Výborné domácí letní drinky

Také milujete okamžiky, když se v létě uvelebíte s přáteli u bazénu nebo si najdete chvilku jen sami pro sebe? Takovéto momenty se neobejdou bez osvěžujícího domácího letního drinku. Pokud nemáte čas a ani náladu na složité recepty a zdlouhavé přípravy, bezesporu oceníte tři tipy (dva nealkoholické a jeden alkoholický), které vám nezaberou více než pár minut vašeho času.

Výborné domácí letní drinky

Ovocné mámení

  • ovocný džus (pomerančový, ananasový, jablečný, jahodový …)
  • jemně perlivá voda
  • ovoce (jahody, pomeranč, ananas …)
  • led

I když je tento nápoj velmi jednoduchý na přípravu, je nejen hezký na pohled, ale především výborně chutná, osvěží a není příliš sladký. Nejprve důkladně omyjte připravené ovoce. Nejlépe v nápoji vypadají jahody, kousky ananasu a na plátky nakrájený pomeranč. Vše vložte do (ideálně) skleněného džbánu. Ovoce zalijte nejprve ovocným džusem dle vaší volby a jemně perlivou vodou. Pokud chcete mít nápoj méně sladký, zvolte jeden díl džusu a dva díly vody. Dáváte-li přednost sladší chuti, poměry obraťte. Nezapomeňte přidat led, aby bylo Ovocné mámení příjemně osvěžující.

 

Domácí citronáda

  • 4 citrony
  • perlivá nebo neperlivá voda
  • třtinový cukr
  • led

Citronáda, tato klasika k létu jednoduše neodmyslitelně patří. Šťávu ze čtyř citronů smíchejte s litrem perlivé nebo neperlivé vody. Limonádu oslaďte dle chuti třtinovým cukrem. Podávejte ve sklenicích s ledem ozdobených plátkem citronu. Pro komfort vašich hostů je dobré citronovou šťávu přecedit a zbavit ji tak možných peciček.

 

Mimosa koktejl ze dvou ingrediencí

  • sekt (šumivé víno)
  • 100% pomerančový džus (nebo doma vymačkaná šťáva z pomerančů)

Letní koktej připravený raz – dva – tři? To je Mimosa koktejl ze dvou ingrediencí. Než začnete, dejte si do ledničky vychladit lahev sektu. Poté stačí, když do sklenice na šampaňské nejprve nalijete vychlazený sekt (přibližně do poloviny sklenky), který zalijete 100% pomerančovým džusem nebo šťávou z pomeranče.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.