Slané i sladké hvězdy pečeme bez lepku. Jsme Vitacelia.sk | Žádná minimální objednávka a dovoz i do ČR

Hodnocení

Aktuální letáky - Country Life

Omlouváme se, ale pro Country Life nemáme žádný platný leták.

BIO (certifikované označení pro produkty ekologického zemědělství), tyto tři prostá písmena jsou alfou a omegou pro společnost Country Life. „Ekologické zemědělství a jeho produkty chápu jako jediný přijatelný způsob, jak zacházet z hospodářskými zvířaty, obchodovat s plodinami a potravinami a jak se v moderní společnost stravovat“, říká majitel společnosti Otakar Jiránek.

Historie firmy se začala psát roku 1991, kdy vznikl jak první velkoobchod, tak prodejna Country Life. To ale byly pouze první krůčky, které v průběhu let vedly nejen k růstu velkoobchodu a počtu prodejen, ale i založení ekologické farmy, otevření restaurací či ke vzniku ekocentra Archa a pořádání každoročních zářiových Biodožínek.

Jak již rok založení napovídá, Country Life byla první společností, která přinesla biopotraviny na český trh. V současnosti jsou její výrobky a produkty k dostání jak v samostatných specializovaných prodejnách biopotravin a biokosmetiky, ale i v supermarketech.

Pouhý rok po otevření první prodejny byla založena v Nenačovicích u Prahy ekologická farma, jež získala čestné uznání v soutěži o ekologický projekt roku. Nejedná se ovšem o jediné ocenění, kterým se Country Life pyšní. Roku 2006 byla společnost vyznamenána oceněním Bartákův hrnec, které je udělováno nejlepšímu ekozemědělci roku.

K dalším přelomovým milníkům bezesporu patří rok 2003, kdy bylo v Nenačovicích otevřeno ekologické centrum Country Life, jehož součástí je sídlo firmy, vzorková prodejna, biopekárna, ekofarma a balírna. Již na pohled poutavá budova vznikla přestavbou bývalého kravína na nízkoenergetickou budovu a přistavěním „Archy“, která má parametry pasivního domu. Již o rok později, tedy v září 2004 se zde konali první Biodožínky.

Nabídka Country Life byla roku 2005 obohacena i o sladké a slané pečivo upečené ve vlastní biopekárně. Sortiment, který obsahuje i celozrnný žitný kváskový chléb, je k dostání nejen v prodejnách a restauracích Country Life, ale i v prodejnách biopotravin po celé České republice.

Jak výtečné jsou pokrmy připravené z biopotravin lze okusit v několika restauracích Country Life, které nabízí teplé i studené pokrmy, sendviče, moučníky a saláty.

Velkoobchod Country Life aktuálně sídlí v Rudné u Prahy, kde lze vybírat z 2 500 výrobků, z toho bezmála z 1 500 položek v biokvalitě. Společnost Country Life je tak největším dovozcem, obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice. Sortiment zahrnuje širokou škálu produktů, a to trvanlivé a chlazené potraviny, ovoce a zeleninu, pečivo, ekologické čisticí prostředky a přírodní kosmetiku.

Country Life nezapomíná ani na informační, vzdělávací a dobročinnou činnost. Od roku 1992 spolupracuje společnost s humanitární organizací ADRA. Nespočet informací, užitečných rad, zajímavostí a chutných receptů přináší (nejen) svým zákazníkům prostřednictvím časopisu Dobroty, který Country Life vydává a distribuuje v nákladu 40 000 výtisků do prodejen zdravé výživy po celé České republice.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.