Magazín AkcniCeny | Trápí vás zaschlé kapky ve sprše? Zbavte se jich bez chemie

Poradíme vám, jak na domácí profesionální zubní hygienu

14.09.2021

Mít zuby bílé jako perličky, to je sen, který najdeme na seznamu přání téměř každého z nás. Jak ale tohoto kýženého cíle dosáhnout? Stačí, když budete dodržovat pravidla pro čištění zubů a vašemu chrupu tak dopřejete domácí profesionální zubní hygienu.

Poradíme vám, jak na domácí profesionální zubní hygienu
(Foto: canva.com)

Pravidla pro čisté zuby

1. Výběr kartáčku

Bez správného načiní se zkrátka neobejdete. V obchodech sice najdete desítky zubních kartáčků, zaměřit byste se ale měli na ty s co nejměkčími štětinami a malou hlavou. Jemnost vláken sice může samotné čištění trochu protáhnout, ale zuby budete jen minimálně zatěžovat a nepoškodíte si je. Malá hlava kartáčku zajistí lepší manipulaci a detailnější práci.

RADA: Zubní kartáček měňte, pokud není opotřebovaný, přibližně jednou za tři měsíce. V případě nemoci či nachlazení ho nahraďte novým kusem okamžitě. Po použití ho nechte schnout na volném vzduchu a neuschovávejte ho do krabičky.

2. Technika

Nejdoporučovanější technikou jsou malé krouživé, téměř vibrační, pohyby. Začněte částečně na dásních a postupujte na plochu zubu. Nevynechte zadní zuby, vnitřní stranu chrupu či plochy stoliček. Na kartáček netlačte. Vhodné jsou spíše jemné pohyby.

3. Jak často a jak dlouho

Ideální je čistit si zuby po každém jídle, minimálně ale 2x denně, a to ráno a večer. Po večerním čištění není vhodné jíst ani pít, kromě čisté vody. Zuby byste si měli čistit alespoň 2 nebo 3 minuty, záleží na efektivnosti a zvládnutí techniky. Podstatné je mít zuby opravdu dokonale vypulírované.

4. Mezizubní prostory

Sebedokonalejší kartáček i technika neproniknou do skulinek mezi zuby, kde se tak rády množí bakterie a tvoří nežádoucí kazy. Rozšiřte proto svoje náčiní o mezizubní kartáčky, které se dostanou téměř všude. Využít můžete i zubní nit. Dobrým pomocníkem je ústní voda, která osvěží dech, chrání zuby a vnikne i do těch nejtitěrnějších skulinek.

5. Moderní technika

Pokud chcete svoji koupelnu proměnit v centrum téměř profesionální péče, vyzkoušet můžete i elektrické a sonické kartáčky či mezizubní gely. Aktuálně jsou velkým hitem ústní sprchy, kdy usměrněný proud vody efektivně odstraní plak, bakterie a další nečistoty.

Set výrobků Philips Sonicare  Orální centrum Concept Perfect Smile Ústní sprcha ETA AquaCare Plus
Zubní hygiena Zubní hygiena Zubní hygiena
Datart
Cena: 4 299 Kč
Datart
Cena: 2 499 Kč
Datart
Cena: 1 699 Kč
Zobrazit Zobrazit Zobrazit

 

TIP: Pokud chcete vědět, jak dobrou zubní hygienu dopřáváte svému chrupu, zakupte si tablety na indikaci plaku.

Jak často chodit k zubaři

Je lepší se problému vyhnout než ho napravovat. Toto pravidlo platí i v případě zubů. I když si zuby čistíte, může se stát, že se menšímu kazu či jinému problému nevyhnete. Pokud chodíte na pravidelné kontroly ke stomatologovi, který pečlivě vaše zuby i dásně zkontroluje, zajistíte si tak nejen zdravý chrup, ale finančně i časově méně nakladou péči. Děti do 18 let by měly chodit na pravidelné kontroly 1x za 6 měsíců. U dospělých pacientů je žádoucí alespoň jedna kontrola za rok (šestiměsíční cyklus je ovšem spolehlivější). Například těhotné ženy by měly chodit častěji, a to cca každé tři měsíce.

