Reklama Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kde najdete kupony? I Magazín Akční Ceny Reklama Kupóny OnaDnes naleznete v aplikaci Portmonka

COOP otevírá v České republice první automatickou prodejnu!

10.01.2022

Řetězec COOP v únoru otevře první automatickou prodejnu, jejíž provoz nevyžaduje žádný stálý personál. Pobočka tak bude moci být otevřená nonstop bez přítomnosti prodavaček i pokladních. Zákazníci si tedy budou moci pohodlně nakoupit po celý den bez omezení.

COOP otevírá v České republice první automatickou prodejnu!
(Foto: skupina.coop)

 

Již v únoru bude v jihočeských Strakonicích otevřena první automatická prodejna v České republice. Bude otevřena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a nakoupit si v ní budete moci pouze pomocí své bankovní identity. Pomocí té bude možné zaplatit na samoobslužných pokladnách, které obsluhují i dveře.

 

Řetězec si od nového konceptu prodejen slibuje snížení provozních nákladů a nonstop provoz. Automatické prodejny již mnoho let fungují ve Skandinávii, v Česku se však má první pobočka teprve otevřít. Kromě prodejny ve Strakonicích by se v polovině roku měly otevřít další tři pobočky.

 

Nákup bez prodavaček i pokladních

 

Jak tedy funguje nákup v prodejnách bez stálého personálu? Zákazníci si budou moci v prodejně nakoupit i mimo běžnou otevírací dobu. Do obchodu si tak mohou zajít kdykoli a vybrat si z celého sortimentu zboží prodejen COOP. Uzavřené budou pouze pulty s lahůdkami a uzeninami, to však bude kompenzovat rozšířená nabídka baleného zboží.

 

Platit budou moci zákazníci na samoobslužných pokladnách, které odemknou zákazníkům dveře pouze po zaplacení. Alespoň zpočátku však bude v pobočce i klasická pokladna fungující v danou otevírací dobu. U ní budou moci nakupovat například senioři. Personál bude také zákazníkům pomáhat a vysvětlovat, jak novou prodejnu využívat.

 

K nákupu stačí bankovní identita a aplikace

 

K nákupu v nových prodejnách jsou potřeba pouze bankovní identita a speciální mobilní aplikace. Pomocí platební karty si zákazníci budou moci otevřít dveře a díky aplikaci budou spárováni s nákupním systémem. Po nákupu a zaplacení se dveře opět otevřou.

 

Systém využívající bankovní identitu zajišťuje i možnost nákupu alkoholických nápojů, jelikož slouží jako kontrola plnoletosti.

 

Novinka pomáhá zejména na venkově

 

Společnost si od nového konceptu slibuje, že zaujme nové zákazníky zejména ve vesnicích a maloměstech. Právě tam je totiž otevírací doba často velice omezená a lidé, kteří se vrací z práce večer již nemusí nákup stihnout. Lidé na venkově mohou nově využít také rozvoz potravin od společnosti COOP. 

 

 
 

Mohlo by Vás zajímat

V Brně bude první dvoupatrová prodejna Lidl!

V centru Brna byla v pondělí 30. srpna otevřena dvoupatrová prodejna řetězce Lidl. Celkově již patnáctá prodejna tohoto města je tak v současné době otevřena všem zákazníkům.

Penny bojuje proti plýtvání. Seznamte se s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO

Plýtvání potravinami je pravidelně velkým tématem. Obzvláště ve světě, který se stále více soustředí na ekologii a udržitelnost, je zbytečné vyhazovaní stále použitelných potravin těžké přehlédnout. Potravinový řetězec PENNY proto letos přichází s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO, který si klade za cíl bojovat proti plýtvání potravinami distribucí nespotřebovaného ovoce a zeleniny do bezmála dvaceti zoologických zahrad po celé republice.

Motoristická akce Legendy 2022 se blíží! Na co se můžete těšit?

Jaro je v plném proudu, a to neznamená nic jiného, než rozjezd další motoristické sezony. Po covidové přestávce se pro milovníky vůně benzínu vrací i automobilová slavnost Legendy. Jedna z nejvýznamnějších motoristických událostí roku u nás. Na co se můžete těšit tento rok?

Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kdy akce začíná a kde všude můžete kupóny využít?

Blíží se léto a to znamená, že váš šatník si zaslouží obohatit novými, letními kousky. Když se k tomu ještě vyskytnout slevy, tak tento nákup je příjemnější a můžete si dopřát i nějaký pěkný doplněk. Tuto příležitost vám poskytnou Nákupy OnaDnes a jejich kupony naleznete v aplikaci Portmonka!

Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?

Britský řetězec s potravinami Iceland, se potýká s řadou problémů, které se týkají brexitu. Řetězec zavírá své prodejny a ruší provoz e-shopu.

V Indonésii chtějí zakázat vývoz palmového oleje. Čeká nás další zdražování?

Celkem 60 % světových zásob rostlinného oleje tvoří palmový olej. Jeho největším světovým producentem je Indonésie, která rozhodla, že zakáže vyvážet palmový olej, což může vést k celosvětovému růstu cen potravin.

Obchodní dům Máj se na rok a půl uzavírá. Jak bude vypadat po rekonstrukci?

Chystá se rekonstrukce pražského obchodního domu Máj, která potrvá rok a půl. Celá přestavba bude stát přes miliardu korun. Developer uvádí, že zachová vzhled budovy a obnoví některé vnitřní prvky.

Vratné skleněné lahve Mattoni se jednoznačně osvědčily. Nyní míří do plošné distribuce

Společnost Mattoni nově na trh zavádí skleněné zálohované lahve! Podle pilotních projektů mají zákazníci o šetrnější a udržitelnější výrobky mimořádný zájem…

Znáte “Pana Hráška”? Nová produktová řada Emco nabízí rostlinnou alternativu masa a sýru.

Emco nově nabízí rostlinné alternativy živočišných výrobků nejen pro vegetariány a vegany! Kromě müsli a sušenek tak firma nově uvádí na trh zdravé varianty rostlinného masa a sýru pod vlastní značkou Pan Hrášek.

Jaká je otevíraci doba na státní svátek 8.5.2022?

Tento rok připadá na 8. května nejen tradiční den vítezství, ale také den matek, který slavíme vždy druhou květnovou neděli. Jaká tedy bude otevírací doba na tento den?

Nejoblíbenější letáky


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.