Albert | 2x více neporazitelných akcí týdne v Albert letáku Albert | Neporazitelné akce týdne

Vytvořte si plán na předvánoční úklid

22.11.2021

Přejete si mít Vánoce bez stresu? Začněte s předvánočním úklidem již teď a prožijte Vánoce v klidu. Máme pro Vás pár tipů, jak na předvánoční úklid.

Vytvořte si plán na předvánoční úklid
(Foto: canva.com)

 

Když si ke konci listopadu přečtete titulek předvánoční úklid, pravděpodobně si budete myslet, že je ještě brzy nad tím přemýšlet, protože i když všechno uklidíte dnes, do Vánoc se vytvoří opět nepořádek. To je sice pravda, že úklidu posledních dnů před Vánoci se nevyhnete, ale rozhodně si to můžete usnadnit. S větším úklidem je vždy lepší začít včas než nechávat vše na poslední chvíli. Pokud již teď provedete důkladnější úklid domácnosti, zejména těch části, které nečistíte tak často, těsně před Vánoci stačí vysát podlahu a setřít z povrchů prach.

 

Chcete-li mít práci hotovou rychleji, zapojte všechny členy rodiny a rozdělte úkoly mezi sebou. Taková příprava na Vánoce bude zábavnější a zúčastní se ji všichni. Úkoly můžete rozdělit mezi členy domácnosti podle místností, které je třeba uklidit a poté se pusťte do práce. Dáte tak sobě i ostatním možnost užít si nadcházející svátky více.

 

Přečtěte si náš plán na předvánoční úklid, který jsme pro Vás připravili. Případně jej upravte podle Vašich potřeb a představ.

 

Plán na předvánoční úklid

 

(Foto: canva.com)

 

Obývací pokoj

 

Koberce a čalouněný nábytek

Koberce a čalouněný nábytek můžete vyčistit sami, aniž byste museli hledat pomoc profesionálů. Nejdřív je pořádně vysajte a poté vyčistěte jednoduchým způsobem. Nalijte do kyblíku teplou vodu a přidejte trochu mycího prostředku. Skvrny pak jednoduše rozetřete houbičkou. Pokud se do koberce dostal nepříjemný zápach, jako například z cigaret, zbavíte se ho lehce směsí vody a jedlé sody. Směs nastříkejte a nechte zaschnout, ideálně přes noc a poté vysajte zbytky jedlé sody.

 

Zdi a strop

Chcete-li zcela uklizeno na Vánoce, nezapomeňte na zdi a strop. Nejjednodušším způsobem bude čištění pomocí vysavače. Jen dávejte pozor, abyste je nepoškodili hadicí vysavače.

 

Místo pro vánoční stromeček

Brzy bude Váš obývací pokoj zdobit vánoční stromeček, proto byste měli již teď přemýšlet, kam ho umístíte. Pokud se v místě, kde chcete mít stromeček nachází větší kus nábytku, přemístěte ho už teď.

 

Kuchyň

 

Čištění ledničky a poliček

Před Vánocemi se pravděpodobně vydáte na větší nákup potravin, takže v ledničce a na poličkách bude potřeba více místa. Udělejte svátečním potravinám místo již teď tak, že vyhodíte potraviny s prošlou trvanlivostí. Vytřete vnitřek ledničky směsí vody a octa, je to nejlepší způsob, jak odstranit nepříjemné pachy a případné nečistoty bez chemie.

 

(Foto: canva.com)

 

Čištění svátečního nádobí

Pokud plánujete podávat sváteční jídlo v speciální nádobě, kterou běžně nepoužíváte, nejdříve zkontrolujte, zda není něco poškozené. Také nádobí umyjte a vyleštěte, aby vypadalo skvěle a čistě.

 

Čištění trouby

Vyzkoušejte tento trik na čištění trouby bez chemikálií nejprve v nějakém skrytém rohu trouby, abyste se ujistili, že ji nepoškodíte. K čištění potřebujete jedlou sodu, ocet, rozprašovač a houbičku. Troubu předehřejte na 100 stupňů zhruba 30 až 40 minut, aby nečistoty změkly. Když trouba trochu vychladne, můžete začít s čištěním. Do trouby nejprve nasypeme jedlou sodou a poté potřeme octem. Chvíli počkejte a poté ji opatrně rozetřete houbičkou. 