Pravidelná preventivní zubní prohlídka

I preventivní prohlídka by měla být důkladná, protože jako jediná dokáže odhalit klíčící problém. Váš zubař by vám měl zkontrolovat zuby i měkké tkáně, vyšetřit možnost výskytu kazu a poslat vás na rentgen. S velkou pravděpodobností vás zubní lékař pošle i na dentální hygienu, kde vám odstraní zubní kámen a povrch zubů vyleští, a dokonce vás vyškolí, jak si zuby správně čistit a jaké kartáčky jsou pro vás nejvhodnější.

Zubní hygiena
(Foto: canva.com)

Mohlo by Vás zajímat

Co je těhotenská cukrovka a jaká přináší rizika?

Těhotenská cukrovka je strašákem, který děsí mnoho nastávajících maminek. Toto onemocnění je nebezpečné především pro miminka, proto je dobré absolvovat pravidelné kontroly a testy u lékaře a v případě nutnosti dbát jeho rad.

Jak bílé zelí prospívá našemu zdraví?

Bílé hlávkové zelí může na první pohled vypadat nenápadně až nudně, ale opak je pravdou. Tato košťálová zelenina je doslova pokladem, který již nespočet let lidé vyhledávají pro jeho všestranné využití v kuchyni, mnoho vitamínů a pro tělo prospěšné látky.

Co způsobuje vysoký cholesterol? Dejte si pozor na tyto potraviny

„Máte zvýšenou hladinu cholesterolu,“ tak tuhle zprávu nikdo z nás slyšet rozhodně nechce. Abyste vašemu zdraví zbytečně neškodili, je dobré se vyvarovat nevhodným potravinám. Které to ale jsou?

Bolí vás záda v těhotenství? Máme tu 6 rad, které vám od bolestí uleví

Těhotenství přináší nejen velký dar, spoustu radosti a nadšeného očekávání, ale i mnoho neznámých, změn a nepříjemností. Bolesti zad rozhodně patří do té druhé skupinky a nevyhne se jim žádná nastávající maminka. Vyzkoušíte-li některou z našich rad, určitě se vám uleví.

Chcete mít doma čistší vzduch bez použití technologie? Stačí si pořídit tyto rostliny

Útulný a zdravý domov je cílem nás všech. Pokud vsadíte na „zelenou“, rozhodně uděláte dobře. Rostliny pyšnící se nádhernou zelenou barvou a svěžími zelenými listy propůjčí vaší ložnici či obývacímu pokoji nejen rovnováhu a klid, ale navíc vám i vyčistí vzduch.

Víte, že nedostatek spánku může ohrozit vaše zdraví? Dejte si pozor na tyto příznaky

Posilující spánek je základ. Pokud si myslíte, že se jedná pouze o prázdnou frázi, není tomu tak. Kvalitní a dostatečný spánek je totiž extrémně důležitý, protože během něho dochází k regeneraci organismu.

Máte rádi cukety? Přinášíme vám osvědčené recepty, které vás budou bavit!

Cukety obsahují velké množství vitamínů a minerálů, skvěle chutnají a hodí se do snídaní, polévek i hlavních jídel. Tato mimořádně zdravá zelenina působí pozitivně na celý lidský organismus. Zařaďte cukety do jídelníčku a vyzkoušejte jeden z těchto receptů!

Vitamíny během těhotenství jsou velmi důležité! Jaké to jsou?

Nastávající maminky, víte, jaké vitamíny jsou během těhotenství důležité, a to nejen pro vás, ale především pro vašeho potomka? I když jich není mnoho, velmi ovlivňují vývoj plodu a zdravotní stav miminka.

Trápí vás nadměrné pocení a nevíte si rady, jaký vhodný přípravek použít?

Pocení je zcela přirozené, a to především v horkém počasí či velmi vyhřátých místnostech, při fyzické námaze nebo ve stresu. Docházet ale může i k nadměrnému pocení, kterému se říká hyperhidróza. V každém případě jsou potní koláče a skvrny na košili či šatech nechtěnými společníky, se kterými se dá bojovat, a to jak přípravky z drogerie, tak těmi doma vyrobenými.

Víte, že levandule nám může zlepšit náladu? Pojďme se podívat, proč ji mít doma!

Levandule, tato na pohled velmi výrazná bylina, je oblíbená nejen pro svoji krásu a vůni, ale i léčivé účinky a další prospěšné vlastnosti. Zjistěte, co všechno levandule umí.

Nejoblíbenější letáky


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.