Ušetřete při nákupu surovin pro vánoční večeři

Adventní čas je obdobím, kdy se intenzivně připravujeme na Vánoce. Štědrý den přináší mnoho lákadel, a to od pohádek, vůně purpury, rozbalování dárečků až po slavnostně prostředí stůl, kde se při vánoční večeři sejde celá rodina. Z jakých položek se bude skládat vaše štědrovečerní menu? A jak při nákupu surovin co nejvíce ušetřit?

Ušetřete při nákupu surovin pro vánoční večeři

Polévka

K nejtradičnějším a nejoblíbenějším polévkám bezesporu patří rybí vývar či čočková polévka. Obě polévky nejsou finančně náročné. Sáček potřebné luštěniny váš rozpočet výrazně nezatíží. Pokud dáváte přednost rybímu vývaru a zakoupíte si celého kapra, vyjde vás polévka pouze na pár korun, protože rybí hlavu a odřezky prakticky doplníte pouze potřebným kořením a malým množstvím kořenové zeleniny.

Kapr

Nesmí-li na vašem štědrovečerním stole chybět kapr, máte hned několik možností, jak při jeho pořízení ušetřit. Při nákupu živého kapra z kádě mějte na paměti, že za každý úkon si zaplatíte, pokud se nebojíte vyhrnout si rukávy a rybu si doma vykucháte, naporcujete a stáhnete z kůže, výrazně ušetříte. Kapr může být váš i zcela zdarma. Nejedno obchodní centrum ke konci adventu pořádá akci, kdy k nákupu nad určitou částku získáte kapra jako dárek.

Kuřecí řízek

Preferujete stehenní nebo kuřecí prsní řízky? Každý v rodině dává přednost něčemu jinému. Nakoupíte-li již opracované a úhledně naporcované kousky masa, samozřejmě si připlatíte. Celé kuře je nejen levnější, ale za méně peněz získáte i více muziky. Maso a části, které nevyužijete na řízky, si můžete zamrazit a využít na kuřecí vývar, připravit si těstoviny s kuřecím masem či si pochutnat na pikantních kuřecích křidýlkách.

Bramborový salát

Bramborový salát je hvězdou vánoční večeře a existuje nespočet receptů na ten „nejlepší“. Základem jsou bezesporu brambory. Zde (ve většině případů) platí, čím větší množství koupíte, tím méně za jeden kilogram zaplatíte. Zelenina – sterilizované okurky, hrášek, mrkev, cibule atd. Tyto ingredience lze zakoupit zvlášť nebo v předem připravených směsích. Ve druhém případě sice tolik neovlivníte, co vše do svého pokrmu přimícháte, ale určitě ušetříte. Vynecháte-li majonézu, prospějete nejen peněžence, ale i svému zdraví. O Vánocích se ovšem hřešit smí. I v tomto případě platí, že za značku si připlatíte. Vložíte-li do vašeho nákupního košíku jedno větší balení majonézy než několik menších, na výsledné částce se to projeví.  

Obecné rady na závěr

Udělejte si seznam. Napište si do mobilního telefonu nebo na papír všechny položky. Domů tak donesete jen to, co opravdu potřebujete a minimalizujete šanci, že se do obchodu budete muset vracet (úspora pohonných hmot a času).

Slevy a výhodné nabídky. Kuře, brambory, mrkev, celer, vejce, ryby, mouka, máslo, mléko, majonéza a mnoho dalších surovin nabízejí e-shopy a obchodní řetězce za výhodné ceny. Prozkoumejte proto letáky i slevovou nabídku požadovaného zboží.

Sejde se vás u stolu více? Pokud pořádáte vánoční večeři ve velkém, je ideální domluvit se na tom, že každý z hostů přinese něco jiného.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.