Voda s citronem: mýty vs fakta

03.05.2021

Určitě jste už slyšeli, že citron je pro naše zdraví velice prospěšný. Víte, proč tomu tak je? A proč byste měli vodu s citrónem pít každodenně? Většina lidi pije vodu s citronem na lačno každé ráno půl hodiny před snídaní. Odborníci tvrdí, že tento nápoj může pomoci stimulovat trávení a uvolňovat toxiny z těla. Pojďme se podívat, co je na tom pravdy. Je voda s citrónem opravdu zázračná pro naše tělo?

Voda s citronem: mýty vs fakta
Zdroj: canva.com

 

Citron jako lék proti nemocem

Citron, stejně jako i ostatní ovoce, je určitě pro naše tělo prospěšný. 

Pozitivní účinky konzumace citronu:

  • Posílení imunity
  • Dává pocit sytosti
  • Pomáhá na akné
  • Pomáhá při menstruačních křečích
  • Zvyšuje hladinu energie
  • Odstraňuje hleny v krku
  • Přispívá ke zdravé hladině cholesterolu v těle
  • Působí na kožní buňky

Voda s citronem nám ale nepostačí k vyléčení všech nemocí, jelikož neobsahuje velké množství fytochemikálií. Museli bychom konzumovat spousty citrónové vody, aby působila jako naprosto účinný lék proti nemocem. 

 

Zlepšuje citronová voda trávení?

Flavonoidy z citrusových plodů mají příznivý účinek na trávení. Citronová voda může působit pozitivně na játra v procesu vylučování žluči, což je nezbytné pro trávení tuku.

 

 

Pomáhá citronová voda zhubnout?

Citronová šťáva obsahuje pektiny, což jsou lineární polysacharidy, obsažené v ovoci. Pektin může snížit chuť k jídlu a poskytnout pocit sytosti. Ale pokud chcete hubnout, bude potřeba snížit příjem kalorií. Nepomůže Vám pouze pít "zázračnou" vodu s citronem.

 

Citrónová voda k omlazení pokožky?

Větší množství vitaminu C z citronu pomáhá produkci kolagenu v pokožce, který je zodpovědný za pevnost a mladistvý vzhled pokožky. Citronová voda pomáhá v procesu hojení ran a snižuje viditelnost jizev.

 

Citronová voda určitě má pozitivní účinky na Vaše tělo a obsahuje málo kalorií, ale neměli byste očekávat zázraky. Kyselina citronová může navíc zničit zubní sklovinu, která chrání zuby před kazem a přecitlivělostí. Odborníci proto doporučují pít citronovou vodu ze slámky.

 


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.