Hodnocení

Aktuální letáky - H&M

Omlouváme se, ale pro H&M nemáme žádný platný leták.
Podívejte se na další letáky z kategorie Sportovní zboží, Textil, například:

Historie H&M

Firmu H&M, celým názvem Hennes & Mauritz, založil ve Švédském městě Västerås v roce 1947 pan Erling Persson. Původně firma prodávala pouze dámské oblečení a jmenovala se "Hennes". V roce 1968 získal Erling Persson prostory a vybavení Stockholmské firmy, která prodávala lovecké vybavení. Součástí majetku bylo velké množství pánského oblečení které Perssona přímo vyzývalo k expandování do světa pánské módy. Podle toho také přejmenoval svou značku na Hennes & Mauritz, kterou postupem času nahradila zkratka H&M.

Expanze H&M

První prodejna H&M byla otevřena v Anglii. Následovalo otevření mnoha poboček po celé Evropě - v Británii, Norsku, Dánsku , Švýcarsku a v Německu. V 90-tých letech firma dále expandovala do Finska, Francie, Rakouska, Nizozemska a Belgie. Expanze pokračovala i nadále a dnes má H&M širokou síť prodejen napříč celou Evropou. V Březnu 2000 byly otevřeny první dvě pobočky v USA. V současné době má H&M v USA 152 prodejen. Na jaře 2007 byla otevřena první pobočka ve východní Asii, konkrétně v Hong Kongu. Při této příležitosti Kylie Minogue uvedla svoji kolekci plaveckých oděvů zvanou "H&M loves Kylie" (H&M miluje Kylie).

Spolupráce s Designéry

V listopadu 2004 vybrané prodejny H&M nabízely exklusivní kolekci od světově proslulého módního návrháře Karla Lagerfelda. To u módychtivých zákazníků vyvolalo velkou vlnu zájmu a zásoby některých obchodů tak byly do hodiny vyprodány. Přesto však v některých, módou méně dotknutých oblastech byly tyto oděvy stále k dispozici, dokud je firma nepřeposlala do oblastí ve kterých o ně byl větší zájem. Na podzim 2005 firma H&M uvedla kolekci Stelly McCartney, dcery zakladatele skupiny Beatles, Paula McCartneyho. V Březnu 2007 společnost spolupracovala s popovou královnou Madonnou a v listopadu téhož roku řetězec H&M uvedl kolekci od Italského návrháře Roberta Cavalliho. Zboží této kolekce bylo taktéž velmi rychle vyprodáno. V roce 2007 společnost spolupracovala se zpěvačkou Kylie Minogue. Kolekce pro jaro a léto 2009 měl na starosti Britský návrhář Matthew Willamson.

Ostatní

H&M je v současné době 66. nejznámější značkou na světě. Její hodnota dosahuje neuvěřitelných 11 miliard dolarů. Hodnotu této značky ještě zvyšuje vlastnictví hodnotné dvoupísmenkové domény hm.com, která byla registrována na počátku 90-tých let, ale data o této registraci byla později ztracena. V roce 1998 společnost H&M odkoupila tuto doménu od firmy A1. Částka, za kterou byla doména prodána, není známa.
V současné době H&M zaměstnává 68.000 lidí po celém světě a vlastní více než 1500 prodejen ve 28 zemích světa. Pro rok 2007 byl příjem firmy 92,123 milionů Švédských korun, což je v přepočtu asi 228 milionů Kč a zisk společnosti H&M činil 13,588 Švédských korun, tedy asi 33,75 milionů Kč
Hlavním trhem pro H&M je Německo, kde firma uskutečnuje přibližně 25% veškerých svých prodejů Asi 60% oblečení se vyrábí v Asii, zbytek převážně v Evropě. H&M je ovládáno rodinou Stefana Perssona, multimilionářského syna zakladatele Erlinga Perssona.

Prohlédněte si také slovenské letáky H&M


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.