 

(Foto:canva.com)

 

Koupelna

 

Koupelnu zcela jistě uklízíte pravidelně, ale jelikož je to ideální místo pro výskyt bakterií, radíme Vám, abyste před Vánocemi uklidili i ta místa, na která byste jinak zapomněli. Určitě byste měli vyprat koupelnové koberce v pračce. Totéž udělejte i se sprchovým závěsem, pokud jej v koupelně máte. Zkontrolujte lahvičky sprchových gelů a šampónů, vyhoďte ty, které jsou prázdné. Chcete-li, aby Vaše koupelna zářila ve svátečním duchu, pořiďte si mýdla s vánočními motivy a na poličku postavte svíčku s vůní skořice nebo perníčků.

 

Vánoční ozdoby

 

A teď přichází na řadu ten nejzábavnější úkol. Vyndejte vánoční ozdoby a zkontrolujte stav všech ozdob. V případě, že je některá z ozdob poškozená, máte dostatek času vybrat a nakoupit nové.

 

(Foto: canva.com)

 

Mohlo by Vás zajímat

Ideální vánoční dárky pro muže!

Víme, že vybrat ten správný dárek pro muže je docela těžké. Máme pro Vás pár tipů, s kterými potěšíte každého muže.

Zdobení vánočního cukroví může být i příjemná rodinná chvilka.

Blíží se svátky a s nimi i čas pečení vánočního cukroví. Zpříjemněte si tedy jeho přípravu a nechte se inspirovat našimi tipy! Vaše cukroví pak bude krásné a jeho příprava bude zaručeně bavit i ty nejmenší.

Pečeme vánoční cukroví: Linecké cukroví

Advent už je tady! Spolu s ním i čas na pečení vánočního cukroví. Dnes jsme pro Vás připravili recept na oblíbené linecké cukroví!

TIP na vánoční dárky pro děti

Vánoce jsou každým dnem blíž a k této sváteční atmosféře patří i nakupování dárečků pro naše děti. Připravili jsme pro Vás pár tipů, co by měl Ježíšek nadělit pod vánoční stromeček.

Kde koupit ta nejlepší vánoční vykrajovátka? Vyzkoušejte razítka na cukroví!

Přichází Vánoce a s nimi i čas pečení cukroví. Připravte se na ně s originálními vykrajovátky, díky kterým bude vaše cukroví blíže k vánočním svátkům!

Pečeme vánoční cukroví: Perníčky

Také si nemůžete představit Vánoce bez voňavých a měkkých perníčků? Vyzkoušejte naše skvělé recepty na tradiční klasické perníčky, ale i perníčky veganské.

Cukroví pečeme jedině s HEROU

Vánoce jsou každý den blíž a blíž! Hledáte recepty na vánoční cukroví? Připravili jsme pro Vás několik receptů na vánoční cukroví s HEROU. Naše pečení s HEROU si určitě zamilujete.

Albert daruje milion porcí jídla potřebným. Chce jim pomoct udělat hezké Vánoce

Pro potřebné, kteří si nemohou ve vánočním čase zajistit dostatek jídla, připravily prodejny Albert milion porcí potravin. Distribuce daru čerstvých a trvanlivých potravin probíhá ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. Pravidelnými dary neprodaných potravin pomáhají prodejny Albert v průběhu celého roku, mimořádný dar milionu porcí tuto pomoc ještě navýší. Celkově tak Albert letos daruje minimálně 4,2 milionu porcí potravin sociálně znevýhodněným lidem, organizacím a spolkům.

Babiččin bylinkář: 47. Hřebíček

Mnoho z nás si vánoční svátky bez příjemné vůně hřebíčku ani nedokáže představit. Toto koření je však také velice účinným antibiotikem a má blahodárný vliv na naše zdraví!

Nejoblíbenější letáky


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.