Soutěž I Nakupuj vybrané potraviny a vyhraj na rok auto ŠKODA KAROQ a další skvělé ceny! Řeznictví MÚÚÚIDivočina za skvělé ceny!

E408 - Pekařské droždí

Bezpečné kypřidlo

  • Stupeň škodlivosti 0 - Látka získaná přírodní cestou

Popis E408 - Pekařské droždí

Jedná se o živoucí lisované buňky kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Ke svému rozmnožování potřebují cukr. Pekařské droždí se používá ke kynutí těsta. Od pivovarských kvasnic se liším tím, že je tvořeno aktivními živými kvasnicemi. Droždí je bohatým zdrojem na vitamín B.

Využití E408 - Pekařské droždí

  • Stabilizátor - Jsou látky udržující fyzikálně-chemické vlastnosti potravin
  • Kypřící látka - Jsou látky nebo směsi látek vytvářející plyny (nejčastěji oxid uhličitý) za účelem zvětšení objemu těsta (kynutí těsta)

Používá se ke kypření těsta a kynutí při výrobě pekařských výrobků.

Účinky E408 - Pekařské droždí na organismus

U látky nebyly zjištěny negativní účinky a látka je považována za bezpečnou.

Stupeň škodlivosti0
Živočišného původuNE
Nevhodné pro dětiNE
Způsobující alergieNE
Škodící zdravíNE
Zakázaná v EU a ČRNE

Tabulka zobrazuje vliv E408 - Pekařské droždí na zdraví člověka


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.