Sephora | ZIMNÍ SLEVY až do -70 % na SEPHORA.CZ Sephora | ZIMNÍ SLEVY až do -70 %

Éčka v potravinách

Víte, co jíte?

Éčka jsou, ať chceme nebo ne, součástí většiny potravin, tudíž se s nimi setkáváme dnes a denně. V praxi jsou éčka uváděna na obalech potravin označené velkým písmenem E a číslem. Dle tohoto označení si však musíte sami vyhledat, co vlastně za éčko požíváte a jestli je či není vašemu zdraví na obtíž.

Většina lidí si myslí, že jsou éčka zdravotně závadná, nicméně je bere jako nutné zlo a tak je toleruje a prakticky neřeší. Ne všechna éčka jsou však zdravotně závadná a lidskému organismu na obtíž. Aby jste se v tom vyznali, přinášíme Vám kompletní seznam éček, které můžete nalézt ve vašich oblíbených potravinách.

 


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.