Reklama Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kde najdete kupony? I Magazín Akční Ceny Reklama Nákupy OnaDnes jsou zpět! Kde najdete kupony?

Budějovický Budvar

Budějovický Budvar

pivo | nealkoholická piva

Budějovický Budvar, národní podnik, je jeden z největších pivovarů v České republice, který se nachází v Českých Budějovicích. Pivovar vyrábí pivo značek Budějovický Budvar, Budweiser Budvar, Czechvar a Pardál.

Adresa:
Budějovický Budvar, národní podnik
K. Světlé 512/4
370 04 České Budějovice
Česká republika

O společnosti Budějovický Budvar

Budějovický Budvar byl jako národní podnik založen v roce 1966, historie vaření piva v Českých Budějovicích je ovšem mnohem delší a sahá až do 13. století. Dnešní pivovar pak vznikl v roce 1895 pod názvem Český akciový pivovar a za jeho založením stáli pánové August Zátka a František Hromada.

Hospodářskou zajímavostí je dnešní právní forma pivovaru Budějovický Budvar, tedy status národního podniku. Budějovický Budvar je jednou z posledních společností tohoto druhu v České republce a bezesporu pak tou nejznámnější.

Budějovický Budvar, národní podnik, dlouhodobě vede soudní spory s americkou pivovarnickou skupinou Anhauser-Busch. Ty se konkrétně týkají práva na používání označení Budweiser, které si nárokují obě strany. V důsledku sporů se Budějovický Budvar v Severní Americe prodává pod značkou Czechvar, zatímco americký Budweiser je v téměř celé Evropské Unii prodáván pod značkou Bud.

V letech 2000 - 2012 došlo k ukončení 173 soudních sporů mezi oběma společnostmi, z nichž Budějovický Budvar vyhrál 120 případů a 10 sporů skončilo smírem.

Budějovický Budvar v současnosti zaměstnává více než 600 zaměstnanců a v roce 2014 dosáhl pivovar celkového výstavu ve výši 1,457 miliónu hektolitrů. 

Značky společnosti

Budějovický Budvar

Budějovický Budvar

Budějovický Budvar je tradiční české pivo z Českých Budějovic s historií sahající až do 13. století.

Pardál

Pardál

Pivo vyladěné českými pivaři, to je Pardál! Pardál je určený pro pivaře, kteří nedají dopustit na chuť současného českého piva, jsou nároční a ocení pivo vyladěné ve všech směrech.

Vybrané akční zboží značky Pardál

Budweiser Budvar

Budweiser Budvar

Exportní značka tradičního českého Budějovického Budvaru. Pivo pod touto značkou najdete především v zemích západní Evropy.

Czechvar

Czechvar

Exportní značka tradičního českého Budějovického Budvaru určená především pro severoamerický trh. Značka Czechvar je důsledkem sporů se společností Anhauser-Busch, vzhledem ke které nemůže být Budějovický Budvar na vybraných trzích prodáván s označením "Budějovický", respektive "Budweiser".

Carlsberg

Carlsberg

Prémiová značka piva Carlsberg je vlajkovou lodí stejnojmenné dánské pivovarnické skupiny. Každá surovina v ležáku Carlsberg je pečlivě vybrána a musí splňovat přísné kvalitativní normy. Pivo samotné se vyznačuje zlatou barvou a delikátní vůní po chmelu a sladu. Má střední plnost a suchou chuť, jež se výborně doplňují s typickou chmelovou hořkostí. Budějovický Budvar je od roku 2007 výhradním importérem ležáku Carlsberg pro území České republiky.

Somersby

Somersby

Somersby je prémiovou značkou dánského koncernu Carlsberg Breweries. Vyrábí se z kvašeného jablečného moštu a v jeho chuti i vůni jsou proto příjemně cítit čerstvá jablka. Somersby je mírně perlivý, velmi osvěžující a určený primárně ke konzumaci v horkých letních měsících – proto se vždy podává na ledu. Svým obsahem alkoholu se řadí mezi tzv. polosuché cidery.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.