Řeznictví MÚÚÚ I Dopřejte si jihočeskou divočinu za výhodné ceny!! Řeznictví MÚÚÚIDivočina za skvělé ceny!

E175 - Zlato

Zlaté barvivo

  • Stupeň škodlivosti 1 - Látka vyskytující se v přírodě, získaná synteticky

Popis E175 - Zlato

Jedná se o zlaté barvivo, které je z hlediska chemického látkou velmi neaktivní (inertní) a považuje se za neškodné (z trávicího traktu člověka vychází v nezměněné podobě). V potravinářství se využívá výhradně za účelem dekorace.

Využití E175 - Zlato

  • Barvivo - Dodávají potravinám barvu. Barviva mohou být přírodní, přírodně identická (tedy nejsou získány přirozenou cestou, ale jejich vlastnosti jsou shodné) nebo syntetická.

Používá se k vnější dekoraci různých cukrovinek v podobě zlatých kuliček (na dortech). Jeho vysoká cena neumožňuje širší využití.

Účinky E175 - Zlato na organismus

Nejsou známy žádné negativní účinky kovového zlata.

Stupeň škodlivosti1
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiNE
Způsobující alergieNE
Škodící zdravíNE
Zakázaná v EU a ČRNE

Tabulka zobrazuje vliv E175 - Zlato na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.