Kaufland I Říjnová soutěž s Kaufland card Řeznictví MÚÚÚIDivočina za skvělé ceny!

E406 - Agar

Bezpečný stabilizátor, zahušťovadlo a želirující látka

  • Stupeň škodlivosti 0 - Látka získaná přírodní cestou

Popis E406 - Agar

Agar je přírodní polysacharid, který se vyskytuje v červených mořských řasách. Je průhledný, bez zápachu a chuti. Látka je rozpustná v horké vodě. Díky své vysoké gelující schopnosti se používá jako náhražka želatiny a jako stabilizátor nebo zahušťovadlo.

Využití E406 - Agar

  • Stabilizátor - Jsou látky udržující fyzikálně-chemické vlastnosti potravin
  • Zahušťovadlo - Jsou látky, které zvyšují viskozitu potraviny
  • Želírující látka - Jsou látky, které udělují potravině texturu vytvářením gelu

Používá se převážně jako želatinový prostředek, který je na rozdíl od želatiny stálý i za vyšších teplot. Využívá se jako emulgátor, stabilizátor a želírující látka. Je přidáván do do nápojů, pečiva, zmrzlin, ovocných dření, krémů, cukrovinek, polev, zavařenin a přislazovaných želé. Nalezneme jej také v tavených sýrech, mléčných a masných výrobků. V lékařství se využívá jako projímadlo.

Účinky E406 - Agar na organismus

Při běžných dávkách nejsou u látky známy nežádoucí účinky, je tedy považována za bezpečnou látku. Vzhledem k tomu, že se váže na stopové prvky, může ve větším množství způsobit horší vstřebávání živin. Ve vysokých koncentracích může způsobit nadýmání a projímavé účinky.

Stupeň škodlivosti0
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiNE
Způsobující alergieNE
Škodící zdravíNE
Zakázaná v EU a ČRNE

Tabulka zobrazuje vliv E406 - Agar na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.