Letáky Marks & Spencer

Omlouváme se, ale pro Marks & Spencer nemáme žádný platný leták.
Podívejte se na další letáky z kategorie Sportovní zboží, Textil, například:Nastavte si upozornění na nový leták Marks & Spencer


Historie společnosti Marks & Spencer se datuje od roku 1884, kdy ruský emigrant Michael Marks začal prodávat ve stánku na tržišti Kirkgate v anglickém Leedsu. Deset let poté se spojil s Tomem Spencerem, pokladním u firmy I.J. Dewhirst (společnost Dewhirst je dodnes dodavatelem Marks & Spencer), a společně založili firmu Marks & Spencer.

V roce 1926 přejala společnost v té době revoluční politiku nákupu a začala nakupovat zboží přímo z výrobních továren a nikoliv od velkoobchodníků. V roce 1903 se společnost Marks & Spencer stala akciovou společností, v dnešní době má již téměř 308.000 akcionářů. Roku 1928 byla zavedena obchodní značka St. Michael a od té doby prodává společnost své zboží výhradně pod touto značkou. V roce 1930 společnost otevřela svůj největší obchodní dům Marble Arch v Londýně, který je dodnes "vlajkovou lodí" společnosti. Marks & Spencer je třetím největším prodejcem potravin a vůbec největším prodejcem v oblasti konfekce ve Velké Británii.

V roce 1934 založila společnost svou vědeckou laboratoř pro vývoj nových materiálů a s cílem zlepšování kvality svých výrobků. V roce  1948 byl poprvé zaveden samoobslužný prodej potravin. Marks & Spencer jako první obchodní řetězec uvedl na svých výrobcích datum výroby.

Rozvoj firmy pokračoval i za hranicemi Velké Británie. V roce 1975 byl otevřen první obchodní dům na území kontinentální Evropy v Paříži,  dále pak v  roce 1988  první dva obchodní domy v Hong Kongu.

V roce 1986 byl ve Velké Británii otevřen první obchodní dům, který nebyl umístěn přímo v centru města, ale na jeho okraji. Do té doby obsazovaly všechny obchodní domy Marks & Spencer pouze nejživější ulice měst.

V České republice byla první prodejna otevřena 15.10.1996 v centru Prahy v nákupní galerii Myslbek.

Elektronika a bílé zboží