Magazín

Nemáte náhodou tuto vzácnou minci v kapse? Dá se vydražit až za čtvrt milionu!

Poklad z půdy? Ne, tentokrát vzácný předmět naleznete v peněžence, v kabelce, v pokladničce či v zadní kapse u kalhot. Řeč je o vzácné desetikorunové minci z roku 1993, která se vydražila za rekordních 230 tisíc korun.

Upečte si perník s čokoládovou polevou pomocí hrníčku!

Dokonalá kombinace – perník a čokoláda! Přinášíme Vám velmi rychlý a snadný recept, jak udělat perník. K přípravě této dobroty nebudete potřebovat ani váhu, stačit Vám bude jen obyčejný hrnek, zvládne to každý. Jdeme na to!

Jak na nadýchané palačinky

Kdo nemá rád palačinky? K snídaní, po obědu nebo když Vás honí mlsná? Nadýchané palačinky se hodí vždy. Přinášíme Vám recept, který Vás nikdy nezklame. Přípravu zvládne opravdu každý a budete k tomu potřebovat jen základní suroviny. Vyzkoušejte je a udělejte radost sobě nebo jiným!

Reklama

Uvařte si výbornou domácí kulajdu

Hluboký talíř nebo miska plná husté bílé polévky, omamná vůně kopru a hub a líně se roztékající pošírované vejce. Ano, tušíte správně, řeč je o kulajdě, tradiční jihočeské polévce. Tento pokrm je neodmyslitelnou součástí české kuchyně více než dvě století.

Zásilkovna instaluje výdejní boxy

Logisticko-technologická firma Zásilkovna instaluje bezdotyková samoobslužná výdejní místa, takzvané „Z-BOXy“, ve spolupráci s obchodním řetězcem Lidl. První Z-BOX byl spuštěn ve Slavkově u Brna.

Jaké má léčivé účinky kurkuma?

Kurkuma má svůj původ v Asii, v Indonésii a Indii se používá jako přírodní lék proti různým zánětům již tisíce let. Díky svým výjimečným léčivým vlastnostem, vnímají Indové kurkumu jako posvátné koření: „kurkuma – zázrak přírody“. Používá se k okořenění jídla, při výrobě kosmetiky jako přírodní pesticid a jako přírodní barvivo. Jaké má kurkuma účinky na zdraví člověka? Podporuje hubnutí? Pojďme se podívat, proč do jídelníčku zařadit kurkumu.

V Česku za rok 2020 přibylo až 14 nových retail parků

Trend retail parků se v České republice těší stále větší oblibě. Největší výhodou obchodní zóny tohoto typu je, že každá prodejna disponuje samostatným vchodem pro zákazníky přímo z parkoviště, což se osvědčilo především v době pandemie. V uplynulém roce v ČR přibylo dokonce 14 nových retail parků.

Jak si vyrobit domácí med z pampelišek

K jaru neodmyslitelně patří záplava žlutých květů. Pampelišky na nás pomrkávají téměř z každého rohu, a to ve městech, na vesnicích i v přírodě. Někdo při pohledu na ně vytahuje, z důvod alergické reakce, kapesník, holčičky si z nich nadšeně pletou věnečky do vlasů, zahrádkáři svádí neúprosný boj o upravený trávník a hospodyňky vyráží na sběr, aby z něho uvařily pampeliškový med.

Máme tu pro vás 3 způsoby, jak doplnit vitamín D

Nezapomínejte na vitamin D, který se tvoří, když je pokožka vystavena slunci. Lze jej nalézt také v některých potravinách. Nedostatek vitaminu D vede k mnoha zdravotním problémům, jako je riziko kardiovaskulárních onemocnění, astma u dětí a kognitivní potíže u starších osob. Poradíme Vám, jak vitamin D doplnit.

Máte mobil, který podporuje zastaralou 3G technologii? Brzy budete mít problém s připojením k internetu

Zastaralá technologie 3G ustoupí modernějším technologiím 4G a 5G. Jako první operátor začíná Vodafone s vypínáním vysílačů 3G sítě.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.