Magazín

Máme tu sezónu medvědího česneku! Využijte ho k výrobě domácího bylinkového másla

Sezona medvědího česneku je tady a trvá od konce března do poloviny května. Využijte možnost jeho výrazné chuti a připravte si bylinkové máslo s medvědím česnekem. Přípravu zvládne každý, tak jdeme na to!

V potravinové sbírce se jako nejštědřejší ukázali zákazníci Kauflandu

Napříč Českou republikou proběhlo poslední dubnovou sobotu jarní kolo Sbírky potravin. Přiložit ruku k dílu a pomoci lidem v nouzi se rozhodlo hned několik obchodních řetězců, drogerií a on-line obchodů. Nejštědřejší byli zákazníci Kauflandu.

Jak pandemie ovlivnila tržby menších obchodů?

Celosvětová pandemie ovlivnila obchod v mnoha ohledech. Provozovatelé se potýkali s omezeními, zákazy, příkazy, přísnými hygienickými opatřeními i přízní/nepřízní zákazníků. Se změnami se tak musely vypořádat nejen supermarkety, ale i drobné prodejny. Dle průzkumů ovšem pandemie přála spíš menším obchodům.

Reklama

Těžká rána pro pivo v pandemii

Již přes rok žijeme pod vlivem pandemické krize. Velké ztráty výdělku různých podniků už nejsou nic neobvyklého. Jak jsou na tom pivovary? Pivovarům klesá prodej piva až o desítky procent kvůli koronavirové pandemii.

Přivítejme chřestovou sezónu! Co vše nám přináší chřest?

Je ideální čas zařadit chřest do Vašeho jídelníčku. Často se mu říká "královská zelenina" i "elixír mládí", a to zcela oprávněně. Proč tomu tak je? Pojďme si říct něco více o chřestové sezóně.

Vládní COVID opatření se od 10. května mění. Otevřou se obchody! Co dalšího nás čeká?

Již za týden se dočkáme další vlny rozvolnění. Po mnoha měsících se otevřou nejen obchody, ale i služby v rámci třetího balíčku. Možná se dočkáme i úpravy nošení ochranných prostředků dýchacích cest.

Voda s citronem: mýty vs fakta

Určitě jste už slyšeli, že citron je pro naše zdraví velice prospěšný. Víte, proč tomu tak je? A proč byste měli vodu s citrónem pít každodenně? Většina lidi pije vodu s citronem na lačno každé ráno půl hodiny před snídaní. Odborníci tvrdí, že tento nápoj může pomoci stimulovat trávení a uvolňovat toxiny z těla. Pojďme se podívat, co je na tom pravdy. Je voda s citrónem opravdu zázračná pro naše tělo?

Zapečené špagety s kuřecím masem

Ideální recept pro všechny milovníky jednoduchých a lahodných jídel. Nemáte moc času na vaření? Zkuste tuto rychlovku a oběd budete mít na stole raz dva. Přípravu zapečených špaget s kuřecím masem zvládne každý a bude to chutnat celé rodině. Tak jdeme na to!

Zdravá strava není drahá. Jak zdravě zhubnout a ušetřit?

Zařazení zdravé stravy do každodenního života prospěje Vašemu organismu. Většinou jsou zdravé potraviny drahé a lidé tomu nechtějí dát šanci. Nemusí tomu tak být. Zdravě se stravovat lze i levně, dokonce můžete i ušetřit. Dáme Vám pár tipů, jak na to.

První máj je lásky čas

Datum 1. května má hned několik významů. Mezi ty nejvýraznější bezesporu patří láska, protože první máj je označován jako lásky čas. Zamilované páry si svoji náklonost vyjadřují oblíbenou tradicí, a to polibkem pod rozkvetlou třešní.


Informujeme spotřebitele, kterým prodáváme výrobky nebo poskytujeme služby, že mají podle zákona č. 624/1992 Sb. právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu z příslušné smlouvy. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869 (www.coi.cz).

Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.