jak bude pohovka vypadat ve složeném stavu, ale i jak se skládá a rozkládá a především to, jak pohodlně se na ní leží. Ideální je, když skýtá i prostor pro uložení lůžkovin.

Úložné prostory

Vybavit si malý byt dostatečným množstvím úložných prostor neznamená proměnit ho ve stísněnou a temnou jeskyni. Ideální volbou je vestavěná skříň přes celou zeď. Pokud zvolíte bílou barvu a stejně vymalujete i stěny pokoje, docílíte splynutí s okolím. Oblíbenou volbou je i nábytek zavěšený na stěně, který prostor nezatíží a byt vypadá mnohem vzdušněji. Využít můžete i polic umístěných ve výšce nad dveřmi. Natáhnete-li je po celé délce stěny, získáte tak další místo pro uložení vašich věcí.

Skládací nábytek

Pokud večeříte či obědváte sami či s partnerem, bude vám stačit malý stolek, ale přijdou-li na návštěvu přátelé a rodina, budete potřebovat stůl mnohem větší. Ideálním kompromisem je pořídit si stolek rozkládací. Na trhu jsou k dostání stoly všech tvarů, velikostí a materiálů.

Barvy

I když je bílá praktická a dá se s ní kouzlit, sáhnout můžete i po jiných variantách. Pokud budete ctít pravidlo jedné barvy, fantasii se meze nekladou. Zvolit můžete oranžovou, zelenou či modrou, jen je důležité držet se různých sytostí vybrané barvy. Vyvarovat byste se měli vzorovaným tapetám, a především těm s velkými a nápadnými vzory.
Reklama
     
Reklama
Reklama