PŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚPŘEČÍSTKORONAVIRUS AKTUÁLNĚ: PŘEHLED NEJNOVĚJŠÍCH ZPRÁV NA JEDNOM MÍSTĚ

Zdravé a rychlé svačiny pro školáky

Všem malým i větším žáčkům začal nový školní rok. Pro rodiče to znamená nejen to, že na jejich ratolesti na několik hodin denně dohlédne někdo jiný, ale i nákup školních pomůcek, pomoc s domácími úkoly či příprava svačinek. Pokud chcete obohatit jídelníček vašeho zlatíčka o chutné, zdravé a rychlé svačiny, přinášíme vám tři tipy.

Zdravé a rychlé svačiny pro školáky

 

Toustový chléb s pomazánkou ze smetanového sýra a krůtí šunky

 • smetanový sýr (Lučina)
 • kvalitní krůtí šunka
 • toustový chléb

Příprava pomazánky je velmi jednoduchá. Krůtí šunku nakrájejte nadrobno a smíchejte se smetanovým sýrem. Pro výraznější chuť můžete lehce osolit (záleží na věku dětí). Vzniklou pomazánku natřete na toustový chléb. Aby byl vzniklý sendvič pro kluky a holky více atraktivní, můžete ho nakrájet na trojúhelníky, vykrojit srdíčko atd.

 

Tvarohový sýr Cottage se zeleninovými hranolky (vhodné pro starší děti)

 • zelenina (mrkev, okurka, paprika)
 • tvarohový sýr Cottage

Dejte zelenou zelenině, která je pro zdraví kluků a holek velmi důležitá. Do svačinového boxu připravte tvarohový sýr Cottage a k tomu svazek pestrobarevných zeleninových tyčinek. Omytou mrkev, okurku a papriku nakrájejte na kousky připomínající hranolky. Dítko si poté barevné tyčinky namočí do sýru a může hodovat,

 

Jogurtový mls s ovocem, medem a chia semínky

 • bílý jogurt (nejméně s 10 % tuku)
 • ovoce dle chuti (jahody, borůvky, maliny, banán)
 • chia semínka
 • kokosové šupinky
 • med
 • piškoty

Do bílého jogurtu vmíchejte chia semínka a med pro oslazení. Vybrané ovoce omyjte a nakrájejte na drobné kousky. Do skleněné lahvičky nebo plastové mističky (nejlépe cca 250 ml) s uzávěrem prokládejte vrstvy jogurtu a ovoce. Na závěr posypte kokosovými šupinkami nebo strouhaným kokosem. Ke svačince můžete přibalit piškoty (prodávají se obyčejné, bezlepkové nebo i jahelné).

 

Zapomínat byste neměli ani na dodržování pitného režimu a přibalit vhodný nápoj, jako jsou neslazené džusy, ovocné šťávy, domácí sirupy či ovocné čaje. Dobrým doplňkem jsou i ochucená mléka.

Reklama

Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.