Reklama Dr.Max I Hydratujte svoji pleť se značkou Uriage Eau Thermale za výhodnou akci 1+1 !!!! Reklama Dr.MaxIUriage Eau Thermale 1+1 zdarma!
Obchodní dům Máj se na rok a půl uzavírá. Jak bude vypadat po rekonstrukci?
(Foto: amadeus-real.cz)
Obchodní dům Máj se na rok a půl uzavírá. Jak bude vypadat po rekonstrukci?
(Foto: amadeus-real.cz)

05.05.2022

Obchodní dům Máj se na rok a půl uzavírá. Jak bude vypadat po rekonstrukci?

Chystá se rekonstrukce pražského obchodního domu Máj, která potrvá rok a půl. Celá přestavba bude stát přes miliardu korun. Developer uvádí, že zachová vzhled budovy a obnoví některé vnitřní prvky.

 

Obchodní dům Máj se zákazníkům otevřel v roce 1975 a místě novogotického Šlikova paláce. Za kulturní památku jej Ministerstvo kultury označilo v roce 2006. Tato budova měla projít rekonstrukcí již před dvěma lety, což kritizoval klub Za starou Prahou. Důvodem byly obavy, že by plánované úpravy změnily tvar budovy a zásadně deformovaly památku. Majitelem obchodního domu je developerská firma Amádeus Real, podle které potřebuje budovy výměnu zastaralých technologií.

 

(Foto: amadeus-real.cz)

 

Nový plán rekonstrukce nezmění tvar budovy a obnoví například stropní podhledy v jednotlivých patrech. Celý proces přestavby bude veden návrhy původních autorů stavby – Martinem Rajnišem a Johnny Eislerem. Nový návrh by měl respektovat památkové hodnoty.

Od 1. května již není možné vejít do přízemí a prvního patra OD Máj. Vstup je umožněn do Tesca, ale pouze do 15. května. Poté budou uzavřeny všechny vchody. Pro veřejnost se zrekonstruovaná budova otevře znovu na konci příštího roku.

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Rohlik.cz začal místo papírových sáčku používat obaly z kukuřičného škrobu

Pokud aktivně řešíte životní prostředí, tak máme pro vás skvělou zprávu! Rohlíku to totiž není jedno a stále přichází s novými nápady, jak nejméně zatížit přírodu od odpadu. Pečivo u nich už nekoupíte v papírových sáčcích ale z kukuřičného škrobu, který se rozloží po pár týdnech.

Tesco nově poskytuje recyklační boxy na kávové kapsle!

Tesco od dubna nabízí recyklační boxy pro použité kávové kapsle, které by se správně měli třídit a poté míří k recyklaci na výrobní materiál pro další výrobky.

Penny bojuje proti plýtvání. Seznamte se s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO

Plýtvání potravinami je pravidelně velkým tématem. Obzvláště ve světě, který se stále více soustředí na ekologii a udržitelnost, je zbytečné vyhazovaní stále použitelných potravin těžké přehlédnout. Potravinový řetězec PENNY proto letos přichází s projektem HEZKY ČESKY PRO ZOO, který si klade za cíl bojovat proti plýtvání potravinami distribucí nespotřebovaného ovoce a zeleniny do bezmála dvaceti zoologických zahrad po celé republice.

Motoristická akce Legendy 2022 se blíží! Na co se můžete těšit?

Jaro je v plném proudu, a to neznamená nic jiného, než rozjezd další motoristické sezony. Po covidové přestávce se pro milovníky vůně benzínu vrací i automobilová slavnost Legendy. Jedna z nejvýznamnějších motoristických událostí roku u nás. Na co se můžete těšit tento rok?

Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kdy akce začíná a kde všude můžete kupóny využít?

Blíží se léto a to znamená, že váš šatník si zaslouží obohatit novými, letními kousky. Když se k tomu ještě vyskytnout slevy, tak tento nákup je příjemnější a můžete si dopřát i nějaký pěkný doplněk. Tuto příležitost vám poskytnou Nákupy OnaDnes a jejich kupony naleznete v aplikaci Portmonka!

Iceland pomalu zavírá své pobočky a vypíná e-shop. Odchází britský řetězec z ČR?

Britský řetězec s potravinami Iceland, se potýká s řadou problémů, které se týkají brexitu. Řetězec zavírá své prodejny a ruší provoz e-shopu.

V Indonésii chtějí zakázat vývoz palmového oleje. Čeká nás další zdražování?

Celkem 60 % světových zásob rostlinného oleje tvoří palmový olej. Jeho největším světovým producentem je Indonésie, která rozhodla, že zakáže vyvážet palmový olej, což může vést k celosvětovému růstu cen potravin.

Vratné skleněné lahve Mattoni se jednoznačně osvědčily. Nyní míří do plošné distribuce

Společnost Mattoni nově na trh zavádí skleněné zálohované lahve! Podle pilotních projektů mají zákazníci o šetrnější a udržitelnější výrobky mimořádný zájem…

Znáte “Pana Hráška”? Nová produktová řada Emco nabízí rostlinnou alternativu masa a sýru.

Emco nově nabízí rostlinné alternativy živočišných výrobků nejen pro vegetariány a vegany! Kromě müsli a sušenek tak firma nově uvádí na trh zdravé varianty rostlinného masa a sýru pod vlastní značkou Pan Hrášek.

Jaká je otevíraci doba na státní svátek 8.5.2022?

Tento rok připadá na 8. května nejen tradiční den vítezství, ale také den matek, který slavíme vždy druhou květnovou neděli. Jaká tedy bude otevírací doba na tento den?