Emco

Emco

Emco

sušenky a oplatky | musli, kaše, cereálie

Emco je ryze český výrobce cereálních a musli výrobků pro děti i dospělé, které vyrábí pod vlastní značkou Emco. Kromě výrobků pod vlastní značkou zastupuje Emco na českém trhu i některé významné evropské značky jako je Panzani, Carbonell, Katjes, Wilbo, Cuetara, Bonbonetti a další.

Adresa:
Emco spol. s. r. o.
Türkova 2319/5b
149 00 Praha
Česká republika

www: www.emco.cz
email: info@emco.cz


O společnosti Emco

Společnost Emco byla založena v roce 1990 panem Zdeňkem Jahodou. Emco se soustřeďuje na výrobu a distribuci vysoce kvalitních potravinářských výrobků odpovídajících zdravému životnímu stylu. Jedná se zejména o křupavé a sypané müsli, müsli sušenky, kukuřičné a celozrnné lupínky, ovesné kaše a cereální výrobky pro děti. Dlouhodobě dominantní postavení si Emco udržuje zejména v segmentu müsli s tržním podílem 53 %.

Stále významnější pro růst společnosti jsou exportní aktivity. Od svého založení je Emco přítomno na slovenském trhu. V roce 2002 začala společnost expandovat i na další zahraniční trhy. V následujících letech došlo k rozvoji obchodních aktivit a vývozu produkce do více než třiceti zemí světa. Nejvýznamnějšími zahraničními trhy jsou v současné době Chorvatsko, Rumunsko, Bosna, Rusko, Maďarsko a Polsko. Od roku 2008 také dceřinou společnost Emco Tula v Rusku s vlastním výrobním závodem na výrobu müsli pro ruský trh a ostatní rusky mluvící země.

Expanze na českém i zahraničním trhu přináší stále nové požadavky na výrobní kapacity. Proto byly výrobní kapacity společnosti Emco rozšířeny o nový výrobní závod v Hrdlech u Terezína, kde se od roku 2007 vyrábí především bio výrobky. Tato nová výrobní hala doplňuje stávající kapacity v Brně a Bohumíně. Vzhledem k růstu objemu výroby ovesných výrobků Emco, investovala společnost v roce 2008 do produkce vlastních ovesných vloček a ovesného mlýna ve Vřescích, aby dokázala zefektivnit výrobu a uspokojit rostoucí potřeby svých zákazníků.


Značky společnosti EmcoReklama